У Франції транспортні компанії розривають зв'язкіи з російською залізницею

Один із найбільших логістичних операторів Європи GEFCO заявив про намір викупити пакет свого мажоритарного акціонера «російської залізниці» (РЗ), що перебуває під міжнародними санкціями через війну рф проти України. Про намір позбутися акціонера з росії, який володіє часткою 75%, французька транспортна компанія оголосила ще 1 квітня у спеціальній заяві.
GEFCO (Groupages express de Franche-Comté) — колишня дочірня компанія автомобільного концерну PSA Peugeot Citroën (нині Stellantis), яка наприкінці 2012 року продала 75% своїх акцій РЗ за 800 млн євро. Інші 25% належать Stellantis.
Логістичний оператор, який займається, зокрема, перевезенням автомобілів, налічує 11 500 співробітників у 47 країнах світу. Оборот GEFCO у 2021 році склав €4,2 млрд.
В автомобільному концерні Stellantis можливу угоду агентству France-Presse коментувати відмовилися. Оператор морських контейнерних перевезень CMA CGM, який, за повідомленнями преси, збирався придбати акції GEFCO, також відмовився від коментарів.
«Ситуація з РЗ як мажоритарним акціонером явно створює проблеми з іміджем та репутацією та викликає питання у наших клієнтів», — пояснював в інтерв'ю французькій діловій газеті Les Echos генеральний директор GEFCO Люк Надаль, висловивши стурбованість перспективою відмови клієнтів від поновлення контрактів з компанією.
Дочірня компанія GEFCO в росії, в якій працює 290 осіб і на яку припадає невелика частина обороту фірми, вже страждає від втрати міжнародних клієнтів, її виручка помітно тане, уточнив Надаль.
«Ми плануємо завершити цю угоду до 11 квітня, що позбавить нас будь-яких питань, пов'язаних із санкціями, і дозволить нам прискорити роботу з нашими клієнтами та партнерами», — заявило цієї п'ятниці керівництво компанії.
Уряд Франції привітав цю заяву компанії.
"Операція з викупу акцій, за якою служби міністерства економіки та фінансів уважно стежать вже кілька тижнів, є правильним першим кроком до зміни структури акціонерів GEFCO, необхідної для захисту діяльності групи у короткостроковій перспективі", - заявила міністр промисловості Аньєс Паньє-Рюнаше.
Для завершення угоди фірмі необхідно, зокрема, отримати дозвіл регулюючих органів ЄС.