США передали військові гелікоптери Хорватії. В цей час Росія озброює сербів

Сполучені Штати у четвер, 3 лютого, доставили два легендарних військових гелікоптери Black Hawk до Хорватії. Остання на тлі перманентного легкого напруження у післявоєнному балканському регіоні змагається у міні-гонці озброєнь із сусідньою проросійською Сербією. Про це пише Yahoo з посиланням на АР.
Посольство США в столиці Хорватії Загребі заявило, що подаровані багатоцільові гелікоптери UH-60M сприятимуть зростанню обороноздатності Хорватії та військової боєготовності на підтримку НАТО.
«Чорний Яструб» надає можливості для виконання ряду важливих місій, від спеціальних операцій до тактичного транспортування військ і до евакуації з повітря», – сказав тимчасовий повірений у справах США Марк Флемінг, коли гелікоптери прибули на транспортному літаку ВПС США до Загреба.
«Хорватія заслужила репутацію відданого та спроможного союзника по НАТО, і застосування «Чорних яструбів» ще більше підвищить спроможність хорватських збройних сил», – сказав Флемінг у заяві.
Міністр оборони республіки Маріо Банозич подякував США за пожертвування.
"Це є свідченням міцних, дружніх і союзницьких відносин, які з кожним роком розвиваються", - сказав він.
Минулого місяця Хорватія досягла угоди з США про закупівлю 89 бойових машин Bradley у рамках співпраці з Вашингтоном і планує як член НАТО сформувати окрему піхотну бригаду.
Хорватія, яка також є членом Європейського Союзу, минулого року погодилася закупити у Франції 12 винищувачів Rafale.
У свою чергу Сербія, яка була у стані війни з Хорватією у 1990-х роках через її відокремлення від очолюваної сербами Югославії, останнім часом озброюється переважно російськими та китайськими військовими літаками, безпілотниками та зенітними системами.
За останні місяці Росія передала Сербії 30 бойових танків і 30 БТР.
Сербія також нещодавно придбала складні російські системи протиповітряної оборони «Панцир», а також ударні та транспортні гелікоптери та китайські безпілотники.
Сербія офіційно прагне членства у Євросоюзі, але вона відмовилася повністю узгодити свою зовнішню політику з блоком 27 країн і паралельно працювала над зміцненням своїх відносин з Росією та Китаєм.
Оскільки Хорватія твердо підтримує своїх союзників по НАТО у нинішній напруженості між Росією та Україною, Сербія заявила, що залишатиметься нейтральною.