Судді ОАСК оскаржили в ПАРЄ закон Зеленського про ліквідацію суду

Судді ОАСК оскаржили в ПАРЄ закон Зеленського про ліквідацію суду

Судді Окружного адміністративного суду Києва направили листа членам Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи через законопроєкт про ліквідацію суду, який президент Володимир Зеленський вніс до Ради як невідкладний. Про це повідомляє пресслужба суду.

Судді акцентують на тому, що порядок ліквідації судів визначає Конституція і Закон про судоустрій і статус суддів. Там зазначено, що ліквідація можлива після ухвали Вищої ради правосуддя, якої поки не було.

«Порушення передбаченого законом порядку ліквідації суду ставить під загрозу конституційний порядок в державі», — сказано в листі.

Судді вважають, що законопроєкт про розпуск Зеленський подав за відсутності визначених законодавством підстав. Судді зазначають, що президент не може звільняти їх таким чином і не може звинувачувати у корупції, оскільки не було жодного відповідного вироку. Всі претензії суддів в основному до процедури ліквідації ОАСК.

Раніше Український Дощ писав, що влітку 2020 року НАБУ опублікувало записи розмов, які детективи зробили в кабінетах суддів Окружного адмінсуду. НАБУ підозрює голову суду Павла Вовка і ще шістьох суддів в спробі захоплення влади і створенні злочинної організації. В цілому багато активістів і журналістів не раз звинувачували суддів ОАСК у тотальній корупції та вимагали розпуску суду.

3 квітня президент Володимир Зеленський вніс у Раду як невідкладний законопроєкт про ліквідацію Окружного адмінсуду Києва. Зеленський наголосив, що ОАСК так і не зміг повернути довіру до себе, а саму пропозицію назвав сигналом до будь-якого суду, який «зрадив повазі до закону». Замість ОАСК президент пропонує утворити Київський міський окружний адмінсуд.

Павло Вовк вважає, що Зеленський «піддався на маніпуляції окремих «активістів» і за сумісництвом агентів іноземного впливу».

Посли країн G7 підтримали намір Зеленського ліквідувати ОАСК.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Офіс генпрокурора за рішенням суду відкрив кримінальну справу щодо Мар’яни Безуглої
Україна
Офіс генпрокурора за рішенням суду відкрив кримінальну справу щодо Мар’яни Безуглої
Проти Мар’яни Безуглої відкрили кримінальну справу за статтею про державну зраду...
Україна та Велика Британія підписали угоду про космічну співпрацю
Україна
Україна та Велика Британія підписали угоду про космічну співпрацю
Україна та Велика Британія підписали угоду щодо зміцнення співпраці в цивільному космосі...
В Оболонському районі Києва рятувальники зняли з дрейфуючої криги маму з дитиною
Україна
В Оболонському районі Києва рятувальники зняли з дрейфуючої криги маму з дитиною
Як згодом з’ясувалося, під час прогулянки біля водойми дівчинка вибігла на лід...
Екснардеп в суді підняв свою пенсію до 241 000 грн на місяць: хто один з найбагатших пенсіонерів
Україна
Екснардеп в суді підняв свою пенсію до 241 000 грн на місяць: хто один з найбагатших пенсіонерів
Хмельницький окружний адміністративний суд задовільнив позов колишнього нардепа Віктора Чумак...
Ми поступово, але втрачаємо території Донецької області- військовий експерт Снєгирьов
Україна
Ми поступово, але втрачаємо території Донецької області- військовий експерт Снєгирьов
Для ворога стратегічно - захопити територію Донецької області...