США вийшли з Договору про відкрите небо, звинувативши Росію у порушенні умов

22 листопада закінчився шестимісячний термін з дня повідомлення Сполучених Штатів про вихід з Договору про відкрите небо. Радник президента США з нацбезпеки пояснив це рішення порушеннями з боку Росії.
США офіційно підтвердили свій вихід з Договору про відкрите небо (ДВН) після закінчення шестимісячного терміну з моменту їх повідомлення про вихід. Про це йдеться у заяві радника президента з нацбезпеки Роберта О'Брайена, яку опублікувала у своєму Twitter-акаунті Рада національної безпеки США.
«Сьогодні закінчується шість місяців з дня повідомлення США про вихід з ДВН. Ми більше не є стороною договору, який Росія грубо порушувала роками», - йдеться в повідомленні.
У відповідь МЗС РФ заявило, що Росія має намір домагатися від інших учасників договору гарантій виконання своїх зобов'язань після виходу США.
Договір про відкрите небо був підписаний в березні 1992 року представниками 23 країн. Він дозволяє польоти неозброєних літальних апаратів над територіями учасників угоди з метою спостереження. Наразі учасниками договору є 34 держави.
21 травня 2020 Сполучені Штати оголосили про намір вийти з цього договору - Вашингтон звинуватив Росію в неодноразовому порушенні угоди. Зокрема, Кремль відмовив Вашингтону в проведенні повітряного спостереження у зоні довжиною 10 км уздовж кордону між грузинськими регіонами Абхазія і Південна Осетія. Також називаються обмеження на польоти над Чечнею і в районі Калінінграда. Крім цього, військові літаки РФ неодноразово порушували повітряні кордони інших країн-учасниць договору.
...
...