Телескоп James Webb сфотографував залишки супернови Кассіопея A

Астрономи отримали зображення залишків наднової Кассіопея A в середньому інфрачервоному діапазоні. Надновою (supernova) є зоря, що раптово збільшує свою світність у мільярди разів, а іноді й більше. Про це повідомляє пресслужба NASA.
Відстань до цього об'єкту складає 11 000 світових років. Сам спалах на Землі могли спостерігати у XVIII столітті, хоча історики не можуть однозначно ідентифікувати його зі згадуваними в джерелах астрономічними явищами. Залишки цього вибуху, що складаються з газу та пилу, раніше були відомі та спостерігалися в телескопі Hubble.
Тепер ученим вдалося отримати зображення цього об'єкта в середньому інфрачервоному діапазоні за допомогою телескопа James Webb. Кольори зображення штучні, червоні та помаранчеві ділянки відповідають залишковому газу та пилу, рожевими виглядають місця зосередження важких елементів, кисню, аргону та неону.
Для дослідників одним із найзагадковіших елементів зображення є велика зелена петля у центральній частині зображення.
«Ми назвали її «Зелений монстр». Якщо ви придивитеся, ви помітите, що вона поцяткована чимось на кшталт маленьких бульбашок. Її форма та складність несподівані та складні для розуміння», — повідомляють астрономи.
У максимумі спалаху наднова випромінює стільки ж світла, скільки випромінюють мільярди зірок разом взяті. Це найяскравіші з відомих зір, їх світність порівняна зі світністю цілої галактики, а іноді навіть перевищує її.
Спалахи наднових — досить рідкісне явище. У нашому Чумацькому Шляху вони спостерігаються приблизно раз на 500 років, хоча очікуваний проміжок між спалахами — 50 років. Завдяки високій світності наднові спостерігають в інших галактиках.
Вибух наднової можна спостерігати протягом тижнів або місяців. На короткий час наднова засвічує всю галактику, в якій вона розташована. Сонцю потрібно 10 мільярдів років для вироблення енергії, яка вивільняється при утворенні наднової другого типу. Наше Сонце занадто мале, щоб колись стати надновою, замість цього воно перетвориться на білого карлика.
Український Дощ писав раніше, що NASA назвало екіпаж першої місії людини на Місяць після 50 років перерви.