Співзасновник Amnesty International звільнився через скандальну доповідь про українську армію

Співзасновник шведського відділення Amnesty International Пер Вестберг принципово припинив співпрацю зі скандальною правозахисною організацією, повідомляє шведське видання Svenska Dagbladet. У коментарі виданню Вестберг сказав, що звільнився через доповідь про порушення законів війни українською армією. За його словами, він «з важким серцем закінчив свою довгу та плідну співпрацю» з організацією-посібником російського тероризму.
Пер Вестберг став співзасновником шведського відділення Amnesty International у 1964 році. Він зазначив, що спочатку організація займалася допомогою у звільненні ув'язнених, але «поступово, іноді спірно, розширила свої повноваження та стала ще однією, безумовно, помітною організацією з певним впливом».
Вестберг є членом Нобелівського комітету Шведської академії і довгі роки був його головою.
Нагадаємо, 4 серпня Amnesty International випустили доповідь в якій необачливо стверджується, що українська армія наражає на небезпеку мирне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в житлових районах, у тому числі школах і лікарнях.
"Знаходження в оборонній позиції не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права", - заявила голова організації Аньєс Калламар.

В Україні доповідь спричинила різку і обгрунтовану критику. Зокрема президент Володимир Зеленський заявив, що Amnesty International намагається «амністувати державу-терориста» і перекласти відповідальність з агресора на жертву. Він звинуватив організацію у «аморальній вибірковості».
"Керівниця українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук заявила про звільнення з посади. В українській філії організації завірили, що не брали участі у підготовці скандального дослідження. Тоді, хто ж це проводив? Невже гру міноборони росії. Тоді це все пояснює", - написав у Twitter поет і політик Євген Рибчинський.
Голова українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук звільнилася зі своєї посади на знак протесту проти публікації доповіді, яка, за її словами, стала «інструментом російської пропаганди».
В українському Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки заявили, що частково ґрунтуються на словах людей, які перебували у в'язницях чи «фільтраційних таборах» на окупованих територіях України. Такі дані, на думку представників центру, не мали братися до уваги, оскільки співрозмовники Amnesty International перебували під тиском з боку представників росії.
Український Дощ писав раніше, Amnesty International вибачилася перед Україною за свою доповідь, але не відмовилася від її висновків, а також, що у МЗС України закликали до розслідування фейків у фільмі CBS про постачання зброї ЗСУ.