[]

Світовий експерт з інфекційних захворювань розвінчав міфи про COVID-19

Авторитетний світовий експерт з інфекційних захворювань Майкл Остерхольм дав спеціальне інтерв'ю американському ведучому Джо Рогану, де розповів маловідомі факти про нашумівший китайський коронавірус.

У інтерв'ю експерт відповів на найбільш популярні запитання про смертельну китайську пневмонію: як можна захиститися від хвороби, хто в зоні ризику і чи допомагають хірургічні маски.

Український Дощ зібрав для Вас головне зі слів Остерхольма :

1. У скільки разів смертність від коронавірусу вище в порівнянні зі звичайним грипом?

У 20-30 разів вище.

2. Хто у групі ризику?

Чоловіки старше 55, а також ті, хто курить і страждає ожирінням. У Китаї 60% курців серед чоловіків - через це там такий великий відсоток смертності в порівнянні з іншими країнами - більше 2%.

3. Які наслідки коронавірусу?

Ми знаходимося тільки на початку шляху: за моїм прогнозом, буде близько 96 млн заражених і близько 500 тис смертей. Китайські дані показують, що від 5% до 10% випадків інфікування COVID-19 стають важкими захворюваннями. Вони вимагають величезної кількості кваліфікованої медичної допомоги, що робить коронавірус більш небезпечним і проблемним в порівнянні з грипом наприклад.

4. Як ми будемо боротися з коронавірусом?

Ми повинні підготувати план боротьби і продумати, що робити, якщо число госпіталізацій зросте на 20-30%. Також потрібно звільнити місця в лікарнях. Ми повинні відкрити загальні палати, а не класти кожного пацієнта окремо. Інакше у нас закінчаться місця в лікарнях і засоби індивідуального захисту для медичних працівників: перед прийомом кожного нового пацієнта вони зобов'язані змінити маску.

5. Чи ефективні маски в боротьбі з COVID-19?

Хірургічні маски неефективні в запобіганні передачі вірусу. Тисячі працівників охорони здоров'я в Китаї використовували їх, але заразилися на самому початку спалаху, коли ще не було зрозуміло, наскільки він небезпечний. Жодна організація охорони здоров'я не запаслася заздалегідь іншими засобами індивідуального захисту, наприклад, респіраторами N95. Тепер ми розплачуємося за це.

6. Які симптоми з'являються у хворих?

У більшості людей - лихоманка, сухий кашель, знемога. Нежить не є симптомом.

7. Чи ефективний карантин для людей, які повернулися з інших країн?

Я вважаю, що ні. По всьому світу дуже багато заражених. У США, ймовірно, стільки ж людей, які становлять небезпеку, як і в інших країнах.

8. Чи варто утриматися від поїздок в інші країни?

При поїздці не збільшується шанс бути зараженим. Але ви ж не хочете, щоб в разі захворювання вас госпіталізували в Індонезії або іншій країні з поганим рівнем охорони здоров'я?

9. Чи варто взяти лікарняний на роботі?

Якщо є можливість, краще перейти на віддалену роботу.

10. Чи допомагає миття рук?

Миття рук грає не таку велику роль, як думають люди. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, тому найважливіше - яким повітрям ти дихаєш.

Для довідки: Доктор Остерхольм - авторитетний професор-регент, директор Центру досліджень та політики інфекційних хвороб (CIDRAP), видатний викладач кафедри наук про охорону навколишнього середовища. З червня 2018 року по травень 2019 року він працював науковим посланцем з питань охорони здоров’я від імені Державного департаменту США. Він також є членом Ради регентів в Лютер-коледжі в Декорі, штат Айова.

Як відомо, в Україні запроваджено карантин у зв'язку з поширенням коронавірусу у світі.

Лікарі рекомендують якомога частіше мити руки теплою водою з милом чи обробляти їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%; уникати близького контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція — 1,5 м); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа і рота; термічно обробляти продукти (особливо м’ясо, його субпродукти і яйця); та при перших симптомах захворювання - звернутися до сімейного лікаря.

[]
Теги
Схожi
Простий спосіб уникнути захворювання: їжте продукти, багаті цинком
Здоров'я
Простий спосіб уникнути захворювання: їжте продукти, багаті цинком
Вчені Мічиганського університету порекомендували простий спосіб уникнути зараження коронавірусом: їжте продукти, багаті цинком...
Американська астронавтка розповіла, як пережити самоізоляцію
Здоров'я
Американська астронавтка розповіла, як пережити самоізоляцію
Пеггі Вітсон провела на космічній станції 665 днів і зазначила, що їй ніколи не було нудно...
Кардіолог розповів про небезпечні для серця продукти
Здоров'я
Кардіолог розповів про небезпечні для серця продукти
Особливо небезпечним для серця він назвав червоне м'ясо. Цей продукт містить багато насичених жирів, споживання яких варто обмежувати, віддаючи перевагу моно- і поліненасиченим жирам....
Така природа: жінки завжди живуть довше
Здоров'я
Така природа: жінки завжди живуть довше
Нове дослідження, у якому науковці намагалися відстежити тривалість життя ссавців у дикій природі, показало, що зазвичай самки живуть довше, ніж самці...
Пандемія гречки: чому не можна зловживати цією крупою?
Здоров'я
Пандемія гречки: чому не можна зловживати цією крупою?
Але не варто їсти її щодня, адже у всьому потрібно знати міру. Навіть гречка здатна завдати величезної шкоди організму якщо вживати її постійно....