Справа Дональда Трампа: найгучніші сенсації з обвинувального висновку суду Манхеттена

Справа Дональда Трампа: найгучніші сенсації з обвинувального висновку суду Манхеттена

76-річний Дональд Трамп став першим колишнім президентом в історії США, який відповів на кримінальні звинувачення на свою адресу. У вівторок він явився до зали суду Манхеттена, щоб визнати себе невинним за 34 пунктами звинувачення у фальсифікації ділової документації першого ступеня. Про це стало відомо з розслідування про виплату командою Трампа грошей зірці фільмів для дорослих Стормі Деніелс, причому на той момент Дональд був кандидатом у президенти.

Було оприлюднено обвинувальний висновок, в якому викладається перебіг розслідування справи та наведено подробиці версії звинувачення проти колишнього президента. Ось найважливіші висновки: прокурори стверджують, що Трамп приховав від виборців спірну інформацію, зокрема два позашлюбні зв'язки напередодні свого обрання у 2016 році.

За словами прокурорів, Трамп організував схему виведення «прихованих грошей», що тривала з серпня 2015 року, лише через два місяці після того, як він офіційно оголосив про свою кандидатуру на пост президента, і до грудня 2017 року, після того, як він вступив на посаду. За їхніми твердженнями, Трамп попросив свого адвоката заплатити тим, хто намагався продати негативні історії про нього, наприклад, жінкам, з якими мав романи. Трамп порушував закони про вибори, вносив та видаляв хибні записи до ділової документації різних організацій у Нью-Йорку.

Як йдеться з обвинувального висновку, Дональд попросив «адвоката А» (який, на загальну думку, є колишнім адвокатом Майклом Коеном) таємно заплатити $130 000 актрисі фільмів для дорослих Стормі Деніелс незадовго до виборів, щоб завадити їй розголосити їхній сексуальний зв'язок. Сам Коен вже зізнався у цьому платежі і, як зазначається у обвинувальному висновку, вже відсидів у в'язниці. Але в обвинувальному висновку сказано, що схема на тому не закінчується: Трамп заплатив своєму адвокату зазначену суму під виглядом юридичного авансу (згідно з обвинувальним висновком, ніякого авансу не було, а натомість Трамп підробляв ділову документацію, щоб замаскувати свою та чужу злочинну поведінку).

У обвинувальному висновку докладно описується ще одна, схожа історія, в якій Трамп співпрацював із вищими співробітниками National Enquirer, щоб змусити замовкнути ще одну жінку, за чутками, колишню модель Карен Макдугал. У цьому випадку головний редактор National Enquirer і директор контенту його материнської компанії нібито зв'язалися з адвокатом Трампа, щоб повідомити, що до них звернулася жінка, яка зізналася, що у неї були сексуальні стосунки з відповідачем, коли він був одружений. Потім Трамп, його адвокат і таблоїд нібито дійшли згоди, а простіше сказати - він знову заплатив жінці за її мовчання.

Колишній адвокат Трампа Майкл Коен

 

Згідно з обвинувальним висновком, після того, як Коен розплатився з жінками, Трамп розплатився з ним, причому адвокат подав рахунки за надані послуги або з позначкою «договір про передоплату», незважаючи на відсутність будь-якої угоди. У обвинувальному висновку також стверджується, що Трамп та його адвокат погоджували деталі схеми в Овальному кабінеті.

«На початку лютого 2017 року обвинувачений та адвокат А зустрілися в Овальному кабінеті Білого дому та підтвердили цю домовленість про повернення грошей», — йдеться у обвинувальному висновку.

Згідно з обвинувальним висновком, Трамп зустрівся з Девідом Пекером, головою ради директорів видавництва National Enquirer, та своїм власним адвокатом у Трамп-Тауер у серпні 2015 року. На зустрічі Пекер погодився служити «очима та вухами» для кампанії Трампа, попереджаючи Трампа про будь-які негативні історії про нього та публікуючи негативні історії про конкурентів свого клієнта на виборах. Далі таблоїд розкручував хибну інформацію про конкурентку Трампа, Хілларі Клінтон, якраз приблизно в той же час. Збіг? Не думаємо.

Однак навіть після інавгурації Трамп продовжив підтримувати тісні стосунки з Пекером, зустрічаючись з ним наодинці, щоб подякувати йому за дії щодо двох жінок, які вимагали гроші, а також за його дії щодо ще однієї виплати, зробленої швейцару, який стверджував, що має інформацію про таємну дитину Трампа. Дональд також запросив Пеккера на інавгурацію в Білий дім і навіть на особисту вечерю, щоб подякувати за допомогу під час кампанії.

Після того, як ФБР видало ордер на обшук будинку Майкла Коена у квітні 2018 року, прокурори стверджують, що Трамп та його союзники провели публічну та приватну кампанію тиску, щоб Коен не співпрацював із правоохоронними органами в рамках федерального розслідування.

Ця кампанія тиску, за словами прокурорів, включала дзвінок Трампа Коену зі словами «тримайся» того ж дня, коли провели обшук ФБР, а також твіт Трампа, в якому він закликав Коена не «здаватися». Через кілька тижнів після обшуку, згідно з обвинувальним висновком, до Коена звернувся інший адвокат, який запропонував представляти його інтереси як засіб підтримки зворотного каналу зв'язку з Трампом. В електронному листі цей адвокат повідомив Коену, що його «люблять», додавши, що цей канал зв'язку має бути збережений. Коен визнав свою провину у цій схемі. Але у вівторок Трамп все ж таки відмовився визнати себе винним за усіма 34 пунктами звинувачення.

Український Дощ писав раніше про те, у чому насправді звинувачують Дональда Трампа і чи є шанс на його ув'язнення.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Світ
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі відзначився черговою скандальною заявою. Він виправдав війну Росії проти України прагненням нашої країни приєдантися до НАТО....
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Світ
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Зухвале «пограбування» було скоєно у прямому розумінні під носом у ФСБ: храм розташований за 350 м від будівлі російської спецслужби на Луб'янці...
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Світ
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Управління цивільної авіації Нової Зеландії просить національну авіакомпанію зважувати пасажирів, які вилітають міжнародними рейсами ...
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
Світ
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
31 травня міністри внутрішніх справ України Ігор Клименко та Литви Агне Білотайте підписали угоду про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія...
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Світ
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Едгар Рінкевич розповів, яким бачить своє президентство, яке має стартувати після інавгурації 8 липня...