Створені людиною предмети вже переважують всю біомасу Землі, - учені

Згідно з недавнім дослідженням, опублікованим журналом Nature, обсяг рукотворних предметів вже перевищив всю біомасу Землі. Один тільки пластик, створений людиною, вже займає велику площу, ніж всі сухопутні і морські тварини разом узяті.
Виробництво бетону, металів, пластику, цегли і асфальту вже переважує все живе на Землі. Щотижня кожна людина створює предмети штучного походження, які сумарно важать більше, ніж вона сама.
Відбиток, який людство накладає на природу, подвоюється кожні 20 років. І все це тільки через зростаюче виробництва, нестримне споживання і зростаюче населення землі.
Рон Міло, дослідник наукового інституту Weizmann в Ізраїлі, досліджував зміни в біомасі та масі рукотворних предметів, за винятком відходів, починаючи з 1900-го року. В основному при підрахунку враховувалися будівлі та інфраструктурні елементи.
За біомасу в основному вважалися рослини і чагарники. Дослідники також дійшли висновку, що маса рослинності на планеті з моменту першої аграрної революції стала менша приблизно в 2 рази.
Дослідження було проведено з метою показати, як впливає людство на природу.
Лише на початку минулого століття обсяг рукотворних предметів становив всього 3% від біомаси землі, наразі він налічує 1,1 тератонн і багаторазово його перевищує. З 1900-го року маса створених людством речей зросла на 30 гігатонн (30 млрд тонн) на рік. Якщо так буде продовжуватися, то вже через 20 років вона перевищить обсяг в 3 тератонни.
"Ми більше не можемо заперечувати нашу центральну роль в світі природи. Ми вже є великим гравцем, і в цьому полягає наша спільна відповідальність", - говорить провідний автор дослідження Емілі Ельхачам.
Раніше Український Дощ писав, що український науковець Олег Лущак отримав перший патент про те, що здатність карпатської родіоли рожевої покращує навчання і пам’ять.