[]

Співзасновника Apple Стіва Возняка звинуватили в порушенні авторських прав

Співзасновника Apple Стіва Возняка звинуватили в порушенні авторських прав

Один із засновників компанії Apple Стів Возняк отримав судовий позов на 1 млн доларів за нібито крадіжку ідеї створення технологічної школи. Про це повідомляє видання Insider.

Професор з Коннектикуту Ральф Рейлі стверджує, що вони з Возняком домовилися про створення технологічного університету і уклали угоду, "потиснувши один одному руки перед камерою у 2011 році". Освітня платформа, яка була націлена на навчання дорослих комп'ютерних та інших технічних навичок, повинна була багато в чому спиратися на ім'я та авторитет Возняка.

Однак партнерство не відбулося, а Возняк реалізував практично ту ж ідею під назвою Woz U у 2017 році в партнерстві з компанією Coder Camps. Тоді Рейлі зв'язався з Возняком електронною поштою з проханням залучити його до проєкту. Він нагадав, що це саме те, що він пропонував Возняку.

"Ви маєте рацію. У вас була правильна ідея ... Я сумніваюся, що це сталося б без вашої початкової ідеї", — відповів Возняк.

Але в число співвласників проєкту Рейлі не включили.

Тоді Рейлі подав до суду на Возняка, звинувативши його в крадіжці інтелектуальної власності та порушенні авторських прав. Тепер позивач вимагає не менше 1 млн доларів компенсації і відшкодування збитку. Інші звинувачення, висунуті Рейлі проти Возняка, такі як порушення контракту, уже були відхилені суддею.

Insider повідомляє, що Рейлі вперше звернувся до Возняка з ідеєю освітнього проєкту у вересні 2010 року. Кілька місяців вони листувалися, в остаточному підсумку Возняк погодився як з ідеєю, так і з використанням свого імені в назві проєкту.

У 2011 році Рейлі представив Возняку контракт, що дає онлайн-школі в Коннектикуті право використовувати ім'я і зображення Возняка для "Технологічної школи Возняка" в обмін на щоквартальні платежі. У судових документах нібито є контракт з підписом Возняка.

У своїх свідченнях Возняк стверджував, що не пам'ятає, чи підписував він цей документ, але не заперечував, що це був його підпис.

У 2013 році Рейлі запустив макет веб-сайту "Технологічної школи Возняка". Тоді менеджер Возняка Кен Хардесті зажадав видалити сайт і сказав, щоб Рейлі припинив зв'язуватися з Возняком безпосередньо. Однак Рейлі отримав захист авторських прав на цей сайт, і тепер він у центрі його позову.

Команда Возняка стверджує, що сторони так і не досягли реальної угоди за пропозицією Рейлі, а рукостискання на камеру було лише однією з багатьох фотосесій, які Возняк регулярно проводить з фанатами.

Ключовим елементом захисту Возняка в суді є те, що він не втручається у свої ділові операції, усі переговори за контрактами ведуть члени його команди.

Коли Возняка запитали, чи заплатила Coder Camps йому 1 млн доларів за участь у Woz U, він заявив, що не може згадати. Однак його менеджер пізніше підтвердив факт отримання грошей.

"У житті я уникаю всього, що пов'язано з грошима. Я просто не дивлюся на це ... Я не знаю, скільки на моєму банківському рахунку. Моє життя дуже відрізняється від життя більшості людей", — говорив Возняк. 

Раніше Український Дощ писав, що на онлайн-аукціоні eBay за рекордні 1,5 млн доларів був проданий комп'ютер Apple, випущений у 1976 році. Він був розроблений співзасновниками компанії Стівом Джобсом і Стівом Возняком.

[]
Теги
Схожi
У Харкові суд утретє скасував перейменування проспекту Григоренка на Жукова
Право
У Харкові суд утретє скасував перейменування проспекту Григоренка на Жукова
Харківський окружний адміністративний суд визнав протиправним рішення міськради про перейменування проспекту Петра Григоренка на честь радянського маршала Георгія Жукова...
Вивезли в ліс та обікрали: у Києві двоє молодиків напали на іноземця
Право
Вивезли в ліс та обікрали: у Києві двоє молодиків напали на іноземця
Столичні оперативники затримали двох мешканців Київщини, які скоїли розбійний напад на громадянина європейської країни...
«Справа Василя Стуса»: суд постановив стягнути з Медведчука ще майже 300 тисяч гривень
Право
«Справа Василя Стуса»: суд постановив стягнути з Медведчука ще майже 300 тисяч гривень
Київський апеляційний суд постановив стягнути з Медведчука гроші, які видавництво Vivat витратило під час розгляду справи про заборону книжки «Справа Василя Стуса»....
На Житомирщині сім'ю, яка заборгувала 23 тисячі грн, розстріляли з автомата
Право
На Житомирщині сім'ю, яка заборгувала 23 тисячі грн, розстріляли з автомата
Чоловік помер на місці, а лікарі борються за життя його дружини, яку привезли в лікарню з дуже важкими пораненнями...
У засновників Партії Шарія провели обшуки через антиукраїнську агітацію
Право
У засновників Партії Шарія провели обшуки через антиукраїнську агітацію
Співробітники СБУ провели обшуки у двох засновників громадської організації Партія Шарія, причетних до поширення в столичному регіоні агітації із закликами до сепаратизму і посягання на територіальну цілісність України...