Токаєв: у Казахстані мала місце спроба держперевороту за участю «закордонних бойовиків»

Токаєв: у Казахстані мала місце спроба держперевороту за участю «закордонних бойовиків»

В понеділок, 10 січня, відбувся позачерговий онлайн-саміт ОДКБ, під час якого президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що у Казахстані мала місце спроба держперевороту за участю «терористів, зокрема закордонних бойовиків», дії яких «координувалися з одного центру». Звідки до Казахстану прибули "терористи" і хто координував їхні дії, він не уточнив.

Протести і заворушення на початку січня Токаєв назвав «терористичною війною», розв'язаною проти Казахстану «різними методами». Найближчими днями влада Казахстану має намір надати світовій громадськості "додаткові докази" цього втручання.

За словами Токаєва, мітинги проти підвищення цін на автогаз «організатори» спроби захоплення влади використали «як привод» для своїх збройних виступів.

Тлумачення подій у Казахстані як боротьбу влади з мирними демонстрантами він назвав «абсолютною дезінформацією».

"Ми ніколи не застосовували і не будемо застосовувати збройну силу проти мирних демонстантів", - заявив він. - "Після мирних протестів та політичних мітингів на Алмати з трьох напрямків, «як величезна зграя гієн, кинулися озброєні бойовики».

«Усі події з початку цього року становлять ланки одного ланцюга. Вони підпорядковані єдиному руйнівному задуму, підготовка якого тривала тривалий час. Як довго тривала ця підготовка – рік, два, три – покаже слідство», — заявив Токаєв на надзвичайному саміті ОДКБ, яка надіслала свої контингенти до Казахстану.

«Під ширмою стихійних протестів розгорнулася хвиля масових заворушень. Як за єдиною командою проявилися релігійні радикали, кримінальні елементи, запеклі бандити, мародери та дрібні хулігани», — продовжив Токаєв.

«З упевненістю говорю про пряму участь терористів, у тому числі закордонних бойовиків», — заявив Токаєв, не уточнивши, звідки до Казахстану прибули бойовики і хто міг координувати їхні дії.

За його словами, вони забирали тіла своїх спільників з моргів та з місць боїв, що є практикою замітання слідів «міжнародних терористів відомого походження».

За його словами, «бандити» нападали на поліцейських та військових, маючи чисельну перевагу «як мінімум у п'ять разів». Токаєв повідомив про 16 загиблих і більш ніж 1300 поранених силовиків.

Точна кількість жертв серед мирного населення уточнюється, додав він.

Він подякував ОДКБ за швидку реакцію та відправку миротворчих сил, заявивши, що події в Казахстані є «спільними для всього простору колективної безпеки», і закликавши «і надалі зміцнювати потужний потенціал ОДКБ».

Путін на цій нараді заявив, що контингент ОДКБ залишиться в Казахстані на обмежений період, «на такий, який вважає за можливе для його застосування президент Казахстану», але після завершення операції всі сили ОДКБ будуть виведені з Казахстану. Те, що трапилося, він охарактеризував як напад на Казахстан. 

Крім того, за словами російського правителя, у Казахстані використовувалися «притаманні майданним технологіям елементи силової інформаційної підтримки протестів».

Карателі так званих "миротворчих сил" ОДКБ почали прибувати до Казахстану 6 січня на прохання Касим-Жомарта Токаєва. Відправлення військ до Казахстану викликало протести в Бішкеку. Білоруська опозиція виступила проти відправлення військ ОДКБ: «Договір про колективну безпеку створювався для відображення зовнішньої агресії, а не вирішення внутрішніх політичних проблем країн-учасниць», заявили білоруси.

«Ми не хочемо, щоб наші співгромадяни гинули і вбивали заради порятунку правителів, що дискредитували себе», — йдеться у зверненні Російського конгресу інтелігенції.

Український Дощ писав раніше, що Папа Римський Франциск помолився за постраждалих під час протестів у Казахстані.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Китай охопили протести через ковідні обмеження. Учасники вимагають відставки Сі Цзіньпіна
Світ
Китай охопили протести через ковідні обмеження. Учасники вимагають відставки Сі Цзіньпіна
CNN описує те, що відбувається, як «безпрецедентну демонстрацію непокори суворій і дедалі дорожчій політиці країни щодо боротьби з коронавірусом»...
Макрон вважає, що росія завжди використовувала голод як засіб тиску на Україну
Світ
Макрон вважає, що росія завжди використовувала голод як засіб тиску на Україну
Президент Франції Емманюель Макрон виступив зі зверненням з нагоди запуску Україною ініціативи Grain from Ukraine («Зерно з України»)...
На тлі війни в Україні в росії відбулося різке зростання злочинів із використанням зброї
Світ
На тлі війни в Україні в росії відбулося різке зростання злочинів із використанням зброї
Також з початку війни різко зросла кількість крадіжок у російських магазинах...
У Китаї пройшли протести проти коронавірусних обмежень: приводом стала загибель людей під час пожежі
Світ
У Китаї пройшли протести проти коронавірусних обмежень: приводом стала загибель людей під час пожежі
Протести сталися після пожежі у житловому будинку в Урумчі 24 листопада, внаслідок якої, за офіційними даними, загинули 10 людей та дев'ять постраждали...
Кремль чекає втрату 100 тисяч мобілізованих убитими та пораненими до весни 2023 року
Світ
Кремль чекає втрату 100 тисяч мобілізованих убитими та пораненими до весни 2023 року
План Кремля полягає в тому, щоб виграти час та стабілізувати фронт за допомогою мобілізованих, а навесні розпочати новий наступ...