Гіркін розповів про введення російських військ у Білорусь

Гіркін розповів про введення російських військ у Білорусь

Військовий діяч і воєнний злочинець, керівник терористичних угрупувань Росії Ігор Стрілков-Гіркін розповів про можливе введення російських військ до Білорусії в 2020 році.

Про це повідомляє ІА DEITA.RU.

Як зазначив Стрілков-Гіркін в бесіді з журналістом Андрієм Карауловим, введення російських військ до Білорусі можливе, але він сподівається, що до цього справа не дійде.

«З точки зору Кремля це буде тактичний виграш і величезний стратегічний програш в майбутньому», - сказав Стріков.

На його думку, складно оцінити всі нюанси введення російських військ до Білорусії, якщо воно відбудеться. Адже у Росії тоді з'явиться ще один фронт, четвертий за рахунком, після Донбасу, Сирії та Лівії.

«Я не думаю, що там будуть якісь активні бойові дії, але навіть сама по собі операція по введенню військ досить дорога», - зазначив Стрілков.

Головною ж проблемою російський військовий і політичний діяч бачить те, що невиразна зовнішня політика Росії не дає ніяких гарантій того, що навіть тактичний успіх буде доцільним і виправданим.

Ідеальним варіантом була б ситуація, в якій Лукашенко зумів своїми власними силами, які у нього все-таки є, припинити бунт, провів би необхідні політичні реформи і звільнив Білорусію від своєї присутності. Але на це надії вкрай слабкі.

«Це людина іншої формації. Який, мабуть, буде сидіти до кінця », - оцінив президента Білорусі Олександра Лукашенка Стрілков.

«Я вважаю, що введення військ можливе, але сподіваюся, що до нього не дійде», - підкреслив Стрілков-Гіркін.

Він зазначив, що якщо мова піде тільки про введення збройних сил Росії в Білорусь, які займуть якісь бази, чого Москва давно домагалася у Мінська, це буде півбіди. Якщо ж мова піде про введення російських військових контингентів для участі в придушенні бунтів, то це буде зовсім погано. Стрілков вважає це найпотужнішою стратегічною помилкою.

«У Білорусі цілком достатньо сил, щоб придушити нинішній протест. Він не такий уже численний, як подають його в засобах масової інформації. Фактично, більш-менш масовим він є в Мінську », - підкреслив Ігор Стрілков-Гіркін.

На його думку, страйки на білоруських підприємствах не скрізь є масовими.

«Медійна картинка дуже сильно відрізняється від реальності», - каже військовий.

Як повідомляють його джерела в Гродно, при тому, що половина населення чітко за Лукашенко, з іншої половини далеко не всі беруть участь в протестах, м'яко кажучи.

«Для того, щоб створити видимість масовості, пускають машини сигналять навколо одного кварталу. Відповідно, жінки і діти, їх вітають, теж збираються на одній вулиці. У всьому іншому місті тиша, спокій і порядок », - розповів Гіркін.

На його думку, російські війська в даному випадку можуть просто поставити крапку самим фактом своєї присутності. Ця присутність дасть гарантію Лукашенко, що він не буде повалений так само, як був скинутий Янукович. А ознаки підготовки повалення є. Наприклад, це можна зрозуміти з промови посла Білорусі в Словаччині, який фактично відкрито підтримав білоруський «майдан».

«Я думаю, що потенційних зрадників в оточенні Олександра Григоровича досить», - підкреслив Ігор Стрілков-Гіркін.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Лідер Samsung Лі Гон Хі помер у віці 78 років
Світ
Лідер Samsung Лі Гон Хі помер у віці 78 років
25 жовтня пішов з життя її лідер Лі Гон Хі, який зробив корпорацію Samsung такою, якою ми знаємо її сьогодні - однієї з найбільш інноваційних і дорогих компаній світу...
Дружина прем'єр-міністра Вірменії відправляється на фронт
Світ
Дружина прем'єр-міністра Вірменії відправляється на фронт
Міноборони Вірменії почало визнавати втрати територій. Пашинян закликав всіх боєздатних вірмен стати під штик...
В ОБСЄ розкритикували опитування Зеленського
Світ
В ОБСЄ розкритикували опитування Зеленського
Опитування Зеленського частково створило неправомірну політичну перевагу для партії влади на виборах, зазначають в ОБСЄ...
Протест в Польщі: жінки в костюмах «служниць» зірвали церковну месу
Світ
Протест в Польщі: жінки в костюмах «служниць» зірвали церковну месу
Червона роба з «Оповідання служниці» стала символом протесту проти заборони абортів і захисту прав жінок...
Джо Байден вважає Росію головною загрозою для США
Світ
Джо Байден вважає Росію головною загрозою для США
Демократ Джозеф Байден, який лідирує у передвиборній гонці у США, не обіцяє Росії нічого хорошого, лише нові санкції і тиск...