[]

У Франції вшанували пам'ять Симона Петлюри

У Франції вшанували пам'ять Симона Петлюри

У французькій столиці віддали шану пам'яті видатному українському громадсько-політичному й державному діячу України Симону Петлюрі. Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«25 травня, як завжди в цей день, ми вшанували пам'ять Симона Петлюри, видатного державного діяча української історії, голови Директорії УНР та головного отамана військ УНР», - заявили у Посольстві України у Франції.

Зазначається, що через карантинні обмеження, що тривають ще в Паризькому регіоні, церемонія відбулася камерно.У церемонії на паризькому цвинтарі Монпарнас в умовах карантинних обмежень взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Олег Шамшур і директор Української бібліотеки ім. Симона Петлюри в Парижі Ярослава Йосипишин.

Довідково: Симон Петлюра (1879–1926) загинув у Парижі 25 травня 1926 року у результаті терористичного акту. Він похований на цвинтарі Монпарнас у французькій столиці. 25 травня - день пам’яті Симона Петлюри.

Він був членом Генерального секретаріату Української Центральної Ради на посаді Генерального секретаря з військових справ (1917), Головним отаманом військ Української Народної Республіки (1918), Головою Директорії УНР (1919-1920). Після падіння Директорії в 1920 році Симон Петлюра емігрував до Польщі, а в 1924 – до Парижа, де очолив уряд у вигнанні Української Народної Республіки.

25 травня 1926 року в Парижі Самуїл Шварцбард під приводом помсти за єврейські погроми пострілами з пістолета вбив Симона Петлюру, колишнього Головного отамана військ УНР і Голову Директорії. Суд присяжних, що проходив під тиском мобілізованої комуністичної та проєврейської преси, виправдав вбивцю. Шварцбард був затриманий перехожими та заарештований на місці злочину поліцією.

18 жовтня 1927 року Шварцбард постав перед судом. Його захищав адвокат Анрі Торрес, член Компартії і консул більшовицької Росії у Франції. Основною лінією захисту була теза про те, що Шварцбард помстився за своїх родичів, які загинули під час погромів в Україні. На його підтримку активно виступила ліва преса, справ набула політичного забарвлення і на захист Шварцбарда виступили Ромен Роллан, Альберт Ейнштейн, Максим Горький, Олександр Керенський, Анрі Барбюс.

Раніше Український дощ писав, що у Світовому Конґресі Українців вшанували борців за волю і незалежність України.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
Події
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
У Чехії за минулий рік народилося понад 1250 українців, що на півтори сотні більше порівняно з попереднім роком...
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Події
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Українська громада Ґраца (Австрія) вперше отримала свого представника у консультаційній раді мігрантів, яка представляє інтереси мешканців міста – негромадян ЄС, ним стала Галина Скотнік...
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Події
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Українська тенісистка, бронзовий призер Олімпійських ігор у Токіо 2020 Еліна Світоліна відвідала у Чикаго (США) Український національний музей...
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
Події
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
У польському місті Холм відзначили 155-ту річницю від дня народження одного з найвідоміших діячів українського державотворення Михайла Грушевського...
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
Події
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
У п’яти престижних кінотеатрах столиці Китаю упродовж 22-30 вересня відбудуться «Дні українського кіно»...