Туреччина підтримала Україну на переговорах з деокупації Криму

Туреччина підтримала ініціативу України щодо проведення переговорів з деокупації Криму. Про це написав глава МЗС країни Мевлют Чавушоглу у Twitter за підсумками зустрічі з українським колегою Дмитром Кулебою.
Турецький дипломат також підкреслив, що залишився задоволений зустріччю з Кулебою. Чавушоглу зазначив, що Київ і Анкара зміцнюватимуть відносини, особливо в області військової співпраці і оборонної промисловості.
Нагадаємо, 16 жовтня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган на прес-конференції з президентом Володимиром Зеленським заявив, що Туреччина не визнає незаконну анексію Криму Росією, підтримуючи територіальну цілісність України. Він додав, що вважає Україну ключовою країною, здатною забезпечити стабільність і безпеку Туреччини.
23 вересня Зеленський представив в ООН концепцію «Кримської платформи» і запропонував міжнародному співтовариству приєднатися до ініціативи.
«Це координація міжнародних зусиль щодо захисту прав кримчан і деокупацію півострова», - пояснив він.
У даний час Україна проводить переговори на рівні національних урядів країн-членів Євросоюзу про їхню участь в даній ініціативі.
Нагадаємо, Крим було "доєднано" до складу Росії після незаконного референдуму в березні 2014 року, на якому більшість тих, хто проголосував під дулами автоматів "підтримали приєднання". Україна і країни Заходу категорично не визнають результати плебісциту.