У Франції розпочався страйк вчителів через санітарні протоколи у школах

У Франції у четвер, 13 січня, відбувся загальнонаціональний страйк вчителів. По всій країні на роботу не вийшли понад 60% освітян ліцеїв та коледжів, повідомляє профспілка Snes-FSU. Співробітники шкіл незадоволені санітарними протоколами, які діють у закладах у зв'язку з епідемією коронавірусу.
Страйк вчителів став найбільшим з 2017 року, пише RFI. Припинити свою роботу освітян закликали 11 профспілок. Вчителі вийщли на акції протесту по всій Франції. У Парижі маніфестація розпочалася неподалік будівлі Сенату, де напередодні було схвалено закон про так звані «вакцинальні перепустки».
Організатори акцій протесту виступають проти санітарних протоколів у школах. Йдеться про список процедур, якими мають керуватися в адміністраціях навчальних закладів у разі виявлення в учнів COVID-19. Цей протокол неодноразово змінювався за рішенням уряду. Зараз для повернення до школи учням, які контактували із зараженими коронавірусом особами, необхідно здати три експрес-тести. Здавати аналіз за технологією ПЛР більше не потрібно.
Напередодні організатори страйку повідомили, що роботу припинить, принаймні, половина шкіл.
На думку протестувальників, чинні протоколи не допомагають запобігти поширенню коронавірусу. Профспілки вимагають вжити превентивних заходів для боротьби з епідемією — проводити більше тестів на COVID-19 та закривати шкільні класи у разі зараження коронавірусом.
Крім того, учасники страйку скаржаться на брак масок, відсутність датчиків вуглекислого газу в приміщеннях та недостатню кількість замін хворих педагогів.
В уряді вважають, що вчителі влаштували страйк «не проти санітарних протоколів», а «проти коронавірусу». Міністр освіти країни Жан-Мішель Бланкер заявив, що протестний рух не допоможе зупинити поширення COVID-19 і закликав французів «об'єднатися» та зберегти школи відкритими.