[]

У Будапешті запроваджено два україномовні аудіогіди найдовших печер Угорщини

У Будапешті запроваджено два україномовні аудіогіди найдовших печер Угорщини

У Будапешті офіційно запровадили два україномовні аудіогіди найдовших печер Угорщини – Палвелді та Семлегеді, озвучку до яких зробила професійна команда журналістів.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на ініціатора і керівника україномовних аудіогідів, членкиню Товариства української культури в Угорщині, Голову видавничої комісії при Товаристві «Нова Хвиля» Уляну Княгинецьку.

Вона висловила щиру подяку професійній команді, фахівцям, партнерам у запровадженні двох україномовних аудіогідів, зокрема: Куніш Дьондьвер, керівнику групи обслуговування печер – за надання можливості у запровадженні україномовних аудіогідів; Єлизаветі Ладані, голові українського самоврядування Уйпешта – за переклад; Валентині Бойко та Наталії Шевченко – за редагування; Вікторії Сидоренко – за озвучення.

Княгинецька розповіла, що місто Будапешт – столиця печер. Одне з унікальних місць у світі, де під столицею лежать приблизно 200 відомих печер, загальною протяжністю понад 60 км. Серед найвідоміших: Палвелді (Pál-völgyi-cseppkőbarlang) і Семлегеді (Szemlő-hegyi-barlang).

В Угорщині всі печери перебувають під посиленою охороною. Палвелді вже 1944 року оголошена природно-заповідним об’єктом, згодом, 1982 року, Палвелді та Семлегеді зарахували до заповідних об’єктів особливого статусу охорони.

Печеру Палвелді відкрили у 1904 році. Унаслідок розчинення водою гірських порід там утворилися сталактити чудернацьких форм. Екскурсія дарує захопливі враження: 28-метрову різницю між рівнями печери можна подолати Курячою драбиною, що має більш як 400 щаблів, та 6-метровими крутими Сходами велетнів.

Печеру Семлегеді називають «Підземним квітковим садом» Будапешта. Її відкрили в 1930 році. Туристи, проходячи облаштованим маршрутом завдовжки 500 метрів, мають змогу помилуватися картинами різноманітних мінералів, що покривають стіни печери. Постійна температура +12 там, а завдяки високій вологості повітря немає пилу. Тож вона виконує функції й оздоровчого об’єкта.

Поцінувачів природно-заповідних об’єктів радо запрошують відвідати унікальні печери Будапешта. Бажаємо гарної подорожі!

Детальніша інформація на сайті www.dunaipoly.hu або за мейлами palvolgy@dinpi.hu та szemlohegy@dinpi.hu.

Окрім печер можна відвідати україномовну екскурсію у Театрі Вігадо, ініціаторами якої є Ірина Вів та Віктор Вашаргелі. Детальніша інформація на сайті www.vigado.hu або за мейлом turizmus@vigado.hu.

Раніше Український Дощ писав, що у Версальському палаці запрацював аудіогід українською.

Нагадаємо, у Галатській вежі в Стамбулі та в Музеї анатолійських цивілізацій в Анкарі почали працювати нові україномовні аудіогіди в Туреччині.

Крім того, перша леді Олена Зеленська відвідала Національний музей Катару, де з її ініціативи був підписаний Меморандум про впровадження першого на території цієї країни україномовного аудіогіда.

 

[]
Теги
Схожi
У Данії памʼятник Шевченку розфарбували в російський триколор (фото)
Події
У Данії памʼятник Шевченку розфарбували в російський триколор (фото)
У Копенгагені невідомі осквернили памʼятник поету Тарасу Шевченку, розфарбувавши його в російський триколор...
У Канаді пропонують визнати вересень місяцем української спадщини
Події
У Канаді пропонують визнати вересень місяцем української спадщини
До парламенту Канади внесено законопроєкт, яким пропонується щорічно у вересні на національному рівні відзначати місяць української спадщини...
В Каїрі презентували українську кухню
Події
В Каїрі презентували українську кухню
Українські шеф-кухарі Юрій Ковриженко і Андрій Калагурка на запрошення посольства України в Єгипті презентували в Каїрі національну кухню...
Світовий Конґрес Українців закликав Верховну Раду не чіпати норми мовного закону
Події
Світовий Конґрес Українців закликав Верховну Раду не чіпати норми мовного закону
Світове українство вимагає не чіпати норми мовного закону про обов’язкове демонстрування фільмів та проведення культурно-мистецьких заходів державною мовою...
У Туреччині видали підручник з української мови 
Події
У Туреччині видали підручник з української мови 
У Туреччині видали підручник «Ukraynaca Öğreniyorum 1. Başlangıç Seviyesi» для допомоги тюркомовним народам у вивченні української мови...