У Євросоюзі знайшли спосіб покарання санкційних «уклоністів»

У Євросоюзі знайшли спосіб покарання санкційних «уклоністів»

Єврокомісія погодила нові кроки для посилення тиску на Москву. Зокрема, офіційно запропоновано розглядати обхід санкцій як злочин на рівні Євросоюзу, а всі активи, пов'язані з росією, конфісковувати та за можливості передавати Україні для відновлення інфраструктури.

Крім того, посилюються правила для відстеження та заморожування доходів, отриманих незаконним шляхом, у тому числі внаслідок порушення санкцій.

Єврокомісія (ЄК) також запропонувала створити офіси з управління активами у всіх країнах ЄС, щоб заморожені активи не втрачали вартості, і їх можна було б продати до того, як вони знеціняться.

«Покарання за обхід санкцій дозволить створити стандарт кримінальних злочинів та покарань по всьому ЄС. Такі правила полегшать розслідування, судове переслідування та покарання за порушення обмежувальних заходів на території держав-членів Євросоюзу», - зауважили в європейській організації.

На думку членів Єврокомісії, обхід санкцій можна вважати «особливо серйозним злочином», тому що він посилює загрози для всього світу та вносить розкол у ЄС. Порушеннями будуть вважатися:

- пряма або непряма участь в обході обмежень, включаючи приховування активів;
- нездатність/небажання заморозити кошти осіб, що потрапили в чорний список;
- участь в імпорті або експорті товарів, що потрапили під заборону.

Обмеження працюють ефективно лише тоді, коли застосовуються всіма учасниками угоди, а будь-які спроби обходу караються, повідомили у ЄК. Проте деякі держави Євросоюзу використовують при запровадженні санкцій «ширші» ухвали, ніж інші, а за порушення обмежень допускають адміністративне покарання, тоді як їхні партнери лише кримінальне.

У звіті організації зазначається, що на даний момент вже заморожено активів на суму 9,89 млрд євро та заблоковано транзакцій на 196 млрд євро. З 11 квітня ЄС проводить операцію Oscar з пошуку та заморожування активів фізичних та юридичних осіб, пов'язаних з російською владрю, які потрапили до чорних списків Євросоюзу.

8 квітня одночасно з Євросоюзом нові обмеження проти росії ввела також Великобританія. Під персональні санкції Лондона потрапили Катерина Тихонова та Марія Воронцова, доньки російського диктатора владіміра путіна. Також у чорному списку опинилася донька глави МЗС росії Сергія Лаврова Катерина Винокурова, випливає із повідомлення на сайті британського уряду. У документі зазначено, що британські активи всіх трьох жінок підлягають заморожуванню.

Двома днями раніше запровадження нового пакету санкцій проти росії оголосили США. Вашингтон повністю заборонив своїм резидентам будь-які види інвестицій у російську економіку, вніс Ощадбанк та Альфа-банк в американський SDN-лист і ввів повні блокуючі персональні санкції щодо «російських еліт та членів їхніх сімей».

Наразі країна-агресор лідирує за кількістю введених проти неї санкцій, обійшовши за кількістю введених заборон і обмежень Іран, Венесуелу та Північну Корею. Були заморожені золотовалютні активи Центробанку росії на суму майже $300 млрд, призупинено співпрацю з десятками компаній з оборонного, промислового та космічного сектора, кілька банків опинилися в списку санкцій і були відключені від системи SWIFT.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Світ
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі відзначився черговою скандальною заявою. Він виправдав війну Росії проти України прагненням нашої країни приєдантися до НАТО....
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Світ
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Зухвале «пограбування» було скоєно у прямому розумінні під носом у ФСБ: храм розташований за 350 м від будівлі російської спецслужби на Луб'янці...
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Світ
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Управління цивільної авіації Нової Зеландії просить національну авіакомпанію зважувати пасажирів, які вилітають міжнародними рейсами ...
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
Світ
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
31 травня міністри внутрішніх справ України Ігор Клименко та Литви Агне Білотайте підписали угоду про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія...
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Світ
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Едгар Рінкевич розповів, яким бачить своє президентство, яке має стартувати після інавгурації 8 липня...