Суд визнав символіку дивізії СС «Галичина» нацистською

Суд визнав символіку дивізії СС «Галичина» нацистською

Суд зобов'язав Інститут нацпам'яті утриматися від поширення висновків, що символіка дивізії не підпадає під дію закону про заборону символіки нацистського режиму.

Окружний адміністративний суд Києва 27 травня фактично визнав символіку дивізії СС "Галичина" нацистською. Про це повідомляє видання "Грати".

Суд частково задовольнив позов голови видавництва "Сакцент Плюс" Наталії Мясникової. Вона просила визнати незаконною відповідь глави Інституту нацпам'яті Володимира В'ятровича на запит видання Strana.ua в 2017 році. Тоді В'ятрович говорив, що символіка 14-ї гренадерської дивізії Ваффен СС "Галичина" не відноситься до символіки націонал-соціалістів.

Зазначається, що Мясникова в позові, який вона подала в 2017 році, говорила, що дивізія СС "Галичина" була частиною військ Ваффен-СС, яку Нюрнберзький трибунал в 1946 році визнав злочинною організацією. Вона вважає, що В'ятрович спотворив історичні факти, а також перевищив службові повноваження.

Суд постановив, що заява В'ятровича було протиправною і зобов'язав Інститут нацпам'яті "утриматися від поширення висновків, що символіка 14 гренадерської дивізії СС" Галичина "у відповідності до законодавства України не є символікою націонал-соціалістичного (нацистської) режиму". Однак, суд відхилив вимогу Мясникової до Інституту нацпам'яті офіційно спростувати заяву В'ятровича.

Екс-директор Інституту Володимир В'ятрович вже відреагував на рішення суду. За його словами, в оприлюдненому рішенні немає жодного слова про те, що символіка дивізії "Галичина" є символікою націонал-соціалістичного тоталітарного режиму.

Довідково: Дивізія СС "Галичина" входила до складу військ СС нацистської Німеччини, а в квітні 1945 року була формально включена до складу Української національної армії, яка перебувала в підпорядкуванні Українського національного комітету. Війська СС, до складу яких входила "Галичина", були визнані злочинною організацією рішенням Нюрнберзького трибуналу.

Раніше Український дощ писав, що компанія «Укрзалізниця» прийняла рішення про створення 1 липня окремої філії під назвою «Вокзальна компанія». Мета реорганізації - зробити вокзали прибутковими.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У Харкові намагалися вбити командира «Хартії»: замах зірвався через несправність пістолета
Україна
У Харкові намагалися вбити командира «Хартії»: замах зірвався через несправність пістолета
У Харкові силовики зірвали замах на командира 13-ї бригади Нацгвардії «Хартія» ...
РФ знищила в Києві американський завод з виробництва дронів – The Guardian
Україна
РФ знищила в Києві американський завод з виробництва дронів – The Guardian
В результаті атаки на підприємстві ніхто не загинув....
На Одещині майор змушував військових будувати його маєток з басейном
Україна
На Одещині майор змушував військових будувати його маєток з басейном
В Одесі командира військової частини підозрюють у перевищенні службових повноважень...
На Київщині підлітки кинули у візок з немовлям пакет з водою з 7 поверху будинку: дитину госпіталізували
Україна
На Київщині підлітки кинули у візок з немовлям пакет з водою з 7 поверху будинку: дитину госпіталізували
З вікна сьомого поверху невідомі кинули пакет з водою, який влучив у дитячий візок з тримісячною дитиною...
Федоров про відставку: Причина пов’язана з закупівлями, я наступив на інтереси багатьох людей
Україна
Федоров про відставку: Причина пов’язана з закупівлями, я наступив на інтереси багатьох людей
Федоров заявив, що справжньою причиною його відставки стала реформа оборонних закупівель...