У Хабаровську силовики жорстко розігнали акцію протесту

У Хабаровську силовики жорстко розігнали акцію протесту

У російському Хабаровську, де вже більше трьох місяців тривають протести на захист заарештованого місцевого ексгубернатора Сергія Фургала, силовики застосували силу проти мітингувальників.

Як пише далекосхідне видання DVHab, це був «найжорсткіший» розгін мітингу за весь час проведення протестних акцій в Хабаровську.

Акція почалася з мітингу перед будівлею уряду Хабаровського краю. Активісти скандували гасла на підтримку Фургала та тримали плакати, зкорема із закликами до запровадження європейських санкцій. Мітингувальники також почали встановлювати намети та заявили, що планують ночувати біля урядової будівлі. Крім того, вони впізнали співробітників силових структур у цивільному, які напередодні намагалися затримати 74-річну жінку, почали їх ображати, намагалися зірвати маски та оточили, повідомляє хабаровське видання.

Поліцейський закликав активістів прибрати намети, після цього почалися масові затримання. Як відзначає DVNovosti.ru, це був "найжорсткіший розгін мітингів у Хабаровську". За оцінкою видання, в акції протесту взяли участь понад тисяча людей. Натомість мерія Хабаровська заявила, що число учасників протестних акцій щотижня скорочується, і на нинішній митинг вийшли "заледве 500 осіб".

Тим часом у Хабаровську через збільшення кількості випадків зараження коронавірусом з 9 жовтня запроваджені обмеження. Зокрема, під час масових заходів чисельністю понад 50 осіб треба використовувати маски та дотримуватися соціальної дистанції.

Силовики били протестувальників кийками і валили на землю. Всього, за даними видання, було затримано 25 осіб. Серед постраждалих — голова місцевого штабу опозиціонера Олексія Навального Олексій Ворсін, а також власник «Фургаломобіля» (мікроавтобус з гаслами на підтримку протестувальників, один із символів протесту в Хабаровську) Андрій Маклигін, останній втратив свідомість через удар кийком по голові.

Демонстранти обсипали російських силовиків прокльонами, намагалися вирватися з рук ОМОНівців і втекти.

"Що ж ви робите?! Будьте ви прокляті!" - кричали жінки.

ОМОН стіною видавлював протестувальників, які залишилися на площі.

Повідомляється, що один з колишніх силовиків викинув біля будівлі уряду Хабаровського краю свої значок і нагороди. Таким чином чоловік засудив розгін мітингу, який назвав ганьбою, та наголосив, що більше не може пишатися своєю причетністю до силових структур. (фото внизу)

Між тим, вже третій місяць хабаровчани бастують на вулицях і скандують "Нам потрібна підтримка всієї країни!", заоохочуючи своїх співгромадян підтримати їх у боротьбі за свої права.

Але, як бачимо, росіяни охоче захищають і "визволяють" "руський мір" в українському Криму чи на українському Донбасі, спасати ж своїх росіян і співвідчизників ніхто в Росії не поспішає.

Протести в Хабаровську і справа Фургала

Протестні акції в Хабаровську почалися після затримання 9 липня губернатора краю Сергія Фургала за звинуваченням в організації вбивств бізнесменів на початку 2000-х років, скоєних в Хабаровському краї та Амурській області у 2004-2005 роках. За даними Слідчого комітету РФ, його перевіряють на причетність і до інших тяжких злочинів, скоєних на території Хабаровського і Приморського країв, а також Амурської області. Сам Фургал всі звинувачення відкидає і наполягає на своїй непричетності до злочинів.

Відомий у Хабаровському краї підприємець Сергій Фургал був 2005 року обраний у регіональну Законодавчу думу за списком Ліберально-демократичної партії Росії (ЛДПР), а з 2007 до 2018 року обирався депутатом Держдуми РФ. У вересні 2018 року в другому турі виборів губернатора краю він зі значною перевагою випередив представника "Єдиної Росії" В'ячеслава Шпорта.

20 липня президент Росії Володимир Путін усунув Фургала з посади «через втрату довіри» і призначив тимчасово виконуючим обов’язки губернатора депутата Держдуми від ЛДПР Михайла Дегтярьова.

У різний час короткі акції солідарності з хабаровцями пройшли і в деяких містах Росії: Владивостоку, Южно-Сахалінську, Комсомольську-на-Амурі, Москві, Краснодарі, Якутську, Новосибірську, Красноярську, Іркутську.

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Над Польщею нависає російська загроза, а уряду байдуже - польський політик
Світ
Над Польщею нависає російська загроза, а уряду байдуже - польський політик
Польський політик та громадський діяч Мирослав Чех зазначив, що Польща має мобілізуватися, щоб забезпечити відсіч російській агресії...
В Європі люди не готові захищатися, в Польщі критично мало бомбосховищ - польський депутат
Світ
В Європі люди не готові захищатися, в Польщі критично мало бомбосховищ - польський депутат
Уповноважений польського уряду з питань відновлення України Павел Коваль розповів про те, як Європа готується до ймовірної атаки путіна на країни НАТО...
Фінляндія очолила світовий рейтинг щастя​ сьомий рік поспіль
Світ
Фінляндія очолила світовий рейтинг щастя​ сьомий рік поспіль
США і Німеччина вперше випали з першої двадцятки з часу публікації першого звіту більше 10 років тому....
Поляки почали масово скуповувати житло в Іспанії, щоб було куди тікати в разі війни – ЗМІ
Світ
Поляки почали масово скуповувати житло в Іспанії, щоб було куди тікати в разі війни – ЗМІ
Найбільше нерухомістю в Іспанії цікавляться польські пенсіонери, що відклали гроші, і молоді люди....
Виборчу кампанію спікера Джонсона спонсорував власник Тульського патронного заводу — Newsweek
Світ
Виборчу кампанію спікера Джонсона спонсорував власник Тульського патронного заводу — Newsweek
Виборчу кампанію спікера Палати представників США Майка Джонсона у 2018 році спонсорував власник Тульського патронного заводу Ніколаєв...