У єгипетському храмі виявили раніше невідомі сузір'я

У єгипетському храмі виявили раніше невідомі сузір'я

У Єгипті під час реставрації стародавнього храму археологи виявили зображення невідомих сузір'їв. Про це повідомляє LiveScience.

Реставраційні роботи ведуться в 2-тисячолітньому храмі експертами з Німеччини та Єгипту. Під час видалення сажі і пилу зі стін почали проступати малюнки, якими древні єгиптяни прикрасили храм.

"Різьблені фігури і ієрогліфи виглядають настільки яскравими, нібито їх намалювали вчора. Але ми нічого не перефарбовували, просто видаляємо кіптяву", - говорить професор єгиптології Тюбингенського університету Крістіан Лейтц.

Під час реставрації дослідники очистили стародавні різьблені сцени із зображенням сузір'їв, в тому числі Великої Ведмедиці і Оріона. Вчені також знайшли раніше невідомі сузір'я, зокрема сузір'я під назвою "Апеду н Ра" або "гуси Ра", які є староєгипетськими богами Сонця.

Згадка цих сузір'їв, без їх зображення, поки не дозволяє сказати про які зоряні скупчення йдеться.

Перший сучасний опис греко-римського храму в місті Есна, датується 1589 роком, коли його відвідав венеціанський торговець. У місті Есна, приблизно в 60 км на південь від стародавньої столиці Луксора, раніше було більше храмів. Дві будівлі було зруйновано під час індустріалізації Єгипту, а найбільший - храм Есни, використовувався для зберігання бавовни в першій половині 19 століття.

Святилище, яке вирішили використовувати як склад, цінувалося через своє розташування в центрі міста. Десятиліття запустіння зробили храм брудним, покритим кіптявою і пташиним послідом.

На сьогоднішній день від храму залишився лише його тамбур. Велика споруда з піщанику підтримується 24 колонами, а також 18 колонами, що стоять окремо, прикрашеними розписом і різьбленням. Він простягається на 37 метрів у довжину, 20 метрів у ширину і 15 у висоту. Але залишки храму є лише малою часткою його колишнього розміру, коли він був побудований при римському імператорі Клавдії (правил в 41-54 рр. Н. Е.).

Учені не знають, що сталося з рештою храму, коли венеціанський торговець відвідав його в 16 столітті від будови вже мало що залишилося.

За словами Лейтц, будівництво та оздоблення храму, включаючи астрономічні малюнки на стелі, могло зайняти близько 200 років.

Він зазначає, що коли давні єгиптяни прикрашали храм, вони спочатку малювали чорнилом, створюючи ескізи для різьбярів, а потім прикрашали рельєфними малюнками.

На астрономічній стелі храму багато малюнків так і залишилися чорнильними, тому їх виявили лише під час реставрації.

Нагадаємо, в Єгипті знайшли десятки нових саркофагів з муміями, похованих 2600 років тому.

Раніше Український Дощ писав, що у лісі неподалік урочища «Криниченька» на території колишнього хутора Соболів Радомишльського району на Житомирщині археолог-аматор випадково натрапив на цікаву знахідку, що має вагому історичну цінність. 

Як ми повідомляли раніше, у Вінниці віднайшли військовий цвинтар 1919 року Української Галицької Армії.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Біля Хортиці на дні Дніпра виявили унікальний артефакт козацьких часів
Наука і технології
Біля Хортиці на дні Дніпра виявили унікальний артефакт козацьких часів
У Запоріжжі на дні Дніпра археологи знайшли гарматний лафет, що датується часом козацтва: кінцем XVII - початком XVIII століть...
Volvo створила симулятор водіння на основі технології змішаної реальності
Наука і технології
Volvo створила симулятор водіння на основі технології змішаної реальності
У компанії впевнені, що симулятор дозволить створити незліченну кількість сценаріїв і програти їх у цілковитій безпеці, не піддаючи ризику водія-тестувальника і не псуючи машини...
Хто є суперрозповсюджувачем коронавірусу, - учені
Наука і технології
Хто є суперрозповсюджувачем коронавірусу, - учені
Дослідники склали «автопортрет» та виділили кілька фізичних особливостей у тих, хто може більше за інших поширювати COVID-19...
У картин легендарного Леонардо да Вінчі виявили ДНК, - учені
Наука і технології
У картин легендарного Леонардо да Вінчі виявили ДНК, - учені
Учені досліджували мікробіом на картинах італійського художники і винахідника Леонардо да Вінчі...
Ілон Маск розповів, де на Марсі будуть жити перші колоністи
Наука і технології
Ілон Маск розповів, де на Марсі будуть жити перші колоністи
Засновник компаній SpaceX і Tesla розповів, що перші поселенці на Марсі будуть жити в будинках, схожих на скляні куполи...