США вважають, що росія може готуватися до випробування ядерної торпеди - CNN

У Вашингтоні вважають, що країна-агресор може готуватися до випробування ядерної торпеди "Посейдон". Про це повідомляє телеканал CNN з посиланням на анонімне повідомлення високопоставленого американського чиновника, "безпосередньо знайомого із ситуацією".
За його словами, останніми тижнями США спостерігали, як російські військово-морські кораблі — у тому числі атомний підводний човен БС-329 «Белгород» — готуються до можливого випробування нової торпеди з ядерною силовою установкою». Субмарина, про яку йдеться, здатна запускати підводні безпілотні апарати, включаючи ядерні торпеди "Посейдон".
За даними CNN, минулого тижня російські судна залишили зону випробувань у Північному Льодовитому океані і попрямували до порту, так і не здійснивши пусків. У США вважають, що це сталося через технічні проблеми.
"Посейдон" - підводний апарат з ядерною силовою установкою, здатний нести як звичайні, так і ядерні боєприпаси. Путін вперше оголосив про його існування у 2018 році, назвавши торпеду «інноваційною» зброєю.
США не вірять, що випробування включало б вибух ядерного боєприпасу. Можлива небезпека полягає у ризику несправності ядерної рухової установки, яка може становити радіоактивну загрозу, пояснює CNN.
Джерела CNN серед американських офіційних осіб заявили, що росія може знову спробувати випробувати «Посейдон», але води в районі випробувань скоро почнуть покриватися льодом, і це обмежить вікно для операцій.
"Випробування торпеди, ймовірно, призвело б до ще більшого загострення напруженості у відносинах росії і США", - припускає телеканал.
На початку листопада італійська газета La Repubblica писала, що розвідка НАТО попередила командування Альянсу про можливі випробування російського безпілотного підводного апарату «Посейдон», який може викликати «радіоактивне цунамі», здатне знищити Нью-Йорк та Лос-Анджелес. У статті говорилося, що НАТО має інформацію про переміщення багатоцільового атомного підводного човна «Белгород» у Карському морі — окраїнному морі Північного Льодовитого океану.
Український Дощ писав раніше, що США не постачатимуть Україні безпілотники Gray Eagle, аби уникнути ескалації.