[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

США не готові скорочувати ядерний арсенал без участі Пекіна

США не готові скорочувати ядерний арсенал без участі Пекіна

Китай і США вже обмінюються ядерними ударами. Добре, що поки тільки на папері. Китаю, аби стримати стратегічні амбіції США, необхідно як мінімум обзавестися ще тисячею додаткових ядерних боєголовок. Про це днями заявило впливове китайське зовнішньополітичне видання The Global Times.

Офіційно Пекін ніяких даних стосовно свого ядерного арсеналу не публікує, але авторитетний Стокгольмський інститут досліджень проблем миру (SIPRI) вважає, що у КНР є щонайменше 290 ядерних боєголовок.

Якщо так, то це просто дрібниці в порівнянні з потенціалами, якими наразі володіють США і Росія  Цим країнам міжнародними угодами передбачені обмеження кількості ядерних боєзарядів до 1550 одиниць і по 700 носіїв у вигляді міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників.

За даними того ж SIPRI, США насправді мають втричі більшу кількість боєголовок, а саме - 4 435, які перебувають "в режимі зберігання", тобто в нерозгорнутому стані.

Загалом, стурбованість Пекіна в умовах безперервних нападок і погроз з боку Вашингтона можна зрозуміти. США посилюють тиск на Китай, вважаючи, що уханський коронавірус був використаний як біологічна зброя проти Сполучених Штатів і був навмисно завезений громадянами КНР. Це накладається ще на два великих міждержавних конфлікти: величезний державний борг США перед Китаєм і астрономічні суми санкцій за порушення Китаєм патентного та авторського права американських правовласників. 

Стурбованість КНР вросла в рази, коли на днях спеціальний представник президента США з контролю над озброєннями Маршалл Біллінгслі оголосив, що договір СНО-3 є невигідним збитковим тому, що в ньому не бере участь Китай.

"Якщо Москва хоче продовження договору, то нехай вона змусить Пекін вступити в нього. США не зацікавлені в контролі над озброєннями заради самого факту контролю над озброєннями". - сказав спецпредставник.

Між тим Китай займав і займає жорстку позицію: якщо хтось хоче скорочувати ядерні наступальні озброєння, нехай цим і займається, а для Пекіна ядерна зброя - фактор стримування загроз, що виходять ззовні і перш за все від Америки. І як сказано в китайському виданні ядерний арсенал потрібен для "придушення стратегічних амбіцій США".

В Москві заявили, що ніякий "китайський фактор" не зможе якось вплинути на позицію РФ щодо продовження договору по СНО-3.

Нагадаємо, що СНО це двостороння угода між Сполученими Штатами і Росією щодо подальшого взаємного скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь. Договір був підписаний 8 квітня 2010 року в Празі і набув чинності 5 лютого 2011 року.

СНО-3 розрахований на 10 років з можливим продовженням за взаємною домовленістю сторін ще на 5 років.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Єгипті ЗМІ почали кампанію цькування лікарів
Світ
В Єгипті ЗМІ почали кампанію цькування лікарів
Пропагандистські єгипетські ЗМІ почали кампанію проти лікарів, які борються з Covid-19, після того, як найбільший медичний союз країни опублікував різку заяву, в якій звинуватив міністерство охорони здоров'я в «недбалості»...
У Франції відкривають всі бари і ресторани з 1 червня
Світ
У Франції відкривають всі бари і ресторани з 1 червня
Уряд Франції з 1 червня планує дозволити роботу закладів, а також подорожі на відстань понад 100 км від будинку....
Комісія Ради Європи проведе експертизу поправок до Конституції РФ
Світ
Комісія Ради Європи проведе експертизу поправок до Конституції РФ
Комітет ПАРЄ задовольнив петицію з проханням про термінову експертизу конституційних поправок. Підписи під петицією поставили більше 200 тисяч росіян...
Німеччина реформує систему усиновлення дітей
Світ
Німеччина реформує систему усиновлення дітей
Новий закон надає прийомним батькам право отримувати супровід фахівців і після усиновлення дітей...
Конгресмени США вимагають документацію із закупівлі російських апаратів ШВЛ
Світ
Конгресмени США вимагають документацію із закупівлі російських апаратів ШВЛ
Парламентарії припускають: російські апарати ШВЛ віготовило дочірнє підприємство компанії, що знаходиться під санкціями США...