Трощіть їм черепа! Як Трамп реагував на протести проти вбивства Джорджа Флойда

Трощіть їм черепа! Як Трамп реагував на протести проти вбивства Джорджа Флойда

«Трощіть їм черепа» та «віддубасьте їх як слід» - так, якщо вірити новій книзі журналіста The Wall Street Journal Майкла Бендера, експрезидент США Дональд Трамп відреагував на масові протести проти вбивства Джорджа Флойда. На думку експертів CNN, подібні висловлювання і спроба нацькувати на демонстрантів армію, хоча і шокують, проте вони цілком вписуються у стиль поведінки Трампа. Про це - репортаж CNN.

Мова йде про сенсаційну книгу під заголовком «Чесно кажучи, ми виграли вибори» за авторством журналіста The Wall Street Journal Майкла Бендера, яка вийде 13 липня. У цій книзі розкривається вся таємниця поразки Трампа на виборах. При цьому вона малює тривожну картину Білого дому Дональда Трампа в його останні місяці на посаді.

CNN вдалося отримати ексклюзивний фрагмент, в якому розповідається про події 1 червня 2020 року, коли країну стрясали протести через вбивство Джорджа Флойда, а Дональд Трамп спостерігав за тим, як поліція давала силову відсіч в основному мирним демонстрантам. Тоді він сказав своїм високопоставленим військовим чиновникам і чиновникам зі сфери юриспруденції, цитата: «Ось так треба поводитися з цими людьми. Трощити їм черепа!»

При цьому Трамп повідомив своїй команді, що він хоче, щоб військові прибули на демонстрації і, цитата, «як слід відлупцювали» протестуючих. Цитую: «Просто стріляйте в них». І коли він зустрів відсіч, він продовжив, цитата: «Ну, стріляйте їм по ногах або ступнях, напевно ... Але жорсткіше з ними!»

Ці висловлювання президента Сполучених Штатів, який спостерігав за подіями зі свого безпечного Овального кабінету, в той час як американців, які протестують проти жахливого вбивства Джорджа Флойда, а також ряд осіб, які вели себе дещо менш мирно, били і заливали сльозогінним газом буквально в парі кроків від Білого дому.

Міа Лав, ексконгресменка США від штату Юта, Республіканська партія:

"На жаль, я зовсім не здивована. Поки те, що я прочитала, мене зовсім не здивувало. Коли людина турбується тільки про свої образи, про себе самого, а не про американський народ, то кожна дрібниця говорить про його сутність. Мені здається, що кожна проблема в США стосується швидше його і того, як він буде після її рішення виглядати. На жаль, мені дуже не подобається, що ця книга, в якій йдеться про деякі вже відомі нам речі, також оповідає про дещо, що на практиці виявилося ще більш мерзенним, ніж нам здавалося раніше."

Бендер також пише про перепалки між головою Об'єднаного комітету начальників штабів генералом Марком Міллі і тодішнім старшим радником Трампа Стівеном Міллером. Останній порівняв великі американські міста з гарячими точками. Зокрема, Бендер пише:

«Стівен Міллер втрутився в одну з суперечок в Овальному кабінеті, повідавши про апокаліптичний сценарій хаосу на вулицях. Він поставив знак рівності між кадрами в телевізорі і подіями в країнах третього світу. Великі американські міста, як він сказав, перетворилися на гарячі точки. Ці міста горять, попередив Міллер. Це висловлювання призвело до сказу Міллі, який вважав, що той не тільки не правий, але і суне ніс не в свою справу. «Хлебальнік завали, Стівен», - огризнувся Міллі».

Міллі - це безперечно професійний військовий, проте подібні висловлювання, що звучать з його вуст в Овальному кабінеті, явно говорять про те, що він був шалено роздратований.

Матеріал напясано за репортажем CNN International.

 

Теги
Схожi
Мемуари принца Гаррі непокоять його друзів: не бажають розповсюдження приватної інформації
Світ
Мемуари принца Гаррі непокоять його друзів: не бажають розповсюдження приватної інформації
Приятелі по навчанню і військовій службі побоюються, що герцог Сассекський розкриє подробиці їх розгульної юності...
60+: у США пройшов конкурс краси серед зрілих жінок
Світ
60+: у США пройшов конкурс краси серед зрілих жінок
Учасниці цього змагання кажуть, що їхнє життя тільки почалося, і радять любити себе...
Джо Байден пообіцяв по $100 американцям, які зроблять щеплення проти коронавірусу
Світ
Джо Байден пообіцяв по $100 американцям, які зроблять щеплення проти коронавірусу
Президент США Джо Байден оголосив про фінансові стимули для американців, які зроблять щеплення проти коронавірусу...
У «культурній столиці» РФ перехожі обікрали продавця кавунів, поки він розмовляв з поліцією
Світ
У «культурній столиці» РФ перехожі обікрали продавця кавунів, поки він розмовляв з поліцією
Поки поліція розбиралася з продавцем кавунів, перехожі кинулися до візка і на очах у власника і правоохоронців вкрали товар...
Жінка тижнями носила в сумці «щасливий» квиток на 33 млн євро
Світ
Жінка тижнями носила в сумці «щасливий» квиток на 33 млн євро
Вона купила квиток за 1,20 євро, однак більше брати участь у лотереї не планує, оскільки говорить, що цього достатньо....