Сполучені Штати виводять війська з Нігеру. Місцева хунта посилила співпрацю з рф

Сполучені Штати виводять війська з Нігеру. Місцева хунта посилила співпрацю з рф

Декілька американських чиновників підтвердили, що приблизно 1100 солдатів армії США, які беруть участь у боротьбі з тероризмом, повинні найближчими тижнями залишити Нігер. Рішення було ухвалено після того, як місцевий військовий режим розірвав угоду про співпрацю з Вашингтоном. У той же час путчисти активно зближуються з Кремлем, пише RFI.

Вимога нігерського режиму про виведення американських військ була офіційно ухвалена заступником держсекретаря США Куртом Кемпбеллом на зустрічі у Вашингтоні з так званим «прем'єр-міністром» Нігера Алі Махамане Ламіном Зейном.

За умовами угоди, найближчими днями до Нігеру має прилетіти американська делегація, щоб спланувати деталі виведення з країни американських солдатів.

У Вашингтоні Зейн «повторив суверенне рішення Нігера вимагати виведення всіх іноземних сил, включаючи американські», повідомило держтелебачення Нігера.

Конкретні терміни виведення контингенту поки що не були офіційно оголошені.

Сполучені Штати призупинили співпрацю з владою Нігеру після державного перевороту, що стався 26 липня 2023 року і в результаті якого було повалено обраного президента Мохамеда Базума (який досі перебуває під домашнім арештом).

Новий військовий режим швидко зажадав відходу контингенту Франції (останні французькі солдати залишили країну наприкінці грудня), а 16 березня денонсував угоду про військове співробітництво, підписану зі Сполученими Штатами в 2012 році, заявивши, що вона була «нав'язана» Вашингтоном односторонньому порядку». І що американська присутність тепер «незаконна» та «порушує всі конституційні та демократичні правила».

Приводом до розриву угоди стали висунуті Вашингтоном звинувачення у підписанні хунтою секретних угод у військовій галузі з росією та Іраном.

Денонсації американо-нігерського договору передував візит до Ніамеї делегації США, що відбувся з 12 по 14 березня. За підсумками візиту один із керівників хунти полковник Амаду Абдраман заявив, що «нав'язана» Вашингтоном зустріч, була проведена (з американського боку) «без поваги до дипломатичної практики».

Приблизно 1100 американських військовослужбовців, присутніх у Нігері, беруть участь у боротьбі з джихадистами в Сахелі та мають велику базу безпілотників в Агадесі (північ), побудовану приблизно за 100 мільйонів доларів.

База має велике стратегічне значення для Сполучених Штатів та їх розвідки. Саме звідси злітають безпілотні літальні апарати та гелікоптери спостереження, які покривають весь регіон, зазначає кореспондент RFI.

Але останнім часом безпека своїх солдатів стала пріоритетом для Вашингтона.

З моменту приходу до влади новий нігерський режим зблизився з росією — так само, як це раніше зробили дві інші країни Сахеля — Малі і Буркіна-Фасо, якими теж керують військові, що здійснили держперевороти.

У середині січня Москва оголосила про укладання угоди про активізацію військової співпраці з Нігером.

Наприкінці березня генерал Абдурахман Тчіані поговорив телефоном з путіним, щоб обговорити, зокрема, «зміцнення» їхньої співпраці в галузі безпеки, «щоб протистояти сучасним загрозам» (згідно з офіційною заявою Нігера). На знак «важливості» розмови на низіської хунти він проходив у присутності кількох «міністрів» Нігеру, у тому числі прем'єр-міністра, який відвідував Москву в середині січня.

У середу, 10 квітня, російські інструктори прибули до Нігеру, а влада країни отримала першу партію російської військової техніки в рамках нової «співпраці в галузі безпеки» з рф.

12 квітня "Африканський корпус", який вважається "наступником" угруповання "ЧВК Вагнера", підтвердив своє прибуття в країну. Російська федерація "оснастить" Нігер і "встановить систему протиповітряної оборони", здатну "забезпечити повний контроль над нашим повітряним простором", заявило нігерське телебачення.

Український Дощ писав раніше, що найбільший за 75 років шторм накрив район мільйонерів у Дубаї.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У ВООЗ готуються до ядерної катастрофи через війну в Ірані
Світ
У ВООЗ готуються до ядерної катастрофи через війну в Ірані
Представники Всесвітньої організації охорони здоровʼя готуються до ядерної катастрофи...
Польський суд схвалив екстрадицію «чорного» археолога до України за незаконні розкопки у Криму
Світ
Польський суд схвалив екстрадицію «чорного» археолога до України за незаконні розкопки у Криму
Резонансна справа російського археолога, який вів розкопки в Криму...
Венс відвідає Угорщину на знак підтримки Орбана напередодні виборів — Reuters
Світ
Венс відвідає Угорщину на знак підтримки Орбана напередодні виборів — Reuters
Віцепрезидент США Джей Ді Венс відвідає Угорщину найближчими днями...
РФ розширює співпрацю з Іраном: надає супутникові знімки та вдосконалені технології дронів - WSJ
Світ
РФ розширює співпрацю з Іраном: надає супутникові знімки та вдосконалені технології дронів - WSJ
Росія розширює обмін розвідданими та військове співробітництво з Іраном...
З Україною було б покінчено за один день, якби ми не допомогли – Трамп
Світ
З Україною було б покінчено за один день, якби ми не допомогли – Трамп
Україна могла припинити спротив у перший день без допомоги США, каже Трамп....