США, Великобританія і Канада ввели додаткові санкції проти режиму Лукашенка

США, Великобританія і Канада ввели додаткові санкції проти режиму Лукашенка. Про це у річницю президентських виборів, на яких переможцем був незаконно оголошений Лукашенко, було оголошено 9 серпня. Відразу після сфальсифікованих виборів почалися масові протести білорусів і репресії режиму.
Уряд Великобританії в координації з США, Канадою і Євросоюзом, ввів нові торгові, фінансові та авіаційні санкції щодо режиму Олександра Лукашенка, повідомляється на сайті британського уряду.
Санкції включають торгові обмеження щодо калійних добрив, нафтопродуктів, товарів для виробництва сигарет, а також товарів і технологій подвійного призначення, які можуть бути використані білоруським режимом для репресій проти власного народу.
Сполучене Королівство також заборонило білоруським авіаперевізникам літати і приземлятися на своїй території і заборонило надавати технічну допомогу літакам Лукашенко. Введено і фінансові заходи, які забороняють купівлю цінних паперів та інших фінансових інструментів, випущених білоруською державою або державними банками, а також надання кредитів.
Під британські санкції потрапив і російський мільярдер Михайло Гуцерієв, якого в Лондоні називають одним з основних приватних інвесторів в Білорусь і давнім соратником Лукашенка. Російський бізнесмен «надавав підтримку владі Білорусі, в тому числі використовуючи свої ділові інтереси», - йдеться на сайті британського уряду. Як зазначає Forbes, після того як Гуцерієв потрапив під європейські санкції, він достроково покинув раду директорів «Руснафти».
Про нові санкції оголосили також США і Канада. Президент США Джозеф Байден підписав розширення санкцій, під які потрапили 23 фізичних та 21 юридична особа. Американські санкції поширилися зокрема на «Білоруськалій», який у Білому домі називають джерелом незаконного збагачення режиму Лукашенка, Національний олімпійський комітет та інші організації.
Серед фізичних осіб у списку фігурують зокрема міністр транспорту і комунікацій Олексій Авраменко, заступник начальника слідчого управління КДБ Костянтин Бичек, глава Департаменту з авіації міністерства транспорту Артем Сікорський, голова СК Дмитро Гора, співробітники ізолятора на Окрестина і наближені до Лукашенка бізнесмени, яких називають «гаманцями» режиму.
Нові канадські санкції торкнулися «ключових секторів білоруської економіки», зокрема нафтопродуктів, калійних добрив, а також фінансового сектору.
Всі ці заходи були введені в додаток до раніше введених санкцій у відповідь на репресії режиму Лукашенка, що посилилися на тлі протестного руху: переслідування опозиції, розгром непідконтрольних державі ЗМІ, перехоплення цивільного рейсу з метою арешту ексредактора NEXTA Романа Протасевича, систематичні порушення прав людини.
Кілька пакетів санкцій щодо режиму Лукашенка вже ввів Європейський союз. У Брюсселі закликають Лукашенка звільнити і беззастережно реабілітувати сотні політичних в'язнів. Європейські санкції будуть зняті тільки, коли влада Білорусі припинить репресії проти білоруського народу і дотримуватимуться принципу верховенства права, підкреслив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.