У День незалежності римо-католицькі єпископи України закликають об'єднатися у молитві

У День незалежності римо-католицькі єпископи України закликають об'єднатися у молитві

Конференція Єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні привітала вірян з Днем незалежності України та звернулася із закликом об'єднатися у молитві.

Надаємо повний текст звернення:

Шановні Брати у священстві та Богопосвячені Особи!
Дорогі у Христі Брати і Сестри!

В складному часі, коли на всьому світі, в тому числі і в Україні, панує пандемія коронавірусної інфекції, довелося нам відзначати День Незалежності. З одного боку ми дякуємо за вільність, а з іншого боку ми стурбовані майбутнім, з тривогою та невпевненістю задаємо собі питання про те, що принесуть нам найближчі місяці і як далі складатиметься доля нашої країни.

У цій тривозі пригадується Євангеліє та записані у ньому слова святого Апостола Петра: «Господи, а до кого ж іти нам? Це ж у Тебе – слова вічного життя!». Такою була відповідь на питання, яке Ісус задав учням під час випробування: «Невже й ви бажаєте відступитися?».

Для віруючого святого Петра, що говорив від імені всіх апостолів, перебування з Ісусом було єдиним шляхом, на якому вони не тільки знайшли сенс свого життя, але й віднайшли надію та впевненість у подоланні всіх труднощів.

Ми повторюємо ці слова разом зі святим Петром, схиляючись над долею України, яка святкує свій День Незалежності. Двадцять дев'ять років тому відкрився шлях до свободи. Саме тоді були встановлені кордони держави, підтверджені міжнародним співтовариством. Тоді здавалося, що територіальна цілісність і свобода вирішувати своє майбутнє стали гарантом і символом незалежності.

Сьогодні зі смутком все ще спостерігаємо, наскільки крихким є мир і територіальні межі. Неврегульований конфлікт на Сході України та анексія Криму надалі кидають тінь на це радісне свято. Розірвана єдність незалежної України триває, а розділене суспільство відчуває неспокій і тривогу, додатково підсилені триваючою епідемією.

Зважаючи на ці факти, День Незалежності має стати вигуком всього народу:

«Господи, а до кого ж іти нам?».

Зважаючи на ці факти, нам слід впасти на коліна і вигукнути:

«Це ж у Тебе – слова вічного життя!».

В світі, сповненому тривоги, віра повинна бути нашою запорукою та єдністю всіх. Саме віра повинна стати причиною надії.

Тому просимо вас, Брати і Сестри, щоб в День Незалежності України ми об’єдналися в молитві і просили про перемогу любові. Просили Бога про взаєморозуміння та турботу один про одного в цей непростий час, а для керуючих країною – про мудру та відповідальну турботу про суспільний порядок та безпеку, адже вони були обрані народом для служіння йому з повною відданістю. Молімося також про те, щоб і ми самі вміли працювати і жити на благо України.

Тому в дусі великої відповідальності взиваємо:

«Боже, за заступництвом наших Святих і Блаженних, май милосердя для нашої Батьківщини. Нехай міццю Твоєї благодаті вона стане знаряддям шани та слави Твоєї величі. Надихай мудрістю правителів та державних діячів, єдністю та старанністю у виконанні обов'язків її громадян. Дай їй священиків наповнених Божим Духом. Зміцнюй в ній дух віри і моральних чеснот. Допоможи усунути суперництво та заздрість, будь-яку особисту чи колективну гординю. Нехай батьки та вчителі в Божому острасі виховують дітей та молодь. Нехай усі будуть охоплені духом жертовності та щедрості до Церкви та Вітчизни, духом взаємної доброти та прощення».

В усьому цьому нехай допомагає нам заступництво Богоматері, Допомоги Християн, та святого Йоана Павла ІІ, який закликав у Львові, щоб ми «жили самовіддано любов'ю до Бога та ближнього».

З усього серця благословляємо всіх Вас і єднаємося в молитві з усім народом: В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Львів, 22 серпня 2020 року
№ 38 / 2020

Конференція Єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні

Раніше Український Дощ писав, що Вселенський патріарх Варфоломій привітав українців з нагоди державного свята – Дня Незалежності. Його Всесвятість наголосив, що за чверть століття після проголошення політичної незалежності Україна здобула і релігійну незалежність, отримавши Томос про автокефалію.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Денисова: В ОРДЛО викорінюють всі форми віросповідання, окрім Московського Патріархату
Релігія
Денисова: В ОРДЛО викорінюють всі форми віросповідання, окрім Московського Патріархату
РФ на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей систематично реалізують та фінансують заходи з посилення мілітаризації дітей та викорінюють будь-які форми віросповідання, окрім Московського Патріархату...
Китай посилює репресії: Вчителям забороняють згадувати Бога чи релігію
Релігія
Китай посилює репресії: Вчителям забороняють згадувати Бога чи релігію
Вчителі в Китаї, які згадують про Бога чи релігію, ризикують втратити роботу, оскільки комуністична влада дедалі більше контролює навчальні матеріали та розширює свій перелік заборонених тем...
Під Києвом відкрили кримськотатарський культурний центр
Релігія
Під Києвом відкрили кримськотатарський культурний центр
У передмісті столиці, в селі Чайка Києво-Святошинського району, відкрився кримськотатарський культурний центр “Бірлік” (“Єдність”)...
1 листопада відбудеться «Міжнародний день молитви за переслідувану Церкву»
Релігія
1 листопада відбудеться «Міжнародний день молитви за переслідувану Церкву»
Заснований в 1996 році, Міжнародний день молитви за переслідувану Церкву є днем особливої, посиленої, об’єднаної молитви клопотання і дій, спрямованих на захист переслідуваних християн по всьому світу...
Філарет закликав Папу Франциска вплинути на розгляд справи нацгвардійця Марківа
Релігія
Філарет закликав Папу Франциска вплинути на розгляд справи нацгвардійця Марківа
Філарет попросив главу Католицької церкви лобіювати в уряді Італії неупереджений перегляд вироку українському військовослужбовцю...