[]

Сучасний український словник обрав слово 2020-го року

Сучасний український словник обрав слово 2020-го року

Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав «коронавірус» словом 2020 року. Про це повідомляє Читомо з посиланням на пресслужбу словника. 

«Вірус, назва якого ще рік тому була відома лише вузькому колу медичних спеціалістів, торік справив визначальний вплив на життя людей, а отже і на мову. Утворилося безліч слів та виразів, похідних безпосередньо від слова “коронавірус” (головним з яких є Ковід), а більшість головних слів року так чи інакше пов’язані з пандемією», - йдеться в повідомленні.

Крім того, словник «Мислово» виділив ще 9 головних слів минулого року: 

 1. Пандемія - результат швидкого та неконтрольованого поширення коронавірусу, який викликав паніку в усьому світі та призвів до запровадження карантинів та локдаунів. Значною проблемою стала й інфодемія — швидке та неконтрольоване поширення неперевіреної інформації. 
 2. Карантин - як засіб стримування пандемії. Це слово італійського походження увійшло в українську мову декілька століть тому і вживається значно частіше, ніж коронадебютант локдаун, який увірвався в наше життя з англійської мови. Хоча, слід зазначити, що «інтелектуальний локдаун» пожвавив сумовитий український медіадискурс трошки більше, ніж його попередники «адаптивний карантин» та «карантин вихідного дня». 
 3. Самоізоляція - ще одне важливе слово зі словника епохи коронавірусу. Сюди ж відноситься і соціальне дистанціювання
 4. Вакцина - протягом усього року не вщухав інтерес до щеплення від коронавірусу. Одразу декілька вакцин були розроблені у надзвичайно стислі терміни, і вже наприкінці року розвинуті країни (до числа яких Україна не входить) розпочали програми масової вакцинації. Проявляють активність й антивакцинаториковід-дисиденти та інші прихильники теорій змови
 5. Дистанційний - пандемія та спричинений нею карантин надали нового імпульсу диджиталізації (слово-2019), змушуючи людей та бізнеси переходити на дистанційну роботу, навчання, обслуговування і т.ін. 
 6. Білорусь - у зв’язку з несподіваним пробудженням цієї пострадянської країни, народженням білоруської політичної нації, а також жорстокістю, з якою правлячий режим намагається придушити протести. 
 7. Перемир’я - після торішнього розведення президент Зеленський продовжує реалізовувати своє бачення вирішення конфлікту на Донбасі, що викликає неоднозначні оцінки в українському суспільстві. 
 8. Децентралізація - коронакриза та місцеві вибори показали стійку тенденцію до зміцнення регіональних еліт та послаблення центральної влади. 
 9. Криза - коронарік був багатим на різноманітні кризи: від урядової кризи у січні, через глобальну коронакризу, до конституційної кризи восени (на додачу до гуманітарної кризи на окупованому Росією Донбасі й водної кризи в анексованому Криму).

Нагадаємо, «Мислово» обирає слово року увосьме. Основними критеріями при виборі слова року є його популярність та соціальна значущість. Слова року за минулі роки:

 • 2019:  диджиталізація
 • 2018:  томос
 • 2017:  безвіз
 • 2016:  корупція
 • 2015:  блокада
 • 2014:  кіборги
 • 2013:  євромайдан.

Раніше Український Дощ писав, що авторитетний британський словник англійської мови Collins English Dictionary назвав англомовний термін "локдаун" (lockdown) головним словом 2020 року.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Україні створили першу бюджетну метал-гітару
Цікаве
В Україні створили першу бюджетну метал-гітару
Гітара виконана у чорному кольорі, має шість струн та звукознімач...
$1 млн американський бізнесмен пообіцяв за відповідь лише на одне питання
Цікаве
$1 млн американський бізнесмен пообіцяв за відповідь лише на одне питання
75-річний американський бізнесмен і мультимільярдер з Лас-Вегаса Роберт Бігелоу оголосив конкурс есе з призовим фондом в мільйон доларів США...
Як співає магнітне поле Землі? (аудіо)
Цікаве
Як співає магнітне поле Землі? (аудіо)
Дослідники перевели хвилі, утворені внаслідок зіткнення сонячних заряджених частинок з магнітним полем Землі, у діапазон, який здатне сприйняти людське вухо...
Ти маєш побачити: 5 копій світових столиць у Китаї
Цікаве
Ти маєш побачити: 5 копій світових столиць у Китаї
Всім відомо, що Китай виробляє репліки на все, що тільки можливо - від брендового одягу до побутової техніки. Але хто б міг подумати, що Китай робить копії світових столиць, країн і популярних туристичних пам’яток!
...
Помилка Укрзалізниці викликала флешмоб у соцмережі
Цікаве
Помилка Укрзалізниці викликала флешмоб у соцмережі
В акаунті Укрзалізниці з'явилося приватне повідомлення співробітниці, яка розповіла, що збирається збігати за молоком...