[]

У 2050 їжа виглядатиме зовсім інакше! Чим же будемо харчуватися через 50 років?

У 2050 їжа виглядатиме зовсім інакше! Чим же будемо харчуватися через 50 років?

Продовольча криза вже близько: згідно з прогнозами ООН, до 2050 року населення планети збільшиться майже до 10 мільярдів людей і є ризик, що через перенаселення їжі може вистачити не всім.

Вчені вже зараз намагаються створювати нові продукти, щоби мати змогу в майбутньому прогодувати людство. Отож, що саме ми будемо їсти через 50 років?

— Штучне м’ясо
Про штучне м’ясо відомо вже давно і є навіть вдалі приклади його створення, але вчені все ще продовжують удосконалювати технології його вирощування, щоби зробити його більш доступним для споживачів. Воно створюється завдяки використанню справжніх тваринних клітин, що отримують із сироватки крові та формують мускулатуру, яка і стає основою м’яса.
Науковці та виробники штучного м’яса переконують, що їхній продукт точно матиме попит, бо він має смак не гірше натурального м’яса, водночас не накачаний антибіотиками, не зроблений через вбивства живих істот і, зрештою, він буде коштувати дешевше.

— Штучне молоко
Штучне молоко можна вже знайти на полицях магазинів США. Його виготовляє компанія Perfect Day. Їхнє молоко містить велику кількість білка та не містить лактози та холестерину. Сама компанія каже, що для створення молочного білка вони використовують дріжджі та цукор у «процесі, подібним до ремесла пивоваріння».
У 2015 році Марк Стир, науковець Університету Західної Англії, порівнял вплив на навколишнє середовище традиційного молока з-під корови та молока від Perfect Day. Дослідження виявило, що новий безлактозний лабораторний продукт виробляє на 84 % менше викидів парникових газів, використовує на 98 % менше води, займає на 91 % менше землі та вимагає на 65 % менше енергії для виробництва.

— Рослинні яйця
Рослинні яйця зроблені з компонентів рослинного походження і вже є в продажі в американських супермаркетах. Головними споживачами цих яєць є вегетаріанці. Виробники рослинних яєць стверджують, що вони є кориснішими та смачнішими за справжні.

— Комахи
Звучить бридко, але комахи й зараз уже є частиною звичайного раціону двох мільярдів людей у світі. А восени 2018 року перша велика ферма їстівних комах відкрилася й у канадському Квебеку. Комахи багаті на протеїн, ростуть значно швидше, ніж худоба, а їхнє вирощування не несе негативних наслідків для природи.

— Їжа, яка роздрукована на 3D-принтері
Технологію друкування їжі 3D-принтері зараз розвиває навіть NASA, адже це швидкий та ручний процес. Ця їжа виглядає так само, як і звичайна, але за бажанням можливо змінювати її смак та колір, а також інгредієнти, наприклад, через особливі дієтичні потреби. Вчені прогнозують, що в найближчому майбутньому подібні пристрої з’являться на кожній кухні.

— Дихальна їжа
Професор Гарвардського університету розробив кофеїн і шоколад, які можна вживати шляхом вдихання, і навіть запустив свою лінію продукції, куди входять такі продукти, як AeroShot Pure Energy, який містить кофеїн та вітамін В, Le Whif, який я просто малокалорійним дихальним шоколадом.

— Молекулярна їжа
Молекулярна кухня дає можливість пізнати неймовірні смакові відчуття, які не збігаються із зоровими враженнями: наприклад, на тарілці може бути фруктове желе, але на смак воно буде зовсім як свіжа полуниця. Вона ґрунтується на знаннях молекулярних властивостей продуктів та на використанні унікальних технологій. Шеф-кухарі можуть використовувати екстремальні температури, щоби створити нові продукти: наприклад, з твердого огірка вони створюють желе, з оливкової олії — пінку, а томатний сік забарвлюють у білий колір.

[]
Теги
Схожi
Чорний пудель допоміг вистежити шахрайку, яка інсценувала смерть в автокатастрофі
Цікаве
Чорний пудель допоміг вистежити шахрайку, яка інсценувала смерть в автокатастрофі
47-річну жінку, яку заарештувала іспанська поліція, підозрюють у розкраданні близько 1 млн євро (1,2 млн доларів) у Німеччині – на фірмі, де вона працювала...
Британка народила за рекордні 27 секунд здорове немовля
Цікаве
Британка народила за рекордні 27 секунд здорове немовля
Жінка пішла до вбиральні і за кілька секунд вийшла звідти із дитиною...
25-річна жінка Малі народила відразу 9 дітей
Цікаве
25-річна жінка Малі народила відразу 9 дітей
Породілля і немовлята почуваються задовільно...
Водій-інкасатор відбився від озброєних грабіжників і став зіркою соцмереж (відео)
Цікаве
Водій-інкасатор відбився від озброєних грабіжників і став зіркою соцмереж (відео)
Водій - колишній співробітник SAPS - таранив автомобіль нападників і погнався за ними слідом зі штурмовою гвинтівкою...
На Черкащині створили найбільший прапор України із пасок (фото)
Цікаве
На Черкащині створили найбільший прапор України із пасок (фото)
Студенти Черкаського вищого професійного училища встановили рекорд України – виклали найбільший державний прапор із пасок...