У Держдепі назвали Україну «опорою східнослов'янського світу»

У Держдепі назвали Україну «опорою східнослов'янського світу»

Заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент заявив, що Україна є важливою країною для регіону, а її цінність ніколи не була недооцінена.

Про це він сказав в інтерв'ю Голосу Америки, яке було оприлюднене в четвер, 25 березня.

"Україна є важливою країною для регіону. Це опора, якщо хочете, східнослов'янського світу", - заявив Кент.

Він також зазначив, що українці мають великий потенціал в різних сферах - чи то інформаційні технології, агробізнес або динамізм громадянського суспільства.

"Ми хочемо підтримати це, щоб Україна досягла власного успіху. Ми також розуміємо, що якщо Україна досягне успіху, то інші країни далі на сході зрозуміють, що багато неправдивих тверджень Росії просто не відповідають дійсності", - зазначив Кент.

Він також нагадав слова свого покійного колеги професора Збігнєва Бжезинського, який стверджував, що якщо Україна досягне успіху, це дасть справжній імпульс для реформ в Росії в довгостроковій перспективі.

Також Кент перерахував очікування Вашингтона щодо України і пояснив, чому президент США Джо Байден досі не подзвонив українському колезі Володимиру Зеленському. 

Зокрема, Кент очікує розмови між президентами США та України "найближчим часом", але підкреслює, що дзвінок має бути підкріплений діями.
"Очікування українців та американців зрозумілі. Зусилля з реформ потрібно продовжувати і посилювати. Абсолютно важливий судовий сектор. Те, як українська влада вийде з конституційної кризи, створеної Конституційним судом, який підриває і відкладає зміни, є справжнім викликом для українців", - сказав Кент.
Дипломат додав, що у зв'язку з цим США готові підтримати Україну в якості партнера.
 
"Але якщо бути точним, то будь-який закон, який ставить під загрозу незалежність організацій, будь то НАБУ або Національний банк, не допомагає Україні. І міжнародним партнерам - МВФ або США - буде складно продовжувати підтримку, якщо ці зусилля не ведуть до необхідних Україні реформ і змін", - пояснив він.
"Ми хочемо, щоб Україна досягла успіху. Це означає, що ми хочемо, щоб уряд і президент Зеленський досягли успіху. Але для цього успіху повинні бути правильні дії і правильні реформи", - зазначив Кент.
Крім того, Кент підкреслив, що найголовніше, щоб президент Зеленський виконував пріоритети і свої обіцянки, які він дав українському народові.
"Якщо озирнутися на 2019 рік, коли були вибори президента і Верховної Ради, президент Зеленський і "Слуга народу" були обрані на обіцянках реформ і змін. Тому я думаю, що відповідь, яку має дати нинішня українська влада, полягає, перш за все, в цьому", - підсумував дипломат.
Нагадаємо, що раніше Україна закликала США посилити санкції проти ПП-2. Аналогічні вимоги висувають до Білого дому і всередині США. Зокрема, один із сенаторів блокує призначення глави ЦРУ до введення санкцій.
 
Також повідомлялося, що США і ЄС координуватимуть кроки щодо України та РФ. Сторони домовилися узгоджувати свої рішення щодо країн, які становлять взаємний інтерес, в числі яких - Україна, Росія, Білорусь і Китай.
Теги
Схожi
У Польщі викрили схему незаконної легалізації українців
Світ
У Польщі викрили схему незаконної легалізації українців
Польські прикордонники викрили організовану злочинну групу, яка займалася незаконною легалізацією громадян України...
Крим став причиною руйнування відносин Росії та ЄС – Лавров
Світ
Крим став причиною руйнування відносин Росії та ЄС – Лавров
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що відносини між Росією і Європейським союзом зруйновані через події в Україні та в Криму...
Естонія звинуватила Росію в порушенні повітряного кордону
Світ
Естонія звинуватила Росію в порушенні повітряного кордону
Російський Іл-96 порушив кордон в районі острова Вайндлоо і пробув в повітряному просторі близько хвилини. МЗС Естонії вручив ноту протесту послу РФ Олександру Петрову...
Парламент Латвії визнав геноцид вірмен
Світ
Парламент Латвії визнав геноцид вірмен
Сейм Латвії визнав геноцид вірмен в Османській імперії, прийнявши декларацію із засудженням дій турків в 1915-1923 роках...
РФ пропонує заборонити заперечення вирішальної ролі СРСР у перемозі над нацизмом
Світ
РФ пропонує заборонити заперечення вирішальної ролі СРСР у перемозі над нацизмом
До Держдуми внесений законопроект, що поширює заборону на виступи, ЗМІ та інтернет. Пропонується також заборонити публічно прирівнювати мети уряду СРСР і нацистської Німеччини...