У Франції кандидати у президенти розкритикували візит Макрона до Путіна в Москву

Кандидати у президенти Франції від вкрай правої, правої, лівої та вкрай лівої опозиції розкритикували зовнішню політику чинного глави держави, який цього понеділка вирушив з візитом до Москви. Вони стверджують, що на місці Емманюеля Макрона вони діяли б інакше. Про це пише RFI.
Відразу кілька кандидатів у президенти Франції виступили з критикою дипломатичних маневрів Емманюеля Макрона, який вирушив з візитом до Москви та Києва з метою домогтися деескалації напруження та запобігти воєнному конфлікту.
У ранковому етері радіостанції France Inter украй правий кандидат Ерік Земмур заявив, що Емманюель Макрон відправився до Москви «занадто пізно», а також зазначив, що «Путін йому не довіряє». За словами Земмура, відомого своїми проросійськими заявами, для того, щоб досягти деескалації, необхідно домовитися про те, щоб Україна назавжди відмовилася від вступу до НАТО.
"Вимоги Володимира Путіна повністю легітимні", - зазначив він.
Лідер французьких вкрай лівих Жан-Люк Меланшон закликав до деескалації і водночас заявив, що Франція має дотримуватися власної позиції, а не узгоджувати її з іншими країнами, маючи на увазі США.
"Росія не повинна входити в Україну, але американці також не повинні анексувати Україну в НАТО", - сказав лідер партії "Непокірна Франція" в ефірі телеканалу TF1 у неділю.
Кандидатка у президенти від правої партії «Республіканці» Валері Пекресс в етері телеканалу France 5 виступила з пропозицією провести «конференцію з безпеки в Європі, яка б започаткувала панєвропейську раду з безпеки від Атлантики до Уралу». На її думку, Франція має відігравати вирішальну роль у справі деескалації напруги, але робити це без участі США.
Пані Пекресс, яка володіє російською мовою, також виступила з невеликим зверненням російською.
«Я хочу сказати гордому російському народу, що ми маємо разом будувати світ у Європі. Почати війну з Україною було б страшною помилкою», — сказала вона.
Кандидат від партії зелених Яннік Жадо вважає, що Емманюель Макрон мав розпочати свій візит з Києва, а не з Москви.
"Він повинен спочатку зустрітися з жертвою перш, ніж їхати до агресора", - заявив він в ефірі телеканалу BFM TV.
Він також запропонував, щоб Емманюель Макрон — у якості голови Ради Євросоюзу — провів саміт у Києві, «щоб показати абсолютну прихильність Європи демократії в Україні».
Раніше Яннік Жадо вже дорікав чинному президентові, що той жодного разу не був у Києві, і пропонував організувати європейський саміт в українській столиці.
7 лютого Емманюель Макрон прилетів до Москви на першу за два роки очну зустріч із Володимиром Путіним. З Москви він вирушить до Києва, де на нього чекають переговори з президентом України Володимиром Зеленським. Як заявив сам французький лідер напередодні поїздки, його головним завданням є запобігання воєнному конфлікту Росії з Україною.
Офіційно Емманюель Макрон ще не оголосив про намір балотуватися на другий термін. Однак і французькі журналісти, і політичні суперники чинного президента вважають, що цей візит Макрона носить явно передвиборний характер.