Створено білу фарбу, яка відбиватиме 95,5% сонячного світла

Створено білу фарбу, яка відбиватиме 95,5% сонячного світла

Учені створили супер-білу фарбу, яка відбиває 95,5% всіх фотонів. За словами учених, замість того, щоб нагріватися під прямим світлом, об'єкти, пофарбовані новим акриловим матеріалом, можуть залишатися холодніше, ніж температура навколишнього середовища. Покриття може стати новим ефективним способом контролю температури всередині будівель.

Про це повідомляє Science Alert.

Інші "тепловідштовхуючі фарби", які існували раніше, могли відбивати тільки 80-90% сонячного світла і не можуть залишатися холодніше температури навколишнього середовища.

"Нагальна завдання - розробити рішення для радіаційного охолодження нижче температури навколишнього середовища, яке було б зручним і надійним в застосуванні. Це дуже важливо для пом'якшення ефекту глобального потепління", - говорить інженер-механік з Університету Пердью Ксіулін Руан.

Радіаційне охолодження - це процес, при якому тіло втрачає тепло від теплового випромінювання.

З 1970-х років учені намагалися з'ясувати, як відбити достатню кількість сонячного світла, щоб пасивне охолодження було більш ефективним, ніж активне.

Нова акрилова фарба була виготовлена ​​з використанням наповнювачів з карбонату кальцію з високою концентрацією часток різного розміру, які можуть ефективно розсіювати довжини хвиль сонячного спектра.

Матриця фарби також має пік вібраційного резонансу, що гарантує, що велика кількість тепла буде відбиватися з набагато більшою швидкістю, ніж це роблять інші охолоджуючі фарби.

Протягом двох днів польових випробувань в різних місцях і при різних погодних умовах дослідники протестували фарбу і з'ясували, що вона може розсіювати 95,5% сонячного світла. Вона залишалася на 10 градусів холодніше температури навколишнього середовища вночі, а також як мінімум на 1,7 градуса в полудень.

У порівнянні з поверхнями, покритими такої ж товщини звичайною білою фарбою, об'єкти, покриті фарбою з карбонату кальцію, зберігали більш низькі температури в інфрачервоній зйомці.

Автори стверджують, що їх фарба наноситься і сохне майже так, як звичайна. Вона стійка до стирання, водонепроникна і може витримувати атмосферний вплив на відкритому повітрі протягом як мінімум 3 тижнів. На даний момент вже проводяться більш тривалі випробування.

"Наша фарба сумісна з процесом виробництва комерційної фарби, і її вартість може бути такою ж або навіть нижче. Ключовим моментом є надійність фарби, щоб вона була ефективною при тривалому застосуванні на відкритому повітрі", - підкреслив Руан.

Раніше Український Дощ писав, що в США українці Петро Шмигельський, Денис Котелович, Олег Боднар та Олексій Вишневський створили стартап Reest з будівництва роботів-грибозбирачів. Ці роботи на 30% мають зменшити витрати на робочу силу та працювати при епідемії.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Головний інженер, що запустив усі ракети SpaceX, покинув компанію
Наука і технології
Головний інженер, що запустив усі ракети SpaceX, покинув компанію
Інженер-конструктор ракетних двигунів, співзасновник компанії SpaceX з моменту її заснування, Том Мюллер, повідомив про свій відхід...
Справжній кінг-сайз: огляд оновленої Mazda CX -9
Наука і технології
Справжній кінг-сайз: огляд оновленої Mazda CX -9
У Mazda CX -9 2020 року виробництва у порівнянні з машиною 19-го року є низка цікавих додатків...
Вода віком понад мільярд років стала експонатом канадського музею
Наука і технології
Вода віком понад мільярд років стала експонатом канадського музею
Воду набрали у 2009 році в шахті Кідд-Крік, недалеко від Тіммінс, Онтаріо на глибині 2,4 км під поверхнею Землі...
В Єрусалимі школяр знайшов золоту прикрасу віком 3000 років
Наука і технології
В Єрусалимі школяр знайшов золоту прикрасу віком 3000 років
Намистина із золотих гранул часів Першого Храму була виявлена дев’ятирічним хлопчиком під час відсіву землі з Храмової гори в Єрусалимі...
Вперше новий український літак піднявся в небо
Наука і технології
Вперше новий український літак піднявся в небо
Днями в Запоріжжі льотчики-випробувачі Сергій Філатов і Сергій Комин в рамках програми випробувань літака УТЛ-450 вперше підняли крилату машину в повітря...