Створено білу фарбу, яка відбиватиме 95,5% сонячного світла

Учені створили супер-білу фарбу, яка відбиває 95,5% всіх фотонів. За словами учених, замість того, щоб нагріватися під прямим світлом, об'єкти, пофарбовані новим акриловим матеріалом, можуть залишатися холодніше, ніж температура навколишнього середовища. Покриття може стати новим ефективним способом контролю температури всередині будівель.
Про це повідомляє Science Alert.
Інші "тепловідштовхуючі фарби", які існували раніше, могли відбивати тільки 80-90% сонячного світла і не можуть залишатися холодніше температури навколишнього середовища.
"Нагальна завдання - розробити рішення для радіаційного охолодження нижче температури навколишнього середовища, яке було б зручним і надійним в застосуванні. Це дуже важливо для пом'якшення ефекту глобального потепління", - говорить інженер-механік з Університету Пердью Ксіулін Руан.
Радіаційне охолодження - це процес, при якому тіло втрачає тепло від теплового випромінювання.
З 1970-х років учені намагалися з'ясувати, як відбити достатню кількість сонячного світла, щоб пасивне охолодження було більш ефективним, ніж активне.
Нова акрилова фарба була виготовлена з використанням наповнювачів з карбонату кальцію з високою концентрацією часток різного розміру, які можуть ефективно розсіювати довжини хвиль сонячного спектра.
Матриця фарби також має пік вібраційного резонансу, що гарантує, що велика кількість тепла буде відбиватися з набагато більшою швидкістю, ніж це роблять інші охолоджуючі фарби.
Протягом двох днів польових випробувань в різних місцях і при різних погодних умовах дослідники протестували фарбу і з'ясували, що вона може розсіювати 95,5% сонячного світла. Вона залишалася на 10 градусів холодніше температури навколишнього середовища вночі, а також як мінімум на 1,7 градуса в полудень.
У порівнянні з поверхнями, покритими такої ж товщини звичайною білою фарбою, об'єкти, покриті фарбою з карбонату кальцію, зберігали більш низькі температури в інфрачервоній зйомці.
Автори стверджують, що їх фарба наноситься і сохне майже так, як звичайна. Вона стійка до стирання, водонепроникна і може витримувати атмосферний вплив на відкритому повітрі протягом як мінімум 3 тижнів. На даний момент вже проводяться більш тривалі випробування.
"Наша фарба сумісна з процесом виробництва комерційної фарби, і її вартість може бути такою ж або навіть нижче. Ключовим моментом є надійність фарби, щоб вона була ефективною при тривалому застосуванні на відкритому повітрі", - підкреслив Руан.
Раніше Український Дощ писав, що в США українці Петро Шмигельський, Денис Котелович, Олег Боднар та Олексій Вишневський створили стартап Reest з будівництва роботів-грибозбирачів. Ці роботи на 30% мають зменшити витрати на робочу силу та працювати при епідемії.