У 2020 році від насильницької смерті загинуло 20 душпастирських співробітників

У 2020 році від насильницької смерті загинуло 20 душпастирських співробітників

Майже третина з них – це миряни. Дуже часто – це жертви нападів і пограбувань у контексті важкого соціального становища, в якому вони несли світло Христового втішення. Про це інформує Радіо Ватикану.

Наприкінці кожного року інформагентство «Fides», що діє при Конгрегації євангелізації народів, готує рапорт про «місіонерів», убитих протягом року, що минає. Таких, станом на 30 грудня 2020 р., коли оприлюднено дані, нараховувалося 20: 8 священиків, 1 чернець, 3 черниці, 2 семінаристи, 6 мирян.

Наразі досі невідома доля єпископа, викраденого в Нігерії під час різдвяних свят. Загалом, протягом перших 20 років нового тисячоліття насильницькою смертю загинуло 535 душпастирських співробітників, між якими 5 єпископів. 

Як і попередніми роками, чимало з душпастирів були вбиті під час пограбувань, часто скоєних у жорстокий спосіб, чи були викрадені або потрапили під обстріл чи інші акти насильства на місцях свого служіння.

Лідирує в цьому сумному переліку Америка, де були вбиті 5 священиків та 3 мирян. Щодо мирян, то це 3 підлітки: брутально вбиті 15 вересня Бланка Ґонсалес та Ліліам Юнєлка (10 та 12 років) були членами Папської Організації Місіонерського Дитинства, а 17-річний Браян Коронадо, знайдений убитим 19 вересня, був активістом молодіжного душпастирства при катедрі в Матаґальпі.

Два священики були вбиті в Аргентині: о. Оскар Хуарес знайдений мертвим 15 липня, а о. Хорхе Вауданья вбитий пострілами з вогнепальної зброї 27 жовтня. Отець Рікардо Антоніо Кортес загинув у Сальвадорі під час перестрілки на дорозі 7 серпня. Знайдений 14 жовтня мертвим о. Адріано да Сілва Баррос в Бразилії став жертвою викрадення, схожа доля спіткала венесуельського священика Хосе Мануеля Ферейру, вбитого 20 жовтня.

В Африці насильницькою смертю загинули сім душпастирських співробітників, серед яких священик, три черниці, семінарист і двоє мирян. Так, у Нігерії під час нападу бойовиків 20 січня загинув мирянин Аґустін Аверце, лідер громади святого Августина; 1 лютого знайдено тіло семінариста Майкла Ннаді, викраденого разом з іншими чотирма співтоваришами; черниця Генріет Алоха загинула 15 березня в полум’ї, рятуючи від пожежі, що спалахнула внаслідок вибуху, вихованок очолюваної нею школи для дівчат. В ПАР о. Джозеф Голландерс, місіонер-облат, був убитий 12 січня під час пограбування парафії. Мирян-катехит разом з групою людей різної релігійної приналежності, загинув 16 лютого під час джихадистського нападу в Буркіна-Фасо. Вночі з 19 на 20 березня була вбита сестра Лідія Оянем Нзоуґе, яка присвятила своє життя служінню похилим віком у Ґабоні. Під час нападу на парафію в Замбії, скоєного 24 серпня, була поранена разом з іншою співсестрою черниця Матільда Муленґачонці, що померла 25 жовтня внаслідок отриманих поранень.

Троє душпастирських співробітників були вбиті в Азії. На Філіппінах 8 вересня був знайдений у своєму помешканні в парафіяльному будинку о. Номер де Люмен, який помер від поранень вогнепальною зброєю. Двічі до переліку потрапила Індонезія, де мирянин-катехит Руфінус Тіґау був застрелений силовиками 26 жовтня під час спроби вступити в переговори під час військової операції з метою зупинити насильство, а 24 грудня у канаві було знайдено бездиханне тіло семінариста Жаґе Сіла.

Обидва європейські випадки зафіксовані в Італії, де 15 вересня від рук психічно неврівноваженого бездомного загинув о. Роберто Малдзезіні, який присвятив своє життя служінню марґіналізованим, а 5 грудня в пожежі, викликаній умисним підпалом, будинку заснованої ним спільноти для наркозалежних і віл-інфікованих – камілянин брат Леонардо Ґрассо.

Зазначається, що до цього щорічного переліку можна було б додати ще довший, до якого увійшли душпастирі та прості вірні, які зазнали нападів, погроз, викрадень і вбивств. Але безсумнівним залишається те, що в кожному куточку нашої планети багато людей також і сьогодні страждають та жертвують своє життя за віру в Ісуса Христа.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
У Німеччині переписали Біблію, адаптувавши її до мови спілкування молоді
Релігія
У Німеччині переписали Біблію, адаптувавши її до мови спілкування молоді
«Базову Біблію» написали «зрозумілою мовою, короткими реченнями і великими виносками», адаптувавши до мови спілкування молоді...
В окупованому Криму відновили богослужіння в парафії ПЦУ
Релігія
В окупованому Криму відновили богослужіння в парафії ПЦУ
Парафія Святого Архистратига Божого Михаїла Кримської Єпархії була зареєстрована 25 жовтня 2002 року та діяла до літа 2014 року. Сім років церква була закрита...
Папа Франциск надіслав вітання Джо Байдену з нагоди його інавгурації
Релігія
Папа Франциск надіслав вітання Джо Байдену з нагоди його інавгурації
Глава Католицької Церкви побажав йому, аби Всемогутній Бог дарував йому «мудрість і силу на цій високій посаді»...
В окупованому Криму Митрополит ПЦУ Климент відправив Літургію
Релігія
В окупованому Криму Митрополит ПЦУ Климент відправив Літургію
Після відправи митрополит Климент привітав вірян зі святом та окропив їх освяченою хрещенською водою...
«Порівняти антисемітизм в Україні і в Європі, то ми живемо в раю. Україна дає приклад» – рабин Вольф
Релігія
«Порівняти антисемітизм в Україні і в Європі, то ми живемо в раю. Україна дає приклад» – рабин Вольф
«Рабини США, Австралії, Європи заздрять свободі, можливостям та успіхові українських колег. Майже ні в кого немає своїх шкіл і взагалі синагог», - каже рабин Вольф...