У Євросоюзі для біженців із України запустили веб-сайт з необхідною інформацією

Європейська комісія запустила спеціальний веб-сайт для інформування біженців, котрі опинилися на території Європейського союзу, рятуючись від російського вторгнення в Україну. На сайті — інформація про права біженців, яким 27 країн ЄС вирішили надати «тимчасовий захист», загальні правила отримання постійного притулку в Євросоюзі, а також посилання на національні сайти держав єдиної Європи, створені для інформування біженців з української території.
Спеціальний розділ англійською мовою вже розміщено на сайті Єврокомісії та має бути доступний українською до четверга, 11 березня. Про це 9 березня заявив на брифінгу для преси представник ЄК Ерік Мамер, нагадавши, що з України вже виїхало понад два мільйони біженців, пише RFI.
Режим «тимчасового захисту», який країни Євросоюзу вирішили надати громадянам та резидентам України, розрахований на один рік з можливістю продовження залежно від ситуації до березня 2025 року. Він дозволяє проживати в ЄС, надає право на роботу, доступ до житла, медичних послуг, а також освіти для дітей шкільного віку.
Режим «тимчасового захисту» стосується громадян України та членів їхніх сімей, які стали біженцями внаслідок російського вторгнення, а також осіб, які мали статус біженців у самій Україні (та членів їхніх сімей).
Громадяни третіх країн (і особи без громадянства), які постійно і законно проживали в Україні на підставі посвідки на проживання, також можуть розраховувати на «тимчасовий захист» у державах ЄС, якщо вони не можуть повернутися до своєї країни «в безпечних і надійних умовах», зазначає Єврокомісія.
Виконавчий орган ЄС також повідомляє, що громадяни третіх країн, які там проживали, можуть розраховувати на європейську допомогу для повернення на батьківщину. Але також вони мають право подати прохання на отримання постійного притулку в ЄС (за звичайною процедурою та в першій країні ЄС, до якої вони прибули з України).
► У Франції влада та НКО активізують роботу з прийому біженців з України
На спеціальній веб-сторінці Єврокомісії також можна знайти посилання на список європейських залізничних компаній, які зараз перевозять біженців з України безкоштовно.
На сторінці також є інтерактивна карта 27 країн ЄС. Натиснувши на кожну країну, можна перейти на її офіційний сайт, створений для інформування українських біженців.