Токаєв: у Казахстані мала місце спроба держперевороту за участю «закордонних бойовиків»

Токаєв: у Казахстані мала місце спроба держперевороту за участю «закордонних бойовиків»

В понеділок, 10 січня, відбувся позачерговий онлайн-саміт ОДКБ, під час якого президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що у Казахстані мала місце спроба держперевороту за участю «терористів, зокрема закордонних бойовиків», дії яких «координувалися з одного центру». Звідки до Казахстану прибули "терористи" і хто координував їхні дії, він не уточнив.

Протести і заворушення на початку січня Токаєв назвав «терористичною війною», розв'язаною проти Казахстану «різними методами». Найближчими днями влада Казахстану має намір надати світовій громадськості "додаткові докази" цього втручання.

За словами Токаєва, мітинги проти підвищення цін на автогаз «організатори» спроби захоплення влади використали «як привод» для своїх збройних виступів.

Тлумачення подій у Казахстані як боротьбу влади з мирними демонстрантами він назвав «абсолютною дезінформацією».

"Ми ніколи не застосовували і не будемо застосовувати збройну силу проти мирних демонстантів", - заявив він. - "Після мирних протестів та політичних мітингів на Алмати з трьох напрямків, «як величезна зграя гієн, кинулися озброєні бойовики».

«Усі події з початку цього року становлять ланки одного ланцюга. Вони підпорядковані єдиному руйнівному задуму, підготовка якого тривала тривалий час. Як довго тривала ця підготовка – рік, два, три – покаже слідство», — заявив Токаєв на надзвичайному саміті ОДКБ, яка надіслала свої контингенти до Казахстану.

«Під ширмою стихійних протестів розгорнулася хвиля масових заворушень. Як за єдиною командою проявилися релігійні радикали, кримінальні елементи, запеклі бандити, мародери та дрібні хулігани», — продовжив Токаєв.

«З упевненістю говорю про пряму участь терористів, у тому числі закордонних бойовиків», — заявив Токаєв, не уточнивши, звідки до Казахстану прибули бойовики і хто міг координувати їхні дії.

За його словами, вони забирали тіла своїх спільників з моргів та з місць боїв, що є практикою замітання слідів «міжнародних терористів відомого походження».

За його словами, «бандити» нападали на поліцейських та військових, маючи чисельну перевагу «як мінімум у п'ять разів». Токаєв повідомив про 16 загиблих і більш ніж 1300 поранених силовиків.

Точна кількість жертв серед мирного населення уточнюється, додав він.

Він подякував ОДКБ за швидку реакцію та відправку миротворчих сил, заявивши, що події в Казахстані є «спільними для всього простору колективної безпеки», і закликавши «і надалі зміцнювати потужний потенціал ОДКБ».

Путін на цій нараді заявив, що контингент ОДКБ залишиться в Казахстані на обмежений період, «на такий, який вважає за можливе для його застосування президент Казахстану», але після завершення операції всі сили ОДКБ будуть виведені з Казахстану. Те, що трапилося, він охарактеризував як напад на Казахстан. 

Крім того, за словами російського правителя, у Казахстані використовувалися «притаманні майданним технологіям елементи силової інформаційної підтримки протестів».

Карателі так званих "миротворчих сил" ОДКБ почали прибувати до Казахстану 6 січня на прохання Касим-Жомарта Токаєва. Відправлення військ до Казахстану викликало протести в Бішкеку. Білоруська опозиція виступила проти відправлення військ ОДКБ: «Договір про колективну безпеку створювався для відображення зовнішньої агресії, а не вирішення внутрішніх політичних проблем країн-учасниць», заявили білоруси.

«Ми не хочемо, щоб наші співгромадяни гинули і вбивали заради порятунку правителів, що дискредитували себе», — йдеться у зверненні Російського конгресу інтелігенції.

Український Дощ писав раніше, що Папа Римський Франциск помолився за постраждалих під час протестів у Казахстані.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"1","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Молдова взаємодіє з НАТО: Кишинів хоче видалити російський контингент з Придністров'я
Світ
Молдова взаємодіє з НАТО: Кишинів хоче видалити російський контингент з Придністров'я
Нагадаємо, російські війська було введено до Придністровського регіону Молдови 29 липня 1992 року...
У Молдові ввели режим надзвичайної ситуації через кризу з постачанням газу з РФ
Світ
У Молдові ввели режим надзвичайної ситуації через кризу з постачанням газу з РФ
За початковою домовленістю виплата за газ мала бути проведена до 20 січня. Кишинів попросив про відстрочку, проте «Газпром» у цьому проханні відмовив...
Прохання принца Гаррі та Меган Маркл щодо особняка у Великобританії було відхилено
Світ
Прохання принца Гаррі та Меган Маркл щодо особняка у Великобританії було відхилено
Сассекські спокійно ставляться до масштабних переїздів, адже вони встигли змінити кілька котеджів та резиденцій за той недовгий час як познайомилися майже 6 років тому...
Білл Гейтс прогнозує пандемії, набагато страшніші за COVID-19
Світ
Білл Гейтс прогнозує пандемії, набагато страшніші за COVID-19
До наступних пандемій слід готуватися вже зараз і слід витрачати мільярди для недопущення краху економіки, вважає Гейтс...
Країна-агресор відхрещується від війни в Україні, називаючи це «громадянським конфліктом»
Світ
Країна-агресор відхрещується від війни в Україні, називаючи це «громадянським конфліктом»
Сьогодні зранку посольство РФ у Канаді розкритикувало заяву глави МЗС Канади Мелані Жолі щодо українських солдатів, які загинули внаслідок військових дій з боку Росії...