Таємниця Корони: кузини Єлизавети II померли в психлікарні

Таємниця Корони: кузини Єлизавети II померли в психлікарні

Розумово відсталих двоюрідних сестер Єлизавети II викреслили з історії Віндзорів і залишили вмирати після довгих років ізоляції в психіатричній лікарні на півдні Лондона.

На Netflix вийшов четвертий сезон популярного серіалу Корона, який без зайвої симпатії розповідає про королівську сім'ю Великої Британії. Сезон зосереджений на появі принцеси Діани і її трагічних відносинах з принцом Чарльзом.
 
Однак загальну увагу привернула історія двоюрідних сестер Єлизавети II - Нерісси і Кетрін Боуз-Лайон, яких все їхнє життя приховували від громадськості в психіатричній лікарні, де вони і померли. Український Дощ розповідає подробиці.
 
 
Викреслені з сім'ї
 
Про таємних кузин королеви розповідається в сьомому епізоді. Неріссо і Кетрін Боуз-Лайон - племінниці Королеви-матері і двоюрідні сестри Єлизавети II. Як повідомляється, обидві зупинилися в своєму розвитку у віці близько трьох років і до кінця життя так і не навчилися говорити.
 
Їх таємно помістили в Королівський Ерлсвудський притулок для психічно хворих в Сурреї в 1941 році - через п'ять років після того, як їхній дядько Георг VI зійшов на британський трон.
 
Редактор іншого генеалогічного довідника, Debrett's (в якому імена сестер не згадували ще з 1950-х років), в інтерв'ю британському телебаченню в 1987 році припустив, що їхня мати відмовилася від них через їхні вроджені ментальні порушення.
 
Ще при народженні дівчаток лікарі запідозрили відхилення у розвитку, тому про їхню появу на світ не повідомлялося.
 
У довіднику про британську аристократію від 1963 року вони значилися, як померлі, але насправді Нерісса Боуз-Лайон померла в 1986 році у віці 66 років, а Кетрін Боуз-Лайон - в 2014 році у віці 87 років.
 
 
Таємниця стала надбанням громадськості після смерті Нерісси. Королева ніколи не коментувала цього. У своїх відповідях офіційні представники палацу зазначали, що це особиста справа сім'ї Боуз-Лайон.
 
Крім того, в тій же психіатричній лікарні в Ерлсвуді перебували ще троє членів родини Боуз-Лайон - племінниці матері Нерісси і Кетрін - сестри Ідомея, Розмарі і Ефельдреда. Вони теж згадуються в серіалі.
 
ЗМІ нічого не чули про сестер до середини 1980-х років - до смерті Нерісси. Про фальсифікації з датами смерті в 1987 році дізнався журналіст таблоїду Sun. Похована Нерісса Боуз-Лайон була в безіменній могилі з пластиковим порядковим номерком.
 
 
Один з журналістів, прогулюючись невеликим місцевим цвинтарем, помітив дивну табличку  над свіжою могилою. На ній була виведене прізвище, яке було знайоме кожному жителю Сполученого Королівства - Боуз-Лайон.
 
 
Зацікавившись написом, журналіст почав з'ясовувати, хто ж був похований на цьому місці. І тоді спливла правда, яку Віндзори приховували протягом довгих десятиліть. Це була більше, ніж сенсація. Справжній скандал, який сильно вдарив по іміджу монархії і привів до появи неймовірною конспірологічної теорії.
 
Тільки після скандалу, що вибухнув після публікації, їй поставили надгробний пам'ятник.
 
У 2011 році документальний фільм на Channel 4 привідкрив завісу над сумною незвичайною долею сестер Боуз-Лайон. Опитані медсестри стверджували, що, наскільки їм відомо, ніхто ніколи не надсилав Неріссі і Кетрін подарунків або навіть вітальні листівки.
 
І це при тому, що їхня тітка, королева-мати, була покровителькою Royal Mencap Society (благодійної організації для розумово відсталих, зазначає газета Le Figaro.
 
"Вони не могли розмовляти, але показували пальцями і видавали звуки, і коли ви добре їх знали, ви могли зрозуміти, що вони намагалися сказати. Сьогодні, ймовірно, ними б зайнявся логопед і вони змогли б спілкуватися набагато краще. Вони розуміли набагато більше, ніж всі думали", - сказала колишня медсестра Королівського притулку Ерлсвуд Онель Брейтуейт у фільмі Channel 4.
 
 
У двоюрідних сестер Єлизавети II була порушена координація рухів, через що їх усюди необхідно було супроводжувати, пише газета Guardian. У лікарні, як розповідала медсестра в документальному фільмі, з підопічними поводилися жорстоко.
 
У березні 2014 року ЗМІ Великої Британії повідомили про смерть Кетрін Боуз-Лайон. Вона померла у віці 87 років у приватній клініці в Сурреї, куди її перевели після закриття лікарні Ерлсвуд в 1997 році.
 
 
Приховування неприємної сімейної історії королева-мати в серіалі "Корона" пояснює своїй дочці так: після зречення від престолу Едварда VIII королівський титул несподівано для всіх перейшов до його молодшого брата, батька майбутньої королеви Єлизавети і її сестри Маргарет Георгу VI.
 
Так само несподівано не надто високоповажний шотландський клан Боуз-Лайон, з якого походила дружина Георга VI Елізабет, безпосередньо поріднився з королівською родиною. Тому у родичів Нерісси і Кетрін не було іншого виходу, крім як назавжди позбутися від дівчаток і навіть стерти сліди їхнього існування - тому що ніщо не повинно породити сумніви в праві однієї сім'ї на успадкування королівського титулу.
Теги
Схожi
Меган Маркл виявилася частково замішана у міжнародному бізнес-скандалі
Світ
Меган Маркл виявилася частково замішана у міжнародному бізнес-скандалі
У грудні герцогиня Сассекська з гордістю оголосила про те, що стала інвестором каліфорнійського кавового стартапу Clevr Blends...
Дональд Трамп переконаний, що на виборах - 2024 перемогу здобуде республіканець
Світ
Дональд Трамп переконаний, що на виборах - 2024 перемогу здобуде республіканець
Він також запевнив, що всіма силами підтримає республіканців, які будуть претендувати на місця в Конгресі у 2022-му...
Принц Чарльз: Батько був би зворушений, як весь світ відреагував на його смерть
Світ
Принц Чарльз: Батько був би зворушений, як весь світ відреагував на його смерть
Титул герцога Единбурзького після смерті чоловіка королеви Великобританії Єлизавети II принца Філіпа тимчасово перейде до принца Чарльза...
Британський прем'єр не піде на похорон принца Філіпа
Світ
Британський прем'єр не піде на похорон принца Філіпа
Британський прем'єр враховує інтереси родичів принца Філіпа, пояснив співробітник канцелярії....
У Киргизстані вирішили переписати основний закон країни
Світ
У Киргизстані вирішили переписати основний закон країни
Ініціатива щодо зміни Конституції стала наслідком політичної кризи 2020 року, коли в результаті протестів проти підсумків парламентських виборів до влади прийшов Садир Жапаров...