Створення спеціального трибуналу над росією: Міжнародний кримінальний суд у Гаазі проти

План створення спеціального трибуналу для розгляду злочинів росії в Україні може "приректи на провал" поточне розслідування Міжнародного кримінального суду (МКС). Про це попередив прокурор суду Карім Хан.
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у середу запропонувала створити спеціальний трибунал за підтримки ООН для розслідування злочинів росії, пов'язаних із агресією проти України.
Карім Хан, прокурор МКС, у відповідь закликав міжнародне співтовариство зосередитися на підтримці й фінансуванні МКС, який нині проводить власне розслідування військових злочинів та злочинів проти людяності в Україні.
"Ми не можемо бути приречені на невдачу. Нам потрібні інструменти для роботи. У нас немає таких інструментів", - сказав він журналістам на щорічній зустрічі 123 країн-членів МКС у Гаазі.
Прокурор сказав, що було «багато обіцянок, що будь-яка ініціатива (щодо створення спеціального суду) не підірве роботу суду», але МКС уже зіткнувся з дефіцитом бюджету.
«Ми повинні уникати фрагментації та віддати перевагу консолідації», — сказав він.

МКС має юрисдикцію лише щодо військових злочинів та злочинів проти людяності в Україні, але не щодо «злочинів агресії» росії, оскільки Москва не підписала Римського договору про створення суду.
"Спеціальний трибунал зі злочинів агресії дозволив би притягнути до відповідальності найвищих російських чиновників, які інакше користувалися б імунітетом", - заявила Європейська комісія.
За словами Хана, держави-члени могли б знайти способи дозволити МКС переслідувати країну, яка не є членом, за злочин агресії. Брюссель також помилився у питанні імунітету російських лідерів, сказав прокурор, додавши, що він особисто порушить це питання перед Урсулою фон дер Ляєн.
Прокурор МКС заявив, що "ЄС явно спотворив закон", сказавши, що "схоже, їм не дали повного розуміння Римського статуту".
Нагадаємо, Україна та кілька західних країн підтримали заклики до створення спеціального трибуналу, а Нідерланди запропонували розмістити його у себе.
Український Дощ писав раніше, що до парламенту Фінляндії внесли законопроєкт про вступ країни до НАТО.