Туреччина відмінила візит міністра оборони Швеції через відсутність «сенсу»

Туреччина скасувала запланований на кінець січня візит до країни міністра оборони Швеції Пола Йонсона. Про це заявив глава Міноборони Туреччини Хулусі Акар, зазначивши, що зараз у цій зустрічі немає «ні важливості, ні сенсу». Його слова 21 січня наводить HaberTurk.
«Наразі візит міністра оборони Швеції Джонсона до Туреччини не має ні важливості, ні сенсу. Тому ми скасували візит», - сказав Акар.
У рамках візиту шведського міністра до Туреччини, який був призначений на 27 січня, планувалося обговорення заявки Швеції на членство в НАТО. Анкара наразі не ратифікувала її через претензії щодо сприяння «тероризму». Аби Швеція могла увійти до НАТО, заявку країни мають схвалити всі 30 держав, які входять до Альянсу.
Коментуючи скасований візит, Акар нагадав про антитурецьку демонстрацію, що пройшла в Стокгольмі, влаштована 12 січня прихильниками забороненої в Туреччині Робочої партії Курдистану (РПК). Зокрема, біля будівлі ратуші у шведській столиці курдські активісти повісили вниз головою опудало, яке зображує турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана. Після цього Туреччина відмінила візит спікера шведського парламенту. У свою чергу Швеція засудила інцидент із опудалом.
Акар назвав протести курдів у Стокгольмі «огидними діями» проти турецького лідера та самої країни.
«Неприпустимо не діяти і не реагувати на них. Потрібно було вжити необхідних запобіжних заходів», — підкреслив глава Міноборони Туреччини.
Крім того, зазначив Акар, стурбованість турецької влади викликає рішення шведської влади, згідно з яким було схвалено проведення акції зі спаленням Корану біля посольства Туреччини у шведській столиці.
Також турецький міністр нагадав про необхідність виконання умов тристоронньої угоди між Туреччиною, Швецією та Фінляндією, підписаної у червні 2022 року в Мадриді.
«Наше єдине прохання — виконати зобов'язання, які містяться у цьому меморандумі. Ми очікуємо, що Швеція та Фінляндія зроблять свою частину роботи, свою домашню роботу», - наголосив Акар.
Згідно з тристороннім меморандумом, Фінляндія і Швеція, які мають намір вступити до НАТО, зобов'язалися не надавати підтримку курдським угрупованням і прихильникам критика Ердогана Фетхуллаха Ґюлена. У листопаді глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу вказував на збереження претензій Анкари щодо цього питання.
Після січневої акції протесту в Стокгольмі Ердоган заявив, що Швеція має видати турецькій владі 130 членів РПК, оскільки їх екстрадиція входить до обов'язкових умов для того, щоб Туреччина підтримала заявку Стокгольма на вступ до НАТО.
Глава шведського уряду Ульф Крістерссон на початку січня назвав неможливим виконання всіх вимог, які Туреччина висуває як умову своєї згоди на вступ країни до НАТО. Вони вимагають того, що ми не можемо і не хочемо їм дати, сказав він.
Український Дощ писав раніше, що Фінляндія заявила про передачу рекордно великого пакету допомоги Україні.