[]

Травлення на паузі. Як змусити працювати «ледачий кишківник»?

Травлення на паузі. Як змусити працювати «ледачий кишківник»?

Робота кишківника важлива для всього організму. Якщо тут починаються якісь збої, всьому тілу стає гірше. Токсини, шлаки, продукти переробки - все це засмічує організм, поширюється по крові і призводить до появи хронічної втоми, зниження працездатності і суттєвого погіршення стану людини.

Анатомія питання

Основний функціонал кишківника - це перетравлювання їжі, а також всмоктування корисних речовин. У самому кишківнику оселилася величезна кількість бактерій, корисної мікрофлори. Саме її багато хто називає імунітетом. Якщо в їхній роботі і житті починаються якісь збої і проблеми, це може призвести до загального погіршенням стану людини. Нерідко виникає і така проблема, як «синдром ледачого кишківника».

Синдром ледачого кишківника - патологічний стан, при якому відбувається затримка випорожнення і ослаблення перистальтики кишківника. Через уповільнення процесу евакуації відбувається додаткове всмоктування води в кишківнику, це призводить до хронічних закрепів і пошкодження слизової прямої кишки.

Найчастіше, до захворювання схильні люди старшого віку. Пов'язано це зі зниженням у даній категорії моторної функції кишечника, в тому числі і внаслідок прийому ліків (проносних, знеболюючих, антидепресантів).

Причини проблеми

Основна причина розвитку синдрому ледачого кишківника у інших категорій - це порушення режиму харчування. Недостатнє вживання рідини, фруктів, овочів і клітковини, а також нерегулярний прийом їжі і різноманітні дієти - все це призводить до порушення моторної функції кишківника. 

Сприяють розвитку захворювання також малорухливий спосіб життя, відсутність фізичних навантажень, гіподинамія, ожиріння і прийом ліків. Синдром ледачого кишківника провокують стреси і тривалі неврози. 

Профілактика

Природно, як і в будь-якому іншому питанні з різними захворюваннями, попередити патології кишківника, включаючи його «лінощі», простіше, ніж лікувати. Тому окрему увагу варто приділяти превентивним заходам, які дозволять уникнути розвитку серйозних проблем.

В якості профілактики захворювання рекомендується вживати більше рідини (краще чистої питної води, зазвичай негазованої), овочів і фруктів; харчуватися часто, невеликими порціями (не менше 4-5 разів на добу); підвищувати фізичну активність, регулярно робити гімнастику. Звичайна вода здатна помітно поліпшити ситуацію і дозволяє людині відчувати себе легше і вільніше. При цьому вона майже нічого не коштує, а для здоров'я кишківника несе просто неоціненну користь.

Важливо виробити гастрокишкові рефлекси, при повній відсутності позивів до дефекації можна поставити ректальну свічку (як правило, рефлекс виробляється протягом 3-5 днів). При регулярних проблемах з випорожненням кишківника слід звернутися до фахівця.

Причому краще цей похід не затягувати, оскільки все накопичене в організмі може почати отруювати тіло, призведе до збоїв імунітету, стане причиною серйозного зниження якості життя.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Що таке Cancer Survivors Day і чому він потрібен Україні?
Здоров'я
Що таке Cancer Survivors Day і чому він потрібен Україні?
Щорічно в Україні діагностують близько 170 000 нових випадків онкологічних захворювань. Більше мільйона людей живуть з історією раку: це ті, кому нещодавно поставили діагноз, ті, хто лікується від рецидиву, й ті, хто переміг хворобу....
Скільки коштує в Україні лікування раку
Здоров'я
Скільки коштує в Україні лікування раку
В Україні щороку на онкологію захворює 160 тис. українців. У перерахунку на кількість населення, ця цифра приблизно така ж як і в Європі, але смертність в Україні набагато вища....
З 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни: названо умови роботи і відвідування
Здоров'я
З 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни: названо умови роботи і відвідування
В рамках ослаблення карантинних заходів в Україні з 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни...
Ця ягода допоможе запобігти раку молочної залози
Здоров'я
Ця ягода допоможе запобігти раку молочної залози
Профілактика раку природним шляхом: дослідники знайшли ягоду, здатну руйнувати злоякісні пухлини - зокрема, клітини раку молочної залози....
Свербить родимка: наскільки це небезпечно?
Здоров'я
Свербить родимка: наскільки це небезпечно?
Чому родимки можуть свербіти, і чи є це небезпечним симптомом, ми розповімо в нашому матеріалі ...