У Франції вийшла біографія Володимира Зеленського: автори порівнюють його з путіним

У Франції вийшла біографія Володимира Зеленського: автори порівнюють його з путіним

Неочікувано, три місяці тому президент України Володимир Зеленський перетворився з ексактора-коміка на справжнього лідера нації, готового до будь-яких викликів. Для багатьох українців це стало несподіванкою. Втім як і для сотень мільйонів іноземців, які побачили, що молодий президент молодої країни не боїться ані росії, ані її підстаркуватого тирана. Французькі журналісти Режис Жанте та Стефан Сіоан присвятили книгу неймовірній долі Зеленського, біографію, що вийшла у травні місяці в Парижі, і ймовірно стане бестселлером, пише RFI.

Біографічна книга під назвою «Володимир Зеленський: в голові у героя» була написана в стислі терміни на тлі війни та "безперервної трагедії" України. В інтерв'ю RFI автори книги виділили головні риси у вкрай складному портреті Зеленського, колишнього шоумена, який став президентом, а тепер і лідером та символом опору військовому вторгненню путінської росії.

Французька біографія українського лідера вийшла 19 травня в паризькому видавництві Robert Laffond. Її автори, постійні кореспонденти RFI, спиралися на багаторічний досвід роботи на пострадянському просторі. Стефан Сіоан (Stéphane Siohan) близько десяти років живе та працює в Україні. Репортерська робота Режиса Жанте (Régis Genté) багато років тісно пов'язана, окрім росії та України, з регіонами Кавказу та Середньої Азії.

В інтерв'ю RFI журналіст Стефан Сіоан зазначив, що слово «герой» навряд чи хтось ризикнув би застосувати до президента Зеленського до російського вторгнення в Україну.

Визначення "герой" раніше не дуже підходило Зеленському, відповідних якостей у ньому не бачили навіть прихильники. В українському суспільстві було чимало сумнівів щодо того, чи він виявиться на висоті покладених на нього високих обов'язків. Перед воєнним конфліктом його рейтинг знизився до 20-25% підтримки.

Журналіст нагадав, що три роки тому на виборах президента Зеленський переміг із «програмою встановлення миру» на сході України, у нього був «імідж політика, здатного на поступки» та компроміси у переговорах з росією, сам він неодноразово підтверджував готовність до особистих зустрічей з владіміром путіним. Суспільство ж невпинно нагадувало йому про «червоні лінії» у переговорах з Москвою та неприпустимість поступок у тому, що стосується суверенітету України.

День російського вторгнення 24 лютого, за словами Стефана Сіоана, став для Зеленського свого роду «краш-тестом», тим самим моментом, коли проявляються справжні якості «як людей загалом, так і великих людей зокрема».

«У перші дві доби війни його рейтинг зріс із 25 до 90 відсотків... Українські журналісти, які жорстко критикували його політику, критику припинили», — зазначає співавтор біографії Зеленського.

Навіть «найзаклятіші його вороги в українському суспільстві об'єдналися навколо головнокомандувача» під час війни, суспільство продемонструвало підтримку та схвалення дій Зеленського, а до політичних суперечок та розбіжностей вирішено було повернутися після завершення війни.

На другий день російського вторгнення президент Зеленський записав звернення до народу у центрі вечірнього Києва. В оточенні соратників він підтвердив рішучість чинити опір і дати відсіч агресії:

«Усі ми тут. Наші військові тут, громадяни, суспільство. Усі ми тут. Захищаємо нашу незалежність, нашу державу. Так буде й надалі. Слава нашим захисникам та захисницям! Слава Україні!»

Журналіст Режис Жанте в інтерв'ю RFI нагадав про обставини, в яких Зеленський записав своє звернення.

"Потрібно нагадати контекст цього звернення, який дуже важливий. Як ми пізніше дізналися, на нього було кілька замахів, і в той момент у Києві знаходилися російські бойові групи, перед якими стояло завдання вбити чи викрасти його самого, членів його сім'ї та найближчих соратників. У ці ж дні 76-та псковська повітряно-десантна дивізія намагалася захопити військовий аеродром під Києвом, у Гостомелі, аби звідти розпочати наступ на столицю. Адже, якщо ви пам'ятаєте, однією з перших цілей путіна було повалення влади в Україні, прагнення її обезголовити. На той момент кожен розумів, що може втратити життя. Зеленський сам це визнавав. Це звернення (25 лютого) по-справжньому подіяло на суспільство, і в наступні дні близько ста тисяч людей вступили до підрозділів територіальної оборони", - сказав Режіс Жанте.

Стефан Сіоан відзначає суттєву «зміну управлінського стилю» президента Зеленського після початку війни.

"З початку президентства Зеленського часто критикували за недовірливість, за прихильність до "мікро менеджменту", прагнення все робити самому, за те, що він оточував себе лише людьми, з якими у нього були майже "кланові", сімейні, дружні зв'язки. Так, наприклад, він призначив головою СБУ свого друга дитинства та ділового партнера Івана Баканова. Але згодом, мені здається, він навчився розподіляти повноваження, доручати роботу. І сьогодні ми бачимо, що у військових справах він довіряє армії, і, не маючи військового досвіду, знань у галузі стратегії, дає армії можливість виконувати її роботу. Ми також бачимо, що він надає значну свободу главам регіонів для організації оборони. Словом, він дає людям працювати самостійно, зосередившись на своїй основній ролі - здійсненні глобальної гіперкомунікації. Як зі своїм народом, так і з міжнародною спільнотою", - зазначив Стефан Сіоан.

Поведінка Зеленського, його манера триматися різко контрастує зі звичками путіна, глави держави-агресора.

"Мені здається, він робить це досить природно, — говорить про українського лідера Режис Жанте. — І який контраст із путіним, який спілкується зі своїми підлеглими за довгим столом, на відстані 10 – 15 метрів від них у роззолоченому залі з колонами. І з іншого боку — Зеленський, який, сидячи на сходах президентської резиденції на Банковій, просто на килимовій доріжці дає інтерв'ю одному з провідних американських ЗМІ. Тут є природний контраст".

Стефан Сіоан, який живе та працює в Україні вже багато років, уважно стежить за Зеленським з моменту його несподіваного приходу в політику та на пост президента у травні 2019 року. Журналіст згадує, що під час передвиборчої кампанії Зеленський уникав журналістів, а його команда часто старанно оберігала кандидата від запитань преси.

"Я брав участь у сніданку, який Зеленський організував для шести журналістів перед виборами. Під час двогодинної бесіди нас усіх вразили його “довільні” знання з питань, іноді найпростіших. Наприклад, основні принципи НАТО він, на мою думку, не знав. На питання про те, як він збирається виконати свою головну обіцянку — покласти край війні на Донбасі — він не міг конкретно відповісти", - згадав Стефан Сіоан.

Ще в серпні минулого року, коли кореспондент RFI разом із двома колегами брав інтерв'ю у Зеленського, той відчував труднощі при безпосередньому спілкуванні з журналістами. Відповідаючи на не відомі йому заздалегідь питання, він «пускався у великі міркування і висловлював досить туманні думки». А зі складними економічними чи міжнародними досьє, як зазначає Стефан Сіоан, Зеленський — без попередньої підготовки — зазнавав помітних труднощів.

Сьогодні український президент набагато впевненіше почувається на пресконференціях, які він проводить у несподіваних місцях (у метро Києва чи на заводі «Антонов»), вміє відбиватися від незручних запитань журналістів. Але найкраще Зеленському вдаються його власні, особисті меседжі, послання, наголошує Стефан Сіоан. Як згадує журналіст, вміння виступати з такими авторськими зверненнями Зеленський назвав своєю «професією» під час їхньої першої зустрічі у березні 2019 року перед виборами.

"Ми назвали нашу книгу «Зеленський: в голові у героя», але ми не намагалися його героїзувати. Це дуже людяний герой — з безліччю проблем, компромісів. Зеленський - герой у тому сенсі, що він став втіленням народу, який хоробро бореться за свою правду, який жертвує тисячами та тисячами життів. І якщо в якийсь момент йому доведеться піти на компроміс, він зможе зробити це через свою легітимність. Його було обрано на чесних виборах, чиї результати ніхто не заперечував. А на пострадянському просторі це щось та значить!

Сам же Зеленський не раз казав: може, ми й підемо на територіальні поступки, але це питання має бути вирішене на референдумі. На референдумі, за його словами, має вирішуватись і питання про нейтральний, позаблоковий статус України. У такій позиції його сила. Це те, що ненавидять у росії путіна, де звикли все вирішувати через голову народу. І в цьому, я думаю, запорука майбутнього для Зеленського", — упевнений Режіс Жанте.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Ердоган після розмови із Зеленським поговорив із путіним: обговорили підрив Каховської ГЕС та «зернову угоду»
Політика
Ердоган після розмови із Зеленським поговорив із путіним: обговорили підрив Каховської ГЕС та «зернову угоду»
Президент Туречччини Реджеп Таїп Ердоган провів розмову із російським диктатором владіміром путіним...
Союз НАТО змушує Україну воювати так, як би сам ніколи не воював — британський військовий  аналітик
Політика
Союз НАТО змушує Україну воювати так, як би сам ніколи не воював — британський військовий аналітик
За словами британського маршала авіації Едварда Стрінгера, якби Альянс воював із рф, то спочатку спробував би виграти повітряну битву, а потім — і наземний бій....
МЗС України висловило Угорщині демарш через карту без Криму
Політика
МЗС України висловило Угорщині демарш через карту без Криму
У відомстві закликали «припинити провокації та дотримуватися взятих на себе зобов'язань у рамках членства в ООН, ЄС та НАТО»...
Переконайте путіна вивести війська з України, якщо ви такі розумні - Кулеба – Орбану
Політика
Переконайте путіна вивести війська з України, якщо ви такі розумні - Кулеба – Орбану
Кулеба відкинув припущення, що Україна має чимось поступитись для того, щоб було рішення проблеми...
Зеленський: Найкращі гарантії безпеки - це НАТО, адже поки немає прикладів, щоб росія напала на якусь країну з Альянсу
Політика
Зеленський: Найкращі гарантії безпеки - це НАТО, адже поки немає прикладів, щоб росія напала на якусь країну з Альянсу
Президент України Володимир Зеленський прибув до Кишинева для участі у другому саміті Європейського політичного співтовариства, який приймає Республіка Молдова...