Священникам, які критикували владу, прокуратура Білорусі винесла попередження

Священникам, які критикували владу, прокуратура Білорусі винесла попередження

Генпрокуратура Білорусі винесла офіційні попередження про неприпустимість порушення закону двом представникам найбільших релігійних конфесій – через їхні критичні висловлювання про демонтаж представниками влади народного меморіалу вбитому в Мінську Романові Бондаренку. Про це повідомляє РІСУ з посиланням на інформацію Радіо Свобода.

Попередження винесені єпископу Мінсько-Могилівської архиєпархії Римо-Католицької Церкви Юрію Кособуцькому та речнику Білоруської Православної Церкви (екзархат РПЦ) Сергію Лепіну. Прокуратура відреагувала на їхні висловлювання після критики Олександра Лукашенка на адресу священнослужителів.

Після того, як 15 листопада співробітники правоохоронних органів зруйнували народний меморіал на місці затримання Бондаренка, Кособуцький і Лепін висловили в соцмережах обурення цим. Католицький єпископ назвав руйнування меморіалу «спробою знищити все те благородне, чисте, світле, що є в наших людях», а речник БПЦ назвав дії співробітників правоохоронних органів «знущанням із портретів убієнного, квітів у його пам’ять, сатанинським нехтуванням лампад і іконок».

Лукашенко назвав ці заяви знущальними і доручив генпрокурору розібратися з ними. Він також сказав, що «народні меморіали» в містах Білорусі створюють спеціально, щоб розпалити громадянську війну.

У повідомленні Генпрокуратури йдеться, що заяви священників «свідомо підвищують рівень напруженості в суспільстві, розпалюють ненависть до представників органів державної влади», «спонукають громадян до агресії».

«Права на виконання державних функцій, надання правової оцінки правомірності дій посадових осіб і громадян делеговано уповноваженим державним органам... подібні повноваження релігійним організаціям не надані», – йдеться в заяві.

Нагадаємо, мешканця Мінська Романа Бондаренка жорстоко побили увечері 11 листопада і він помер в лікарні на наступний день. З'являється все більше свідчень того, що нападники могли бути пов’язані з правоохоронними органами. Загибель Бондаренка викликала масове обурення, марш його пам’яті 15 листопада в Мінську влада розігнала. 15 листопада 2020 року люди також створили ланцюг навколо народного меморіалу Романові Бондаренку у Мінську. Потім «зачистили» двір, де розташований меморіал.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Лукашенку білоруська Православна Церква оголосила анафему
Релігія
Лукашенку білоруська Православна Церква оголосила анафему
Предстоятель Білоруської Православної Автокефальної Церкви архиєпископ Святослав Логін відлучив від Церкви Олександра Лукашенка...
Владика Філарет виступає проти легалізації одностатевих шлюбів в Україні
Релігія
Владика Філарет виступає проти легалізації одностатевих шлюбів в Україні
Владика повідомив, що якщо Верховна Рада буде розглядати таке питання на законодавчому рівні, то церква буде непримиримо з цим боротися...
Скандал у Ватикані: Папа Римський лайкнув сідниці Instagram-моделі
Релігія
Скандал у Ватикані: Папа Римський лайкнув сідниці Instagram-моделі
Тепер у Ватикані за цим фактом проводять внутрішнє розслідування ...
У Франції почався суд  по справі про російські домагання на церкву і кладовище в Ніцці
Релігія
У Франції почався суд по справі про російські домагання на церкву і кладовище в Ніцці
В Ніцці суд почав розглядати питання про законність російських претензій на церкву, кладовище і ще три земельні ділянки біля Свято-Миколаївського собору...
УПЦ МП: «Ми проти приїзду Патріарха Варфоломія в Україну»
Релігія
УПЦ МП: «Ми проти приїзду Патріарха Варфоломія в Україну»
Президент Зеленський повинен знати, що цей візит може стати новим поштовхом до більш глобальним релігійним протистоянням...