США офіційно звинуватили Росію у скоєнні військових злочинів в Україні

США офіційно звинуватили Росію у скоєнні військових злочинів в Україні

В четвер, 24 березня, адміністрація президента США Джозефа Байдена заявила, що російські війська вчинили військові злочини, нападаючи на мирних жителів України. Держсекретар Ентоні Блінкен зробив це оголошення, яке було засноване на «ретельному огляді доступної інформації з державних та розвідувальних джерел», пише Yahoo.

«Ми бачили численні достовірні повідомлення про невибіркові напади та атаки, спрямовані на цивільне населення, а також інші звірства», – сказав Блінкен у заяві, оприлюдненій у середу вдень, коли він і президент Байден прямували до Брюсселя на екстрену зустріч з лідери НАТО. - «Російські війська знищили багатоквартирні будинки, школи, лікарні, критично важливу інфраструктуру, цивільні транспортні засоби, торговельні центри та машини швидкої допомоги, в результаті чого тисячі невинних мирних жителів загинули або отримали поранення».

У заяві Блінкена не прозвучало конкретних доказів військових злочинів країни-агресора, проте було вказано на приклади інцидентів, про які широко повідомлялося з початку російського вторгнення в Україну 24 лютого, коли російські військові завдали ударів по об’єктах, що явно використовуються цивільними, включно з маріупольським пологовим будинком.

«Маріупольський театр було чітко позначено словом «діти» — російською мовою «дети» — великими літерами, які видно з неба», - зауважив держсекретар.

За даними ООН, станом на 24 березня в Україні з початку вторгнення Росії була зафіксована 2571 жертва серед цивільного населення, 977 вбитих і 1594 поранених, хоча ООН попереджає, що фактичні цифри, ймовірно, значно вищі.

Минулого тижня Блінкен заявив, що вважає, що росіяни вчиняють військові злочини в Україні, сказавши, що «після всіх руйнувань за останні три тижні мені важко зробити висновок, що росіяни роблять якось інакше».

Незважаючи на те, що президент Байден заявив, що вважає президента Росії Володимира Путіна «воєнним злочинцем», офіційне оголошення в середу все ще не вказує, чи будуть США намагатися притягнути до відповідальності Путіна чи інших конкретних осіб за численні воєнні злочини, скоєні в Україні.

«Як і у випадку з будь-яким скоєним злочином, у кінцевому підсумку індивідуальну кримінальну відповідальність буде визначати суд», – сказала Бет Ван Шаак, посол у справах кримінального правосуддя Держдепартаменту США.

Ван Шаак поставила це питання на порядок денний брифінгу для преси Держдепартаменту у середу, сказавши журналістам, що уряд США продовжить відстежувати повідомлення з України про потенційні військові злочини та розгляне всі можливі варіанти притягнення до відповідальності винних, у тому числі в національних судах як в Україні, так і в інших країнах європейського регіону. Вона також сказала, що США вітають розслідування, розпочате головним прокурором Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо можливих злочинів проти людства та військових злочинів, скоєних Росією в Україні. Незважаючи на те, що США не є членом МКС, вони все одно можуть надати докази, які допоможуть у судовому розслідуванні російських злочинів.

Ван Шаак додала, що «надзвичайно важливо продовжувати документувати усе те, що відбувається на місцях, щоб зберегти цю інформацію як потенційний доказ для майбутніх цілей судової підзвітності».

«Я вважаю, що надзвичайно важливо пролити світло на те, що відбувається в Україні, щоб народ України зрозумів, що світ знає, через кого вони страждають в агресивній війні, яка розпочала без жодних на те причин Росія." - сказала Ван Шаак.

Український Дощ писав раніше про Три історичні саміти у Брюсселі: допомога Україні, російський газ та активізація НАТО.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Танкісти ЗСУ уже освоїли керування могутніми Challenger 2 - МО Великобританії
Світ
Танкісти ЗСУ уже освоїли керування могутніми Challenger 2 - МО Великобританії
Бійці ЗСУ цього тижня освоїли керування військовими машинами...
Український батальйон спецпризначенців проводить секретні операції на території рф
Світ
Український батальйон спецпризначенців проводить секретні операції на території рф
Журналісти The Guardian поспілкувалися з добровольцями секретного українського батальйону «Братство»...
Число загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині перевищило 1500 осіб
Світ
Число загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині перевищило 1500 осіб
Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині досягла 1541, поранено 9733 особи, зруйновано 3471 будівлю...
ЗСУ в Бахмуті: «б'ються як тигри» - зізнання Пригожина
Світ
ЗСУ в Бахмуті: «б'ються як тигри» - зізнання Пригожина
Російський підприємець, власник ПВК Вагнера Євген Пригожин спростував повідомлення окремих пропагандистів про нібито відступ захисників України з міста Бахмут ...
Жертвами землетрусу в Туреччині стали понад 1000 осіб
Світ
Жертвами землетрусу в Туреччині стали понад 1000 осіб
Зруйновано близько трьох тисяч будівель, включаючи багатоповерхові будинки. У Газіантепі обвалився історичний замок
...