Папа в шоці: у Франції 216 тис дітей з 1950 року стали жертвами педофілів у католицькій церкві 

Папа в шоці: у Франції 216 тис дітей з 1950 року стали жертвами педофілів у католицькій церкві 

У Франції незалежна комісія зі злочинів сексуального характеру в церкві 5 жовтня оприлюднила доповідь про масштаби сексуального насильства над дітьми у католицькій церкві. У доповіді говориться, що близько 216 000 дітей і підлітків стали жертвами священнослужителів і ченців-педофілів з 1950 року по сьогоднішній день. Про це пише RFI.

Інформація про кількість жертв заснована на оцінці Національного інституту охорони здоров'я та медичних досліджень (Inserm). Відзначається, що в це число не входять вже померлі. Статистичний «інтервал довіри» в цій оцінці складає 50 тисяч осіб. Таким чином, число дітей-жертв сексуального насильства в церкві може становити від 165 до 270 тисяч.

Якщо додати до них дітей, які стали жертвами мирян, які працюють в церковних установах (вчителів, керівників молодіжних рухів і так далі), число жертв зростає до приблизно 330 тисяч осіб, заявив голова комісії Жан-Марк Сові (від 265 до 396 тисяч, з урахуванням статистичної похибки). Таким чином, на частку церкви і церковних установ припадає 6% від усіх випадків згвалтування та інших видів сексуального насильства над дітьми за останні 70 років.

Відзначається, що більшість жертв (близько 80%) - хлопчики. Найчастіше це хлопчики 10-13 років.

За даними комісії, від 2900 до 3200 чоловіків у складі католицької церкви здійснювали сексуальне насильство над дітьми з 1950 по 2020 роки. Це від 2,5% до 2,8% від усіх священнослужителів і ченців-чоловіків за цей період. Підкреслюється, що це сама «мінімальна оцінка», заснована на даних з архівів і свідченнях, поданих до комісії.

Відзначається, що майже 56% випадків сексуального насильства над дітьми зафіксовано в період з 1950 по 1970 роки. У ці роки у Франції було особливо багато служителів церкви (понад 50 тисяч осіб). Підкреслюється, що ці десятиліття відзначені найбільшим замовчуванням проблеми педофілії і спробами церкви залишити в своїх рядах гвалтівників-педофілів, щоб спробувати їх «вилікувати».

Ще 22% випадків сексуального насильства над дітьми в церкві зафіксовані в період з 1970 по 1990 роки, і інші 22% - з 1990 року. Протягом останніх десятиліть відзначені «поступовим усвідомленням абсолютно неприйнятного характеру сексуального насильства і його повної незаконності, особливо в контексті католицької церкви з урахуванням її місії», - зазначає голова комісії.

У доповіді також порівнюються рівень сексуального насильства над дітьми в церкві і в інших структурах, а також у родині. Відзначається, що в церкві значно більше поширене насильство, ніж в дитячих таборах, в державній школі (без урахування інтернатів) або спортивних секціях. Але найбільше сексуального насильства над дітьми - в колі сім'ї та знайомих.

Як працювали над доповіддю?

Масштабна доповідь про педофілію в католицькій церкві Франції - плід роботи, що тривала два з половиною роки. Її ініціювали самі церковні структури у 2018 році. До складу комісії увійшли 22 експерти в різних областях, в тому числі юристи, психіатри та психологи, теологи, фахівці з області захисту дитинства, як віруючі, так і невіруючі.

Протягом 17 місяців члени комісії збирали свідчення, в комісію звернулися 6500 осіб - жертви і їхні родичі. Комісія провела близько 250 тривалих опитувань жертв і опитала в тому числі представників церкви. У дослідженні брали участь Національний інститут охорони здоров'я та медичних досліджень (Inserm) та Інститут вивчення громадської думки (Ifop). Фахівці також підняли архіви католицької церкви, МВС і міністерства юстиції.

Рекомендації авторів доповіді

У доповіді перераховані 45 рекомендацій, що стосуються попередження випадків сексуального насильства над дітьми.

Комісія закликає католицьку церкву «визнати системну відповідальність» і «вивчити фактори, які призвели до інституційних порушень», а також донести до священнослужителів і віруючих чіткий меседж про те, що таємниця сповіді не може бути приводом, щоб відступити про зобов'язання, передбаченого кримінальним кодексом, зобов'язуючим повідомляти владі про випадки насильства над дітьми. Комісія рекомендує церкві «оцінити» питання про висвячення одружених чоловіків.

Автори доповіді пропонують також систематично перевіряти судимість будь-якої людини, яку церква відправляє для роботи з дітьми (як священнослужителів, так і мирян), а також збільшити число мирян і жінок в управлінні церковними структурами, посилити внутрішній контроль.

Серед рекомендацій також індивідуальний підхід в розрахунку виплат жертвам. Про готовність надати виплати жертвам священнослужителів-педофілів Конференція католицьких єпископів Франції оголосила навесні цього року. В церкві підкреслили, що мова йде не про репарації, а про адресні «внески». Незалежна комісія відкинула можливість виплат за допомогою збору пожертвувань від віруючих, порекомендувавши виплати безпосередньо з церковного майна.

Представник колективу жертв Parler et Revivre ( «Говорити і почати життя заново») Олів'є Савіньяк схвалив цю рекомендацію, підкресливши, що комісія використала «відповідні» терміни.

«Не йдеться про пожертвування церкви на адресу її жертв, а лише про належний борг, і це дуже важливо. Це змінює ситуацію і означає, що церква повинна позбавити себе власних фінансових можливостей », - зазначив Савіньяк.

Голова Конференції католицьких єпископів Франції Ерік де Мулен-Бофор заявив, що відчуває сором і жах, і попросив вибачення у жертв.

«Сьогодні я хочу попросити у вас пробачення, прощення кожного», - заявив Ерік де Мулен-Бофор 5 жовтня.

Він пообіцяв, що ця інформація «не залишиться без наслідків».

«Завдяки вашому звіту ми почули голоси жертв, дізналися їх число. Число жертв нас приголомшує. Воно перевищує те, що ми могли припустити », - сказав голова Конференції єпископів.

Пізніше Папа римський Франциск після оприлюднення доповіді сказав про свою «величезну печаль».

«Папа Римський в першу чергу думає про жертви, з величезним сумом через їх рани і вдячністю за їхню хоробрість у викритті злочинів. Він думає також про церкву Франції, щоб та, усвідомивши страшну реальність.., змогла встати на шлях спокути », - заявив глава пресслужби святого престолу Маттео Бруні.

Колектив асоціацій жертв священнослужителів-педофілів у Франції заявив, що чекає «ясної і відчутної» реакції з боку французької католицької церкви.

Скандали з сексуальним насильством над дітьми в церкві - не тільки французька проблема. Цього року Папа Римський Франциск змінив церковні закони і посилив відповідальність священнослужителів за сексуальне насильство, зберігання дитячої порнографії та приховування порушень, передавала ВВС. Педофілічні скандали стрясають зокрема і Російську православну церкву.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Наслідуючи Ненсі Пелосі: делегація Конгресу США прибула на Тайвань
Світ
Наслідуючи Ненсі Пелосі: делегація Конгресу США прибула на Тайвань
До делегації США увійшли п'ять осіб — один сенатор та чотири члени Палати представників від демократів та республіканців...
Племінниця Трампа: «Дядю здав зять». Дональд Трамп може опинитися в тюрмі
Світ
Племінниця Трампа: «Дядю здав зять». Дональд Трамп може опинитися в тюрмі
Після обшуку ФБР у будинку Дональда Трампа в Мар-а-Лаго колишньому президенту загрожує ув'язнення за порушення Закону про шпигунство та двох інших законів...
У Чикаго тінейджери виклали український прапор з коробок з-під пластівців і потрапили до Книги рекордів Гіннеса
Світ
У Чикаго тінейджери виклали український прапор з коробок з-під пластівців і потрапили до Книги рекордів Гіннеса
Мозаїку на підлозі Великого банківського залу Wintrust Financial Corporation у центрі міста виклали члени організації «Діти Чикаго, об’єднані за Україну»...
«Зуби цілішими будуть»: Кадиров закликав Захід навчиться дружити з росією
Світ
«Зуби цілішими будуть»: Кадиров закликав Захід навчиться дружити з росією
46-річний глава Чечні Рамзан Кадиров закликав західних політиків переглянути свої відносини з країною-агресором та «навчиться» з нею дружити...
Рік під владою талібів: як живе Афганістан після того як війська США залишили країну
Світ
Рік під владою талібів: як живе Афганістан після того як війська США залишили країну
Як Талібан вибудовує дипломатичні відносини зі світом, утискує жінок, знищує громадянське суспільство та заробляє на торгівлі вугіллям та наркотрафіком — в огляді RFI
...