У Франції судять експрезидента: Саркозі відповідає за гроші від Каддафі

У Франції судять експрезидента: Саркозі відповідає за гроші від Каддафі

У Франції розпочалися судові слухання у справі колишнього президента країни Ніколя Саркозі. Його звинувачують у спробі тиску на суддю заради отримання інформації у справі, фігурантом якої він є - про незаконне отримання коштів від колишнього лівійського диктатора Муамара Каддафі на передвиборчу кампанію 2011 року. Про це повідомляє RFI.

Також Ніколя Саркозі звинувачується у корупції і розтраті коштів на його передвиборну кампанію 2012 року. Судові процеси можуть остаточно поховати надії ексглави держави на повернення у велику політику.

Спочатку експрезидент став фігурантом розслідування про фінансування його виборчої кампанії колишнім лівійським лідером Муаммаром Каддафі у 2007 році.

У 2011 році у Лівії заявили, що Саркозі отримував грошові кошти від Каддафі. Син колишнього лівійського лідера Сейф аль-Іслам в інтерв'ю телеканалу Euronews зажадав від Саркозі, який на той момент обіймав посаду президента, визнати факт отримання фінансової допомоги від лівійського уряду.

У 2012 році агентство Mediaparte опублікувало документ, в якому містилися дані про те, що експрезидент дійсно отримував фінансування від лівійського лідера. Через чотири роки франко-лівійський бізнесмен Зіяд Такіеддін розповів виданню, що в 2006-2007 роках він особисто передав Ніколя Саркозі і главі його штабу Клоду Геану три валізи, набиті банкнотами по € 200 і € 500. Такіеддін стверджував, що гроші надійшли від Каддафі, а загальна сума сягала 50 млн євро.

Якщо Саркозі дійсно прийняв таку допомогу від лівійського лідера, то він порушив правило межі фінансування кампанії у €21 млн, а також заборону на іноземне фінансування і правила декларування джерел фінансових надходжень. За цими звинуваченнями політику загрожує до трьох років в'язниці.

Довгий час прокуратура не могла просунутися в цій справі, однак таємна прослушка Саркозі і його адвоката дали розслідуванню хід. За версією звинувачення, екс-президент запропонував колишньому судді Гилберту Азіберту посаду в Монако в обмін на інформацію щодо розслідування. У разі якщо суд визнає Саркозі винним у спробі отримати секретну інформацію, політику загрожує ще рік тюремного ув'язнення.

Цим, однак, проблеми експрезидента не закінчуються. 22 жовтня Саркозі постане перед ще одним судом за звинуваченням у перевитраті коштів на його передвиборну кампанію 2012 року. За версією звинувачення, штаб експрезидента використовував фальшиві рахунки, щоб приховати перевищення витрат.

Сам Саркозі стверджує, що не знав про перевищення ліміту. Якщо суд винесе вердикт не на користь політика, йому загрожує тюремний термін в один рік і призначення штрафу.

Як повідомляє Radio France International, у справі Саркозі було проведено дев'ять окремих юридичних розслідувань, однак фактичних доказів його провини поки немає. Єдине, що можна пред'явити йому це сумнівні фінансові операції, показання лівійських офіційних осіб, а також службові записки спецслужб.

Розслідування проти колишнього президента можуть покласти край будь-яким надіям на його повернення в світ великої політики.

Саркозі не перший президент, що постав перед судом у Франції. У 2011 році Жака Ширака визнали винним у розкраданні державних коштів для фінансування своєї партії під час його перебування на посаді мера Парижа.

Ширак був засуджений до двох років позбавлення волі умовно, що дає надію для Ніколя Саркозі на такий самий результат справи.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
«Пекло для жінок»: Польщу заполонили тисячні протести проти заборони абортів
Світ
«Пекло для жінок»: Польщу заполонили тисячні протести проти заборони абортів
У Польщі заборонили аборти навіть в разі загрози для життя дитини. Жінки вийшли на протест, їх побили...
ЗМІ Південної Кореї повідомили про можливу страту дружини Кім Чен Ина
Світ
ЗМІ Південної Кореї повідомили про можливу страту дружини Кім Чен Ина
Дружина Кім Чен Ина не виходила у світ вже понад дев'ять місяців...
Президент Польщі захворів на Covid-19
Світ
Президент Польщі захворів на Covid-19
48-річного Дуду пройшов тестування на коронавірус і його аналіз лікарі визнали позитивним...
Сьогодні ООН святкує 75-ту річницю
Світ
Сьогодні ООН святкує 75-ту річницю
ООН відзначає свою 75-ту річницю в період величезних потрясінь для всього світу, які посилюються безпрецедентним глобальною кризою...
У мережі обговорюють неприязнь Меланії Трамп до чоловіка
Світ
У мережі обговорюють неприязнь Меланії Трамп до чоловіка
Що сталося між подружжям за кілька годин, невідомо, але настрій першої леді США явно зіпсувався...