[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Суд скасував пішохідну зону в центрі столиці, що була «яблуком розбрату» серед киян

Суд скасував пішохідну зону в центрі столиці, що була «яблуком розбрату» серед киян

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним та скасував розпорядження КМДА щодо перетворення частини вулиці Сагайдачного на столичному Подолі на пішохідну зону. Про це йдеться в опублікованому у Єдиному реєстрі судових рішень документі.

Про це йдеться в рішенні ОАСК від 18 травня.

Рішення про перетворення частини вулиці в центрі столиці на пішохідну зону у вихідні та святкові дні було ухвалене 28  липня 2017 року як тимчасовий захід, але згодом десь в кабінетах було вирішено не відкривати вулицю зовсім.

Суд вказав, що розпорядження КМДА у 2017 році було прийнято «без участі зацікавлених осіб», а також що зміни в Генплан можна вносити не частіше, ніж раз на п'ять років - і це неможливо без проведення громадського обговорення.

Чинний на той момент Генплан Києва не передбачав створення пішохідної зони в районі вул. Сагайдачного та Контрактової площі, а також запровадження одностороннього руху на прилеглих вулицях, нагадали в суді.

Також, згідно з рішенням, органи місцевого самоврядування мають право лише тимчасово обмежувати рух транспорту на вулицях, наприклад на час ремонту або народних гулянь. Повністю заборонити рух, на думку суду, можна лише для окремої категорії транспортних засобів та у виключних випадках.

Крім того, суд має сумніви, що у разі пожежі на пішохідній вулиці можуть проїхати пожежні машини.

“Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що розпорядження… суперечить інтересам територіальної громади міста, не сприяє забезпеченню безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міста, порушує вимоги пожежної безпеки, прийнято відповідачем поза межами повноважень передбачених законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та законом України “Про автомобільні дороги”, та в порушення вимог статті 21 закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, а тому підлягає скасуванню, а позовні вимоги – задоволенню”, – йдеться у рішенні суду.

На фото: пішоходна зона в будній день

Таким чином, Окружний адмінсуд дійшов висновку, що рішення КМДА про створення пішохідної зони на Подолі слід скасувати, оскільки воно:

  • «Суперечить інтересам територіальної громади міста»;
  • «Не сприяє забезпеченню безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів по вулицях і дорогах міста»;
  • «Порушує вимоги пожежної безпеки»;
  • «Було прийнято адміністрацією [Києва] поза межами повноважень, передбачених законами Про місцеве самоврядування в Україні, Про автомобільні дороги, і в порушення вимог статті 21 закону Про регулювання містобудівної діяльності».

на фото: ситуація на об'їзних дорогах Подола

Нагадаємо, що вулицю Сагайдачного та Контрактову площу пішохідними спочатку зробили тимчасово, на два місяці, а згодом продовжили дію заборони проїзду. Протягом трьох років кияни та автоводії скаржилися в соцмережах та на сайті мерії на недолуге облаштування пішохідної зони на вулиці Сагайдачного та відсутність паркомісць довкола. Крім того, вулиця Сагайдачного і Контрактова площа - важливі транспортні артерії міста-мільйонника, у цьому районі зосереджена велика кількість бізнес-центрів, є великий автопотік і як показали результати експерименту по перекриттю Подолу, пробки вранці і ввечері збільшилися в рази. Також «пішохідна зона» привела до закриття численних закладів харчування  в кварталі через малу кількість відвідувачів вулиці протягом робочого тижня і переносу бізнесцентрів через незручність користування та неможливість автопід'їзду.

У своєму рішенні від 18.05.2020 суд зазначає, що своїм рішенням КМДА вийшла за передбачені Конституцією повноваження, і до того ж перекриття вулиці порушує низку законів, зокрема "Про автомобільні дороги", "Про місцеве самоврядування", "Про дорожній рух" тощо. Крім того, столична влада має компенсувати позивачам судові витрати. Рішення може бути оскаржене у апеляційному суді до 18 червня 2020 року .

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Хрещатик очікує масштабна реконструкція. Знову без громадських слухань та обговорень?
Україна
Хрещатик очікує масштабна реконструкція. Знову без громадських слухань та обговорень?
Мер Києва Віталій Кличко оголосив, що наступного року у столиці планують реконструювати Хрещатик...
Між Ірпінем та Києвом заплановано велосмугу
Україна
Між Ірпінем та Києвом заплановано велосмугу
Велосмуга, що сполучить Ірпінь з Києвом, має з’явитися вздовж «Новоірпінської траси» автомобільної дороги Р-30....
У столиці можуть знову впровадити жорсткий карантин
Україна
У столиці можуть знову впровадити жорсткий карантин
У Києві можуть переглянути послаблення карантину з 5 червня через збільшення випадків COVID-19, - заявив Головний санітарний лікар України...
В університеті тривають обшуки
Україна
В університеті тривають обшуки
У Київському національному університеті ім.Тараса Шевченка проводяться обшуки. Поліція розслідує хабарництво...
Ще 73 «сурогатні» малюки чекають в клініці своїх батьків-іноземців
Україна
Ще 73 «сурогатні» малюки чекають в клініці своїх батьків-іноземців
Наразі в одній зі столичних клінік перебуває 73 малюки. Народжених сурогатними матерями дітей досі не можуть забрати їхні батьки-іноземці через закриті кордони...