Справа Дональда Трампа: найгучніші сенсації з обвинувального висновку суду Манхеттена

76-річний Дональд Трамп став першим колишнім президентом в історії США, який відповів на кримінальні звинувачення на свою адресу. У вівторок він явився до зали суду Манхеттена, щоб визнати себе невинним за 34 пунктами звинувачення у фальсифікації ділової документації першого ступеня. Про це стало відомо з розслідування про виплату командою Трампа грошей зірці фільмів для дорослих Стормі Деніелс, причому на той момент Дональд був кандидатом у президенти.
Було оприлюднено обвинувальний висновок, в якому викладається перебіг розслідування справи та наведено подробиці версії звинувачення проти колишнього президента. Ось найважливіші висновки: прокурори стверджують, що Трамп приховав від виборців спірну інформацію, зокрема два позашлюбні зв'язки напередодні свого обрання у 2016 році.
За словами прокурорів, Трамп організував схему виведення «прихованих грошей», що тривала з серпня 2015 року, лише через два місяці після того, як він офіційно оголосив про свою кандидатуру на пост президента, і до грудня 2017 року, після того, як він вступив на посаду. За їхніми твердженнями, Трамп попросив свого адвоката заплатити тим, хто намагався продати негативні історії про нього, наприклад, жінкам, з якими мав романи. Трамп порушував закони про вибори, вносив та видаляв хибні записи до ділової документації різних організацій у Нью-Йорку.
Як йдеться з обвинувального висновку, Дональд попросив «адвоката А» (який, на загальну думку, є колишнім адвокатом Майклом Коеном) таємно заплатити $130 000 актрисі фільмів для дорослих Стормі Деніелс незадовго до виборів, щоб завадити їй розголосити їхній сексуальний зв'язок. Сам Коен вже зізнався у цьому платежі і, як зазначається у обвинувальному висновку, вже відсидів у в'язниці. Але в обвинувальному висновку сказано, що схема на тому не закінчується: Трамп заплатив своєму адвокату зазначену суму під виглядом юридичного авансу (згідно з обвинувальним висновком, ніякого авансу не було, а натомість Трамп підробляв ділову документацію, щоб замаскувати свою та чужу злочинну поведінку).
У обвинувальному висновку докладно описується ще одна, схожа історія, в якій Трамп співпрацював із вищими співробітниками National Enquirer, щоб змусити замовкнути ще одну жінку, за чутками, колишню модель Карен Макдугал. У цьому випадку головний редактор National Enquirer і директор контенту його материнської компанії нібито зв'язалися з адвокатом Трампа, щоб повідомити, що до них звернулася жінка, яка зізналася, що у неї були сексуальні стосунки з відповідачем, коли він був одружений. Потім Трамп, його адвокат і таблоїд нібито дійшли згоди, а простіше сказати - він знову заплатив жінці за її мовчання.

Згідно з обвинувальним висновком, після того, як Коен розплатився з жінками, Трамп розплатився з ним, причому адвокат подав рахунки за надані послуги або з позначкою «договір про передоплату», незважаючи на відсутність будь-якої угоди. У обвинувальному висновку також стверджується, що Трамп та його адвокат погоджували деталі схеми в Овальному кабінеті.
«На початку лютого 2017 року обвинувачений та адвокат А зустрілися в Овальному кабінеті Білого дому та підтвердили цю домовленість про повернення грошей», — йдеться у обвинувальному висновку.
Згідно з обвинувальним висновком, Трамп зустрівся з Девідом Пекером, головою ради директорів видавництва National Enquirer, та своїм власним адвокатом у Трамп-Тауер у серпні 2015 року. На зустрічі Пекер погодився служити «очима та вухами» для кампанії Трампа, попереджаючи Трампа про будь-які негативні історії про нього та публікуючи негативні історії про конкурентів свого клієнта на виборах. Далі таблоїд розкручував хибну інформацію про конкурентку Трампа, Хілларі Клінтон, якраз приблизно в той же час. Збіг? Не думаємо.
Однак навіть після інавгурації Трамп продовжив підтримувати тісні стосунки з Пекером, зустрічаючись з ним наодинці, щоб подякувати йому за дії щодо двох жінок, які вимагали гроші, а також за його дії щодо ще однієї виплати, зробленої швейцару, який стверджував, що має інформацію про таємну дитину Трампа. Дональд також запросив Пеккера на інавгурацію в Білий дім і навіть на особисту вечерю, щоб подякувати за допомогу під час кампанії.
Після того, як ФБР видало ордер на обшук будинку Майкла Коена у квітні 2018 року, прокурори стверджують, що Трамп та його союзники провели публічну та приватну кампанію тиску, щоб Коен не співпрацював із правоохоронними органами в рамках федерального розслідування.
Ця кампанія тиску, за словами прокурорів, включала дзвінок Трампа Коену зі словами «тримайся» того ж дня, коли провели обшук ФБР, а також твіт Трампа, в якому він закликав Коена не «здаватися». Через кілька тижнів після обшуку, згідно з обвинувальним висновком, до Коена звернувся інший адвокат, який запропонував представляти його інтереси як засіб підтримки зворотного каналу зв'язку з Трампом. В електронному листі цей адвокат повідомив Коену, що його «люблять», додавши, що цей канал зв'язку має бути збережений. Коен визнав свою провину у цій схемі. Але у вівторок Трамп все ж таки відмовився визнати себе винним за усіма 34 пунктами звинувачення.
Український Дощ писав раніше про те, у чому насправді звинувачують Дональда Трампа і чи є шанс на його ув'язнення.