США винайняли новий екіпаж, аби екстрадувати захоплену російську мегаяхту до Гаваїв

США екстрадували суперяхту вартістю 325 мільйонів доларів, захоплену минулого тижня, яку пов’язують з російським мільярдером Сулейманом Керімовим. Судно переправлять на Гаваї. Bloomberg називає факт конфіскації "великою перемогою", оскільки США намагаються арештувати усі російські активи та покарати російських олігархів за вторгнення рф в Україну.
Згідно з даними космічної аналітичної компанії Spire Global Inc, зібраними Bloomberg 348-футовий (106 м) корабель Amadea, який плаває під американським прапором і укомплектований новим екіпажем, прямує прямо до американських Гавайських островів. Це приблизно 3100 миль (5000 км) подорожі від Фіджі, де 7 червня Верховний суд скасував призупинення, що не дозволило США забрати судно з країни південної частини Тихого океану.
«Цілком логічно, що яхта відправиться у Гонолулу, оскільки це найближчий порт, де США зможуть її пришвартувати та утримувати, поки корабель не можна буде продати або утилізувати за відповідною процедурою», – сказав Ян Ралбі, консультант з морського права та безпеки.
Раніше російські олігархи подали численні апеляції, аби виключити себе з санкційних списків Європейського Союзу та США і поборотися з арештом своїх активів. Ймовірно, уряди США та інших країн, зіткнуться з юридичними проблемами, коли реально перейдуть на продажів багатомільйонних плавучих палаців та інших активів. Вже більше десятка яхт вартістю понад 2,25 мільярда доларів США було заарештовано в рамках санкційних дій, спровокованих вторгненням росії в Україну.

Президент США Джо Байден наполягав на ухваленні закону, прийнятого законодавцями в Палаті представників, який дозволить США конфіскувати яхти та інші активи росіян, які потрапили під санкції, ліквідувати їх і використвати ці кошти на користь України. ЄС розглядає подібні заходи.
Номінальний власник суперяхти, компанія Millemarin Investments Ltd., стверджує, що судно належить не Керімову, а іншому російському магнату – Едуарду Худайнатову, колишньому голові та генеральному директору російського нафтогазового гіганта Rosneft Oil Co. Цього Худайнатова немає в жодних санкційних списках.
США стверджують, що Худайнатова «використовують як чистого, несанкціонованого власника», щоб приховати справжнього власника Amadea. Керімов – російський "золотий" мільярдер, який вперше потрапив під санкції Вашингтона у 2018 році, повідомляє Bloomberg.
Millemarin подала низку юридичних позовів і звернулася до Верховного суду Фіджі, але влада Фіджі заявила, що юридичні спори щодо права власності необхідно вирішувати в судах США.
Юридичні експерти очікують, що російські магнати, пов’язані з арештованими суперяхтами та іншими активами, доведуть справи до судів по всьому світу.
За даними Bloomberg Billionaires Index, Керімов має капітал у 13,3 млрд доларів. Його родина раніше володіла майже половиною компанії «Полюс», найбільшого виробника золота в росії.
За даними, зібраними Bloomberg, суперяхта Amadea з вертолітним майданчиком і мозаїчним басейном прибула до Лаутоки 12 квітня після 18-денної подорожі з Мексики. Фіджі затримали суперяхту наступного тижня після того, як уряд США звернувся з проханням про взаємну юридичну допомогу до прокуратури Фіджі.
Український Дощ писав раніше, що «Іграшка путіна» вартістю $700 млн досі не під санкціями: суперяхта може рушити з ЄС у Туреччину.