США, Великобританія і Канада ввели додаткові санкції проти режиму Лукашенка

США, Великобританія і Канада ввели додаткові санкції проти режиму Лукашенка

США, Великобританія і Канада ввели додаткові санкції проти режиму Лукашенка. Про це у річницю президентських виборів, на яких переможцем був незаконно оголошений Лукашенко, було оголошено 9 серпня. Відразу після сфальсифікованих виборів почалися масові протести білорусів і репресії режиму.

Уряд Великобританії в координації з США, Канадою і Євросоюзом, ввів нові торгові, фінансові та авіаційні санкції щодо режиму Олександра Лукашенка, повідомляється на сайті британського уряду.

Санкції включають торгові обмеження щодо калійних добрив, нафтопродуктів, товарів для виробництва сигарет, а також товарів і технологій подвійного призначення, які можуть бути використані білоруським режимом для репресій проти власного народу.

Сполучене Королівство також заборонило білоруським авіаперевізникам літати і приземлятися на своїй території і заборонило надавати технічну допомогу літакам Лукашенко. Введено і фінансові заходи, які забороняють купівлю цінних паперів та інших фінансових інструментів, випущених білоруською державою або державними банками, а також надання кредитів.

Під британські санкції потрапив і російський мільярдер Михайло Гуцерієв, якого в Лондоні називають одним з основних приватних інвесторів в Білорусь і давнім соратником Лукашенка. Російський бізнесмен «надавав підтримку владі Білорусі, в тому числі використовуючи свої ділові інтереси», - йдеться на сайті британського уряду. Як зазначає Forbes, після того як Гуцерієв потрапив під європейські санкції, він достроково покинув раду директорів «Руснафти».

Про нові санкції оголосили також США і Канада. Президент США Джозеф Байден підписав розширення санкцій, під які потрапили 23 фізичних та 21 юридична особа. Американські санкції поширилися зокрема на «Білоруськалій», який у Білому домі називають джерелом незаконного збагачення режиму Лукашенка, Національний олімпійський комітет та інші організації.

Серед фізичних осіб у списку фігурують зокрема міністр транспорту і комунікацій Олексій Авраменко, заступник начальника слідчого управління КДБ Костянтин Бичек, глава Департаменту з авіації міністерства транспорту Артем Сікорський, голова СК Дмитро Гора, співробітники ізолятора на Окрестина і наближені до Лукашенка бізнесмени, яких називають «гаманцями» режиму.

Нові канадські санкції торкнулися «ключових секторів білоруської економіки», зокрема нафтопродуктів, калійних добрив, а також фінансового сектору.

Всі ці заходи були введені в додаток до раніше введених санкцій у відповідь на репресії режиму Лукашенка, що посилилися на тлі протестного руху: переслідування опозиції, розгром непідконтрольних державі ЗМІ, перехоплення цивільного рейсу з метою арешту ексредактора NEXTA Романа Протасевича, систематичні порушення прав людини.

Кілька пакетів санкцій щодо режиму Лукашенка вже ввів Європейський союз. У Брюсселі закликають Лукашенка звільнити і беззастережно реабілітувати сотні політичних в'язнів. Європейські санкції будуть зняті тільки, коли влада Білорусі припинить репресії проти білоруського народу і дотримуватимуться принципу верховенства права, підкреслив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Теги
Схожi
В Індії прооперували дівчинку, яка народилася з хоботом: її порівняли з божеством
Світ
В Індії прооперували дівчинку, яка народилася з хоботом: її порівняли з божеством
У провінції Уттар-Прадеш на півночі Індії 6-річній дівчинці зробили хірургічну операцію з видалення «хобота», з яким вона народилася...
Американський адвокат замовив власне вбивство
Світ
Американський адвокат замовив власне вбивство
Він хотів, щоб його старший син отримав страхову виплату розміром у 10 млн доларів...
В Австралії відбулися масові протести проти карантину
Світ
В Австралії відбулися масові протести проти карантину
В Австралії у місті Мельбурн відбулась масова акція протесту проти карантину: затримали щонайменше 235 людей, 10 поліцейських отримали поранення...
У Німеччині створили плюшевого ведмедя Меркель
Світ
У Німеччині створили плюшевого ведмедя Меркель
У Німеччині з нагоди відходу Ангели Меркель з поста канцлера випустили колекційну партію плюшевих ведмедів, схожих на Меркель...
Балакучий папуга в Аргентині допоміг викрити вбивство своєї власниці
Світ
Балакучий папуга в Аргентині допоміг викрити вбивство своєї власниці
В Аргентині в місті Сан-Ісідро папуга став ключовим свідком у справі вбивства та зґвалтування жінки...