Трамп і вся делегація США перед вильотом додому викинули усі подарунки з Китаю

Американська делегація на чолі з президентом США Дональдом Трампом перед тим, як піднятися на борт літака, позбулася всього, що їм роздавали в Китаї під час державного візиту.
Американські співробітники зібрали всі посвідчення, одноразові телефони працівників Білого дому, значки для делегацій і викинули їх у сміттєвий бак перед трапом літака, написала в Х журналістка New York Post Емілі Гудін.
"Нічого китайського походження на борт літака не допускається. Ми скоро вилітаємо в Америку", — ідеться в її публікації.

Безпосередньо біля трапа президентського літака працівники американської делегації викинули у сміттєві контейнери тимчасові телефони, службові бейджі, перепустки та інші ґаджети.
За словами журналістки, такі дії були пов'язані з міркуваннями кібербезпеки та протоколами захисту інформації.
У публікації також зазначається, що на борт літака не дозволили брати жодних електронних пристроїв або речей китайського походження.
Ця технічна обережність різко контрастувала з розкішним дипломатичним іміджем поїздки.

Що відомо про візит Трампа в Китай?
Дональд Трамп уперше з 2017 року прибув до Пекіна у супроводі Ілона Маска та Тіма Кука. Під час візиту була запланована зустріч із Сі Цзіньпіном, на якій сторони мали обговорити війну в Ірані, торговельні відносини між США та Китаєм, а також питання продажу американської зброї Тайваню.
Переговори президентів США та Китаю відбулися в Пекіні й стосувалися ключових міжнародних тем, зокрема торгівлі, ситуації навколо Ірану та Тайваню.
Візит Трампа супроводжувався офіційною церемонією, дипломатичними жестами та участю американських бізнес-лідерів, які прагнули розширити доступ до китайського ринку.
Тим часом у Кремлі повідомили, що підготовка до майбутнього візиту Володимира Путіна до Китаю майже завершилася.
До речі, сенатор Ліндсі Грем заявив в етері Fox News, що Китай може припинити війну в Україні, якщо Сі Цзіньпін зателефонує та припинить закупівлю російської нафти й газу.

Про що говорив Трамп і Сі Цзіньпін
-
Трамп під час візиту до Китаю обговорив з Сі Цзіньпінем питання України, висловивши бажання врегулювати конфлікт.
-
Трамп зауважив, що також обговорив із Сі Іран. За словами політика, і Вашингтон, і Пекін дійшли згоди у питаннях ядерної програми Тегерана, Ормузької протоки та того, що війну на Близькому Сході треба закінчувати.
Під час дводенного саміту, що завершився 15 травня, два лідери прогулялися територією саду Чжуннаньхай, де ростуть стародавні дерева і китайські троянди, а також пройшли критим коридором із зеленими колонами і арками, розписаними зображеннями птахів і традиційними китайськими гірськими пейзажами.
За чаєм та обідом із делікатесами Трамп і Сі Цзіньпін — у супроводі своїх головних помічників і перекладачів — провели майже три години переговорів, після чого американський лідер завершив свій триденний візит до Китаю.
"Це були дійсно чудові кілька днів", — сказав Трамп журналістам.

Пекін виявив мало публічного інтересу до прохань США активніше брати участь у врегулюванні конфлікту в Ірані, хоча Трамп в інтерв'ю Шону Ханніті на Fox News заявив, що Сі Цзіньпін під час їхніх бесід пропонував допомогу.
Зі свого боку Сі Цзіньпін попередив Трампа під час приватних переговорів, що їхні розбіжності щодо Тайваню, якщо їх неправильно врегулювати, можуть підштовхнути провідні світові держави до "зіткнень і навіть конфліктів".
Держсекретар Марко Рубіо заявив, що політика США щодо Тайваню "незмінна", і застеріг, що спроба Китаю захопити острів силою була б "жахливою помилкою". Він також назвав коментарі Сі Цзіньпіна стандартною практикою.
Український Дощ писав раніше, що у Палаті представників США зібрали голоси для розгляду допомоги Україні в обхід спікера Джонсона