Туреччина виходить із Стамбульської конвенції щодо захисту жінок

Туреччина виходить із Стамбульської конвенції щодо захисту жінок

Туреччина оголосила про вихід із Конвенції Ради Європи про запобігання та протидію насильству проти жінок та домашньому насильству (Стамбульської конвенції). Відповідний указ президента країни Таїпа Реджепа Ердогана опублікований в офіційній урядовій газеті.

Причини такого рішення не уточнюються. Але віцепрезидент Фуат Октай запевнив, що країна надалі продовжить боротьбу по захисту прав жінок. В той же час глава Міністерства з питань сім’ї, праці та соцполітики Зехра Зумрут наголошує, що права жінок у країні гарантує законодавство.

Турецькі чиновники заявляли про намір вийти зі Стамбульської конвенції на тлі суперечки про те, як зупинити зростання насильства проти жінок.

Associated Press зазначає, що представники Партії справедливості і розвитку, яку очолює Ердоган, ще раніше заявляли про необхідність перегляду документа. На їхню думку, він заохочує розлучення і підриває традиційну сімʼю, що «суперечить консервативним цінностям» Туреччини.

Критики рішення про вихід з Конвенції заявляють, що Туреччина все більше віддаляється від європейських цінностей.

У Туреччині не ведеться офіційна статистика вбивств жінок. Але, за даними групи, що відслідковує це питання, за останні 10 років цей показник зріс приблизно втричі.

Дані Всесвітньої організації охорони здоровʼя також показують, що 38% туркень зазнають насильства з боку партнера протягом свого життя, у порівнянні з приблизно 25% жінок у Європі.

Нагадаємо, Конвенція про захист жінок була прийнята у 2011 році в Стамбулі (тому її ще називають Стамбульською). Документ став першою європейською угодою по боротьбі з домашнім насильством. А Туреччина була першою країною, що ратифікувала цей документ. Вслід за нею це зробили ще 33 країни. Конвенція набрала чинності 1 серпня 2014 року.

Загалом документ підписали понад 40 держав та Євросоюз. Україна теж приєдналася до Конвенції, але Верховна Рада досі її так і не ратифікувала.

Стамбульська конвенція, зокрема, кваліфікує як кримінальні злочини психологічне, фізичне та сексуальне насильство, примусовий аборт, а також сексуальні домагання. Держави, які ратифікували угоду, зобовʼязуються вживати заходів для запобігання насильству над жінками.

У липні 2020 року про вихід зі Стамбульської конвенції оголосила Польща.

Раніше Український Дощ писав, що у Києві на Марші жінок 8 березня учасники вимагали від української влади ратифікації Стамбульської конвенції.

Теги
Схожi
Депутат-абориген в знак протесту влаштував у парламенті ритуальний танець (відео)
Світ
Депутат-абориген в знак протесту влаштував у парламенті ритуальний танець (відео)
Депутат-абориген Нової Зеландії висловив свою незгоду з іншими політиками традиційним для маорі чином: заспівав і станцював ритуальний танець гака...
Хто такі ізраїльські араби
Світ
Хто такі ізраїльські араби
Ізраїльські араби мають рівний з єврейським населенням соціальний захист і доступ до охорони здоров'я, право голосу з перших виборів, проведених в 1949 році...
У Туреччині зникла туристка з Одеси: рідні підозрюють викрадення
Світ
У Туреччині зникла туристка з Одеси: рідні підозрюють викрадення
У Туреччині шукають одеситку 42-річну Яну Кривошею...
США заявили про розміщення Росією озброєнь в окупованому Криму
Світ
США заявили про розміщення Росією озброєнь в окупованому Криму
Росія розмістила в окупованому Криму десантно-штурмові підрозділи, танки T-72Б3, 120-мм гаубиці та міномети, бронемашини та інше оснащення...
Джо Байден разом з дружиною оприлюднили декларацію про доходи
Світ
Джо Байден разом з дружиною оприлюднили декларацію про доходи
Згідно з документами, річний дохід сім'ї Байдена склав 607 тисяч доларів, з яких 157 тисяч доларів були сплачені в якості федеральних податків у 2020 році...