[]

Темношкіру балерину закликали «відбілитися» для партії в «Лебединому озері»

Темношкіру балерину закликали «відбілитися» для партії в «Лебединому озері»

Французька балерина Хлоя Лопес Гомес в 2018 році стала першою темношкірою балериною, яка отримала місце у відомій німецькій балетній трупі Staatsballet. Однак за минулі два роки танцівниця неодноразово стикалася з відвертим расизмом, про що і заявила. У трупі пообіцяли розібратися.

Про це повідомляє The Guardian.

Керівниця балетної трупи одразу прийняла нову артистку без особливого захоплення і почала чіплятися до неї на репетиціях, причому претензії стосувалися не техніки, або умінння, а саме кольору шкіри Хлої.

29-річна балерина розповіла, що керівниця, ім'я якої не називається, часто висміювала її перед іншими, а під час прем'єри "Лебединого озера" і взагалі веліла їй "відбілитися", щоб не виділятися серед інших балерин.

Також, коли Хлоя брала участь в балеті "Баядерка", то їй потрібна була біла вуаль. Але вона її не отримала, тому що керівниця заявила, що та чорна, а значить біла вуаль їй не потрібна.

Тепер в трупі Staatsballet обіцяють розібратися в ситуації і провести розслідування.

Зазначимо, що балет залишається одним з найбільш консервативних видів мистецтва. Система відбору в престижній Московській державній академії хореографії при Великому театрі залишається незмінною вже багато десятиліть і передбачає, що статура абітурієнта має бути стрункою, плечі вузькими, а риси обличчя повинні бути правильними і виразними.

Про етнічне походження немає й мови, хоча вказівку ​​на це можна знайти між рядків: дитина зі східним типом зовнішності частіше низькоросла, а темношкірі діти схильні мати більш масивну нижню частину тіла, ніж їх світлошкірі однолітки.

Так, Прешес Адамс - балерина Англійського національного балету і одна з найвідоміших темношкірих виконавиць класичного танцю в світі розповідала про расизм Академії.

"Вони намагалися стерти чорний колір з мого обличчя", - відзначала Прешес.

У 2013 році напередодні 240-річчя академії викладач МХАТ відбирала дівчат для постановки шоу на честь ювілею, де поруч з діючими зірками на сцені мали з'явитися юні учениці вузу. Під час перегляду педагог йшла по класу повз балерин, зупинилася біля Адамс і запитала: "А що ти тут робиш?" і попросила балерину покинути кастинг.

"У глибині душі багато педагогів розуміли, що це нечесно, адже вони знали, що я можу танцювати на тому ж рівні, що інші учні, якщо не краще. Раніше вони намагалися встати на мою сторону, але, якщо чийсь більш владний голос скаже, що тут щось не так - щось виглядає не так - їм нічого не залишається", - говорила балерина і відзначала, що краще б вибрала іншу школу для навчання, де її не судили б за кольором шкіри.

Також скандал викликало листування керівника Російського національного балетного театру з випускницею Бішкека, якій він прямо заявив, що "киргизів, бурятів і казахів" вони в трупу не беруть.

[]
Теги
Схожi
50-річна шведська модель не збирається виходити заміж за 39-річного форварда «Мілана»
Шоубiз
50-річна шведська модель не збирається виходити заміж за 39-річного форварда «Мілана»
50-річна шведська актриса та модель Гелена Сегер не збирається виходити заміж за 39-річного форварда «Мілана» Златана Ібрагімовича, з яким виховує разом двох дітей...
Надя Дорофєєва представила нову пісню
Шоубiз
Надя Дорофєєва представила нову пісню
За словами популярної української співачки, ця композиція - музична сторі, що відкриває міні-альбом dofamin....
Адель та Саймон Конекі офіційно розлучилися
Шоубiз
Адель та Саймон Конекі офіційно розлучилися
32-річна співачка остаточно врегулювала розлучення з екскоханим Саймоном Конеккі, 46-річним главою благодійної організації, після майже двох років з моменту розставання...
Алек Болдуін видалив свій акаунт у Twitter
Шоубiз
Алек Болдуін видалив свій акаунт у Twitter
62-річний володар «Золотого Глобуса» заявив, що не збирається повертатися в твіттер після критики, що обрушилася на нього через невдалий жарт про Джилліан Андерсон...
Дочка Джонні Деппа зіграла в космічному трилері
Шоубiз
Дочка Джонні Деппа зіграла в космічному трилері
Лілі-Роуз Депп отримала одну з головних ролей у науково-фантастичному фільмі Мандрівники...