У Франції продовжуються протести проти підвищення пенсійного віку

31 січня у Франції - другий загальнонаціональний день протесту та страйків проти пенсійної реформи Емманюеля Макрона. Під гаслом «Ні підвищенню пенсійного віку з 62 до 64 років» у країні проходить понад 250 акцій та мітингів. Цього вівторка у Франції страйкують залізниці, міський транспорт, вчителі, енергетики, нафтовики та державні службовці.
Загальнонаціональний страйк проти пенсійної реформи Макрона проходить на заклик усіх провідних профспілкових об'єднань Франції. Вісім найбільших профспілок, які виступили єдиним фронтом уперше з 2010 року, мають намір 31 січня посилити тиск на президента Франції та його уряд, який заявляє, що ключова позиція реформи — підвищення віку, який дає право виходити на пенсію, до 64 років, - обговоренню не підлягає.
Головна маніфестація проходить у Парижі між площею Італії та еспланадою Інвалідів. Кінцева точка маршруту розташована поруч із будівлею Національних зборів Франції, нижньої палати парламенту, де напередодні почалися дебати щодо непопулярної реформи, проти якої, згідно з опитуваннями, виступає 70% французів.
Для охорони порядку в країні мобілізовано 11 тисяч поліцейських та жандармів. У тому числі 4000 силовиків у Парижі.
Першого дня національного протесту — 19 січня — у маніфестаціях по всій країні взяло участь до двох мільйонів осіб (за оцінкою профспілок).
В авангарді страйку традиційно — французькі залізничники. Цього вівторка Національна компанія залізниць SNCF лише на 25 – 30% забезпечує рух лініями високошвидкісних поїздів TVG. Лініями регіональних експресів TER не ходить 80% складів. Міжміські поїзди Intercités зовсім не ходять.
Вдень джерело в профспілках повідомило агентству France-presse, що цього вівторка роботу припинили 36,5% співробітників залізничної компанії SNCF (у перший національний день протесту 19 січня кількість страйкарів перевищувала 46%).
Із серйозними перебоями працює громадський транспорт – метро, автобуси та трамваї – у найбільших мегаполісах Франції.
Через страйк авіадиспетчерів у паризькому аеропорту Орлі скасовано 20% рейсів. Авіакомпанія Air France була змушена скасувати десяту частину близькомагістральних рейсів.
У французьких школах профспілки розраховують 31 січня на страйк 50% вчителів. До протестного руху приєдналися учні старших класів (ліцеїв), які зранку проводять акції по всій країні.
19 січня, за даними міністерства освіти, у початковій школі страйкувало понад 42% педагогів, у середній та старшій школі (коледжі та ліцеї) 35% вчителів.
Профспілки нафтовиків компанії TotalEnergies повідомляють, що на НПЗ та сховищах палива страйк підтримали від 75 до 100% працівників.
На заклик до страйку активно відгукнулися працівники електроенергетичного гіганта EDF, оператора французьких АЕС. Вироблення електрики знижено на 3000 МВт-год (потужність трьох атомних реакторів). 19 січня в компанії EDF страйкували близько 45% співробітників. Цього вівторка, за повідомленням керівництва групи, роботу припинили 40% службовців.
Страйк оголошено і в державних органах центрального підпорядкування, де служить 2,5 млн. чиновників. Першого дня національного протесту — 19 січня — у держструктурах страйкували майже 30% співробітників. Цього вівторка — 31 числа — уряд повідомив, що страйк підтримали трохи менше 20% чиновників.
Для охорони порядку в країні мобілізовано 11 тисяч поліцейських та жандармів. У тому числі 4000 силовиків у Парижі.
Першого дня національного протесту — 19 січня — у маніфестаціях по всій країні взяли участь від більш ніж одного мільйона (за підрахунками поліції) до двох мільйонів осіб (за оцінкою профспілок).
Український Дощ писав раніше, що Франція та Австралія домовилися про спільне виробництво снарядів для України.