Турки закінчують поставки зброї з Росії. Реакція США несподівана

Війська співпраця Росії та Туреччини, яку Україна донедавна вважала своїм союзником, загрожує нашій національній безпеці. Розв’язувати цю проблему взялися США. Чому?
Дональд Трамп напередодні переговорів у Вашингтоні зі своїм турецьким колегою Реджепом Тайіпом Ердоганом змінив тактику й вирішив діяти не погрозами, а фінансовим стимулом.
Американців обурило рішення Туреччини купити у Росії зенітні ракетні системи С-400. Контракт на їх поставку вартістю 2,5 млрд доларів був укладений у вересні 2017 року. Анкара до весни 2020 року планує розгорнути два дивізіони С-400.
Вашингтон виступає категорично проти цієї угоди. Білий дім загрожує Анкарі накладенням економічних санкцій. На цьому тлі Сенат США ухвалив резолюцію про визнання геноциду вірмен у Туреччині.
Однак, як пише The Washington Post, замість погроз і санкцій Трамп, швидше за все, має намір запропонувати Ердогану якийсь пакет стимулів для відмови від військового співробітництва з РФ і для поліпшення американо-турецьких відносин.

У своєму листі президенту Туреччини, відправленому минулого тижня, Трамп заявив Ердогану, що між країнами, як і раніше, можлива торговельна угода на 100 млрд доларів.
Вашингтонська адміністрація наполягає на тому, щоб Туреччина "не вводила в експлуатацію" комплекси С-400, тоді вони не матимуть доступу до засобів комунікації та до захисту американських винищувачів F-35.
Ця пропозиція, радше за все, розлютить більшість у Палаті представників, яка проголосувала в жовтні за введення санкцій проти Туреччини через воєнну операцію в Сирії.
Раніше президент Ердоган повідомляв, що в рамках свого візиту до Вашингтона він має намір обговорити з Трампом не тільки проблему С-400, але і можливі поставки ракет Patriot, якщо "умови будуть сприятливими", а також винищувачів F-35.