[]

Сумівці Аргентини презентували проєкт до Дня вишиванки

Сумівці Аргентини презентували проєкт до Дня вишиванки

Спілка української молоді в Аргентині до Всесвітнього дня вишиванки представила проєкт «Вишивана Україна». Про це повідомляється на сторінці CYM Argentina в Facebook.

«Цього року, щоб святкувати День вишиванки, ми вирішили знайти різні візерунки вишивки по регіонах України. Старше Юнацтво СУМу працював над різними образами, щоб продемонструвати різноманітність кольорів та дизайну», - йдеться у дописі.

В проєкті представлені фото зі українськими вишиванками з різних частин України: Київщини, Полтавщини, Волині, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Закарпаття, Житомирщини тощо.

Зазначено, що напередодні СУМ в Аргентині ініціював флешмоб до Дня вишиванки, в рамках якого закликав вразити світ красою і розмаїттям українських вишиванок. 

Івано-Франківська область

Вишивка цього регіону вважається найбагатшою в оздобленні та виконанні. Кольорову гаму застосовують різну, так як і орнаменти.

Київська область

Колір чорно-кораловий червоний. Використовують невеликі геометричні та рослинні мотиви: зірки, квіти, виноградні грона. Київська вишивка була контрастом - на білому полотні червоно-чорний дизайн. Згодом квіткові орнаменти стали все частіші.

Полтавська область

Полтавська вишивка характеризується ніжними кольорами, пастельними тонами. Дуже часто це вишивка білих геометричних прикрас на білому, а також його поєднання з квітами. Для поліпшення ефекту були додані сірі нитки. Полтавська вишивка - найскладніша з усіх. Наприклад, полтавську сорочку з вишивкою для жінок можна розпізнати за дуже тонкою та складною вишивкою, ніжним кольором і витонченим дизайном на рукавах.

Тернопільська область

Сорочки вирізняються виразним рельєфним візерунком. Орнаменти вишивали бавовняними нитками згущеними стібками. Кольоровими бавовняними нитками обводили певні візерунки уздовж усього рукава сорочки. Особливо відомими є вишиванки з міста Борщів. Вони вирізняються густо вишитими рукавами, які зазвичай вишиті чорним кольором.

Волинська область

Тут вишиванкам притаманні чіткі, геометричні візерунки. Такі композиції виглядають простi, але вишукано елеґантні. На біло-сірому полотні вишивають червоною ниткою. На півдні області надають перевагу рослинним мотивам.

Закарпатська область

Тут українці не обмежували себе у виборі кольорів, та найпоширенішими все ж були червоні та чорні барви. А вишивка зигзагоподібної форми. Сорочку цього регіону можна зустріти як багатоколірну, так і вишиту лише білими нитками.

Житомирська область

Для вишивки цього регіону були характерні дрібний хрестик. Червоний з чорним або синім кольором повністю вкривають рукав сорочки. Найпоширенішим мотивом є розетка та ритмічний повтор простого візерунка – ламаних ліній, восьмикутних зірок, ромбів та іншого.

Нагадаємо, щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. Цього року свято припало на 21 травня. Нині День вишиванки відзначається у понад 50 країнах світу.

Раніше Український дощ писав, що Конгрес Українців Канади запрошує долучитися до онлайн флешмобу до Дня вишиванки, а перший український часопис Австралії “Вільна Думка” разом з Посольством України в Австралії оголосила фотоконкрус  “Моя вишиванка”. Об’єднання українок Бельгії запрошує всіх бажаючих 21 травня відсвяткувати Всесвітній день вишиванки онлайн, продемонструвавши найгарніші вишиті сорочки. А Світовий Конґрес Українців також запрошує українців з усього світу долучитися до флешмобу з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Іспанії фестиваль української культури «Ucrania Fest - 2020» пройде онлайн
Події
В Іспанії фестиваль української культури «Ucrania Fest - 2020» пройде онлайн
Талановитих українців з усього світу запрошують до участі у Шостому фестивалі української культури «Ucrania Fest - 2020» в Барселоні, який цьогоріч пройде онлайн...
Створено перший пошуковий каталог українських американських діячів мистецтва
Події
Створено перший пошуковий каталог українських американських діячів мистецтва
Союз українок Америки створив перший пошуковй онлайн-каталог «Ukrainian American Artist Directory» для віднайдення українських митців Америки...
Лас-Вегас на карантині ліпить вареники
Події
Лас-Вегас на карантині ліпить вареники
Українські вареники за часів карантину стали однією з найбільш популярних страв серед клієнтів ресторану європейської кухні «Forte», який працює в Лас-Вегасі вже 10 років....
Відійшов у вічність відомий діяч діаспори Роман Лилик
Події
Відійшов у вічність відомий діяч діаспори Роман Лилик
Пішов з життя Почесний голова Українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентині Роман Лилик...
Міжнародна літня школа україністики «Крок до України» запрошує до реєстрації
Події
Міжнародна літня школа україністики «Крок до України» запрошує до реєстрації
ХІІІ Міжнародна літня школа україністики «Крок до України», яка цьогоріч відбудеться онлайн, запрошує реєструватися усіх охочих...